MĚSTO BUDE JEDNAT O ZÁKAZU PRŮJEZDU KAMIONŮ V NÁDRAŽNÍ ULICI

0

Vedení města má zkusit vyjednat zákaz průjezdu kamionů staveništěm v horní části Nádražní ulice. Poté, co byla ulice po rekonstrukci kanalizace a vodovodu provizorně zprovozněna, přibývá stížností občanů na hluk a prach. Zejména jízda kamionů na pouze vyspravené vozovce způsobuje značné otřesy okolostojících domů. Jak na srpnovém veřejném zasedání zastupitelstva města uvedl jeden ze zdejších obyvatel, pan Kvapil, někteří majitelé nemovitostí si již na své náklady objednali měření intenzity otřesů. Současně žádají zastupitele a vedení města, aby se zasadili o zákaz průjezdu těžké nákladní dopravy ulicí, která se nyní nachází v mezičase – firma provádějící rekonstrukci kanalizace a vodovodů již odešla, čeká se na vítěznou firmu z výběrového řízení, která bude pokračovat s finální úpravou, což je zcela v rukou Libereckého kraje.

Jak uvedl starosta Tomáš Hocke, snažil se, když se jednalo o opětovném zprovoznění ulice, aby byl omezen vjezd kamionů, ale narazil u orgánů státní správy. Nyní by alespoň měly být opraveny ty největší nerovnosti na vozovce, čímž by se situace mohla o něco zlepšit. Zastupitelé Šárka Červinková, Vítězslav Sekanina a Jiří Mikula požadovali rychlé řešení situace, podle Mikuly by měření mělo iniciovat a zaplatit město.

Starosta poté naformuloval usnesení, které podpořilo všech dvacet přítomných zastupitelů. Zní: Zastupitelstvo města požaduje uzavření Nádražní ulice pro kamionovou dopravu nad 3,5 t mimo dopravní obsluhu v úseku Hotel Beneš – Ohrazenice z důvodu vysokých otřesů a hluku, které jsou trvalým zdrojem stížností obyvatel a vedou k poškození jejich zdraví a nemovitostí, a pověřuje starostu města podáním příslušných žádostí.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.