TITUL EY PODNIKATEL ROKU 2016 ZÍSKAL JIŘÍ OPOČENSKÝ Z TREVOSU

0

Společnost EYs podporou hejtmana Libereckého kraje Martina Půty vyhlásila vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2016 Libereckého kraje. Stal se jím Jiří Opočenský, předseda dozorčí rady a spolumajitel společnosti TREVOS,  . s. V Libereckém kraji byl regionální vítěz vyhlášen potřetí. První krajský titul v historii Libereckého kraje si odnesl za rok 2011 Jaroslav Zeman ze společnosti DETOA Albrechtice a v loňském ročníku 2015 ocenila odborná porota Luboše Nováka, generálního ředitele a majitele společnosti MEGA, a. s., který je považován za zakladatele elektromembránových procesů v ČR.

„Děkuji za toto ocenění, a to nejen za sebe, ale i za své společníky, se kterými firmu buduji již přes 30 let. Rodinné podnikání je pro nás základ úspěchu. Děkuji i celému TREVOSU a všem našim zaměstnancům. Velice si vážím nominace do soutěže EY Podnikatel roku a toho, že nás porota vybrala a ocenila,“ sdělil své první dojmy vítěz Jiří Opočenský.
„U letošního vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2016 Libereckého kraje porota mimo jiné ocenila jeho důraz na rodinné podnikání. Naplnit odkaz rodinné akciové společnosti považuje Jiří Opočenský se svými společníky za jeden ze svých největších podnikatelských úspěchů,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy.

„Česká svítidla, která vyrábí turnovská firma TREVOS, jsou vyvážena do celého světa. Firmy a podnikatelé jsou nedílnou součástí našeho kraje a mají obrovský podíl na jeho rozvoji, stavu zaměstnanosti, vytvářejí mu dobré jméno. Vážím si tak pracovitých lidí jako je pan Opočenský. Gratuluji jemu a jeho týmu lidí, se kterým dokázal získat titul EY Podnikatel roku 2016 Libereckého kraje,“ uvádí hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2016 České republiky bude spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlášeno 28. února 2017 v Praze. Nejvíce kandidátů na celostátní titul má letos hlavní město Praha, následují Jihomoravský, Zlínský a Moravskoslezský kraj. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční v červnu v Monte Carlu.

Název společnosti TREVOS vznikl jako zkratka slov technika, revize, výroba, obchod a servis. Po předrevolučních revizích elektrotechnických zařízení začali v Semilech majitelé firmy TREVOS vyrábět svítidla pro domácnosti. V současném sídle nedaleko Turnova, které se neustále rozrůstá, působí TREVOS od roku 2006. Firma se od lampiček do domácností postupně přesunula k výrobě a prodeji průmyslových a kancelářských svítidel. Dodává zářivky, průmyslové lampy a osvětlovací techniku. V současnosti je TREVOS jedním z největších výrobců průmyslových svítidel v Evropě. Osvětlen je jimi například i olympijský stadion v Londýně. 78 % produkce směřuje do zemí EU, ale svítidla TREVOSU je možné najít v 65 zemích světa – od Mexika a zemí Střední a Jižní Ameriky přes Izrael a arabský svět až po Nový Zéland.

I když se řada firem vyrábějící svítidla přesunula do Asie, majitelé TREVOSu jsou nadále patrioty. TREVOS zůstává u Turnova, kde do rozvoje výroby LED technologií právě investoval více než sto milionů korun. Celkové investice firmy do technologií přesahují miliardu korun. Na náročných trzích dokáží konkurovat inovacemi, servisem, kvalitou i cenou.

EY Podnikatel roku je nejprestižnější světová soutěž podnikatelů, která vzdává hold výjimečným osobnostem.

(Zdroj: TZ Libereckého kraje)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.