ZÁKLADNÍ ŠKOLA V PŘÍŠOVICÍCH V SOBOTU SLAVÍ 40 LET, PŘIJĎTE SE PODÍVAT

0

V září 2015 oslavila příšovická základní škola krásných 40 let. Za dobu své existence prošla mnoha změnami. V  průběhu letošních prázdnin byla provedena zásadní rekonstrukce sociálních zařízení včetně rozvodů a vnitřní kanalizace. Oprava byla financována z rozpočtu obce s milým přispěním ze strany Dotačního fondu Libereckého kraje. Celkem se jednalo o náklady ve výši málo přes 1,8 mil. Kč. Zde musím poděkovat všem zainteresovaným, kteří se podíleli na této rekonstrukci za nemalé úsilí k splnění termínů otevření školy k 1. září. Nyní máme nové toalety včetně jednoho bezbariérového, novou dlažbu v přízemí, vymalovali jsme třídy, pořídili nový nábytek do školní družiny a nový sporák pro kvalitnější vaření v naší domácí školní jídelně. Celých 40 let funguje škola nepřetržitě a plní svůj vzdělávací cíl. Školou prošly stovky dětí.

Za historií naší školy se můžete ohlédnout v sobotu 3. října od 10.00 hodin, kdy oslavíme čtyřicáté výročí založení. Díky vystaveným fotografiím, promítání filmů, ukázkou prací žáků a pomůcek, pohledem do starých třídních knih a další agendy z našeho archivu můžeme zavzpomínat. Dočítáme se zde o různých školních inspekcích, proměnách pedagogického sboru i o všedních událostech a dění ve škole.

Všichni jste srdečně zváni k prožití příjemného sobotního dopoledne v příšovické škole. Bylo by milé a určitě příjemné, znáte-li někoho významného, kdo naši školu navštěvoval, nebo máte-li sami zajímavé vzpomínky a zážitky, se s námi o ně podělit. Prosíme, ozvěte se nám případně na e-mail: reditel@zs-prisovice. cz. 
 
Ing. František Drbohlav, starosta Příšovic, prisovice@email.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.