ČTVRTÁ SEZONA POŘADŮ „O LITERATUŘE“

0

Série již čtvrtého ročníku pořadů „O literatuře“, které pořádají Kulturní centrum Turnov ve spolupráci s Městskou knihovnou Antonína Marka, byla zahájena v říjnu. Hostem moderátora Petra Viziny byl tentokrát válečný reportér Jakub Szántó, který přilákal více než stovku posluchačů, tedy historicky nejvyšší diváckou účast.

Pořad „O literatuře“ pravidelně každý měsíc vítá osobnosti české literární scény v KC Střelnice již od roku 2015. Prvním hostem byl publicista a nakladatel Jiří Padevět, autor oceněný cenou Magnesia Litera za knihu Průvodce protektorátní Prahou. Následovala setkání např. s Ivou Pekárkovou či Irenou Douskovou, autorkou známého příběhu Hrdý Budžes, který mnozí znají díky divadelní inscenaci s Bárou Hrzánovou. Nechyběli třeba turnovský rodák Jaroslav Rudiš, dále spisovatelé Miloš Urban, Emil Hakl, Jáchym Topol či Michal Viewegh, spisovatelky zastupovaly mj. Petra Soukupová, Radka Denemarková nebo básnířka Marie Iljašenko. Pozvání přijaly též osobnosti jako Karol Sidon, Karel Hvížďala nebo Michael Žantovský. Jakub Szántó byl jeho již pětadvacátým hostem.

Od začátku si pořad drží svou vysokou úroveň také díky osobnosti jeho moderátora, kterým je po celou dobu Petr Vizina, vedoucí kulturní redakce zpravodajství České televize. Nikdy proto nedojde na „bezduché tlachání“ o nových knihách či jejich účelovou propagaci, pořad nabízí mnohem hlubší vhled do života autorů a na jejich práci a zkušenosti.

V letošní sezoně zve pořad O literatuře na další zajímavá setkání. Těšit se můžete na básníka Petra Hrušku, dalšími hosty budou historik a scénárista Pavel Kosatík, Erik Tabery a další. Pořad je široké veřejnosti přístupný zdarma.

David Pešek, Kulturní centrum Turnov, www.kcturnov.cz

Středa 21. listopadu
* O LITERATUŘE. Beseda s Petrem Hruškou, básníkem, scénáristou, literárním historikem a vědcem. Kavárna KUS v KC Střelnice od 19.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.