KOŠKŮV STADION SE BAVIL SUPERHOKEJEM!

0

Po krátké vánoční přestávce vyjeli na led Zimního stadionu Ludvíka Koška opět turnovští hokejisté. A jak vidno, populární sport chyběl též lidem. Ti opět slušně zaplnili hlediště, aby jim oba aktéři nabídli opravdu zajímavou podívanou, okořeněnou hned čtrnácti góly! A jestliže zápasy s tímto soupeřem bývaly až dosud hodně vyrovnané a s nejistým výsledkem, tentokrát bylo všechno jinak.

* HC Turnov 1931 – HC Slavoj Liberec 10:4 (2:0, 5:1, 3:3). Branky 6. Bělohorský, 7. a 23. Jágr, 23. Hanuš, 30. Miškovský, 30., 43. a 55. Maděra, 33. Jan Zákoutský, 52. Šuráň, rozhodčí D. Mizera – L. Mizera, Reichelt, vyloučení 7:5, využití 2:1, zásahy gólmani 34:30, diváků 265. Sestava: D. Kysilka – Dám, Jiří Zákoutský, Šuráň, Jan Zákoutský, M. Kysilka, Zbroj – Hloušek, Miškovský, Vondráček – Maděra, Jágr, Bělohorský – Hanuš, Duda, Hujer – Jiří Šimůnek.

Po hokeji evidentně hladoví Turnovští se do soupeře, s nímž nemají zrovna nejlepší bilanci, zakousli s obrovskou chutí už od úvodního buly a hostům z krajského města záhy ukázali, kdo je tady pánem. Střelecké hody odstartoval v 6. minutě za asistence Jana Zákoutského na bruslích elegantní Bělohorský, který vzápětí nabil ostrými také Jágrovi.

Ten pak v prostřední části hry těžil z nahrávky Šuráně. V téže 23. minutě se Turnov radoval ještě jednou, když Kysilka vybídnul ke skórování Hanuše. Především díky famózním zákrokům Dana Kysilky v bráně byla plodná také 30. minuta, v níž se střelecky prosadil nejprve Miškovský, který objel libereckou branku a zavěsil u protilehlé tyče, aby na ukazateli hostům vykouzlil už zlověstného „bůra“. Šestý gól padl z hole Maděry, kterému se po dvou střelách svých spoluhráčů jako třetímu podařilo dostat puk pod břevno Tomíčkovy klece, a poslat jej na lavičku.

Jeho náhradník Hýbner si sice připsal první zákrok jako dobrý, ale pak skrz něj procedil pryž za jeho záda Jan Zákoutský. Ten den vrchní nahrávač Jágr připravil góly ještě pro završení Maděrova hattricku a druhý úspěch Šuráně. Mezitím sice hosté postupně ušmoulanými pokusy kontrovali Šebestou, Beránkem a Svobodou, ale to už šlo zcela mimo nadšením pulsující halu. Parádní akce Šuráně s Maděrou vyšperkovala vytleskanou desítku, takže byť poslední slovo patřilo libereckému Peškovi, na pozápasovou autogramiádu spokojených turnovských hráčů to mělo pramalý vliv. Jak se shodli hokejoví fajnšmekři, v sobotu šlo o jeden z historicky nejlepších výkonů černo-bílo-černého mančaftu.