SPORTOVNÍ VÝSLEDKOVÝ SERVIS TVA: FLORBAL, HÁZENÁ, HOKEJ A VOLEJBAL

0

Výsledkový sportovní servis tentokrát začínáme florbalem, resp. 3. ligou mužů a turnajem v Kadani. Pokračujeme házenou. Turnovské házenkářky výborně rozehrály zápas v pražských Kobylisech, ale nepodařilo se jim ho dotáhnout do konce, což je velká škoda. Další zápasy mají za sebou hokejisté, tři kola před koncem Nejvyšší pojizerské ligy stačí turnovskému týmu Performers uhrát jediný bod, aby již po čtvrté mohli hráči slavit vítězství v soutěži. Závěr patří volejbalu a zápasům II. národní ligy. Týmy zástupců našeho regionu – Turnova a Malé Skály – sehrály své zápasy venku…

FLORBAL
Výsledkový servis:
* 3. liga mužů – turnaj odehrán v Kadani: TJ Turnov – FBC Kadaň “B” 10:7, TJ Turnov – FbC – USK Ústí nad Labem 10:4.
Radim Kolomazník, www.florbalturnov.cz

HÁZENÁ
* II. liga, ženy: TJ Sokol Kobylisy II B – TJ Turnov 21:19 (8:10).
Pouze s deseti hráčkami cestoval turnovský trenér k odpolednímu nedělnímu (17. února) utkání do Prahy.
Již při rozcvičování bylo patrné, že to nebude jednoduchý zápas. Domácí hráčky, některé i se zkušenostmi z 1. ligy, hýřily sebevědomím a na rozdíl od turnovského celku měl ten pražský plnou soupisku. Výhodou všech pražských oddílů je to, že si mohou hráčsky vzájemně vypomáhat.
Hráčky z Turnova skórovaly v 5. minutě jako první, ale kobyliské házenkářky dokázaly o minutu později vyrovnat. O další minutu déle už vedly 2:1. Až do 20. minuty utkání musely hráčky z Turnova náskok pražských dotahovat. Ve dvacáté minutě se podařilo vyrovnat na 8:8 a dalšími dvěma brankami se dokonce Turnovanky dostaly do poločasového dvoubrankového vedení. S tím asi málokdo počítal.
Překvapivý byl také vstup do druhého poločasu, kdy se turnovské hráčky šňůrou čtyř branek dostaly dokonce do šestibrankového vedení. Ve 36. minutě svítilo na ukazateli 8:14! Domácí hráčky přitvrdily nejen v obraně, ale začaly i s nepříjemnými slovními útoky. Při oslabeních 5:6 dokázaly hostující hráčky celkem dobře bránit a dokonce i skórovat. Ve druhé půli druhého poločasu se jim ale přestalo dařit. Neproměnily několik vyložených příležitostí, špatně se po chybách či zbrklém zakončení vracely do obrany a toho zkušené pražské hráčky využívaly. Během deseti minut se jim podařilo vyrovnat na 16:16 a byly „na koni“. Dopředu je hnalo také domácí publikum…
Trenér turnovského celku Roman Fuchs: „Výkon nebyl vůbec špatný. V první půli jednoduchost v útoku a celkem slušná obrana měla úspěch. Když se přidaly bojovnost a přesná střelba, byl poločas z naší strany velice dobrý. Měli jsme herně i psychicky navrch. Ještě lepší byl start do druhé poloviny, kdy jsme drželi rozdíl pěti branek. Pak přišel útlum, technické chyby a nepřesná střelba. V obraně jsme nedokázali udržet střední spojku, která buď střelbou po proskočení, nebo přesnou přihrávkou spojkám v rychlém protiútoku postupně tlačila hráčky Kobylis do vyrovnání. Sice jsme celkem dobře ubránili oslabení 4:6, ale psychická pohoda byla pryč. Škoda, že jsme neměli alespoň ještě jednu spojku na vystřídání. Dva body nám ve druhém poločase vzala také slabší střelecká úspěšnost ze všech postů.“ 
Sestava (branky): Kučerová B. – Aissi D. (8/1), Kohoutová R. (4), Ševrová L. (3/1), Nalezencová J. (1), Ševrová V. (1), Tichá I. (1), Vališová A. (1), Bártová P., Šafářová A.
     
V 11členné tabulce je tým Turnova na 9. místě. Vedou České Budějovice před Tachovem a Mostem B.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

HOKEJ
* 16. kolo základní části Jičínské hokejové ligy, hrané 13. února v Jičíně: HC Pěnčín/Daliměřice – HC Robousy 2:7 (1:2, 0:0, 1:5).
Sestava HC Pěnčín/Daliměřice: Volf – Mikule, Kučera, Sluka, Kutěj, Rössler, Kozderka A. – Lamač M., Odcházel, Zahradník – Lamač L., Malý, Konejl M. – Šlechta P., Škréta Č., Oplt. Branky a nahrávky: 11. Zahradník (Rössler), 55. Sluka – 2. Tomášek, 13. Tomášek, 45. Materna, 52. Hurei, 52. Vích, 53. Tomášek, 54. Hurei.
V utkání jsme nedokázali využít drtivou střeleckou převahu ve druhé třetině. Třetí třetina byla z našeho pohledu přímo katastrofální, nedokázali jsme si pohlídat střední pásmo a zasloužená porážka byla na světě.
Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI
* Výsledky 17. kola,
hraného v Lomnici nad Popelkou od pátku 15. do neděle 17. února: HC Všeň Pojizeří – HC Sokol Turnov 8:2 (2:0, 4:2, 2:0), SDH Troskovice – HC Performers Turnov 3:4 (2:1, 1:1, 0:2), HC Modřišice – HC SDH Hnanice 1:4 (0:1, 1:1, 0:2). Tři kola před koncem vedou tabulku o devět bodů Performers a týmu stačí už zisk pouhého bodu, aby se stal již po čtvrté vítězem této soutěže.
Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz

VOLEJBAL
* II. národní liga, muži: TJ Netolice 1892 – TJ Zikuda Turnov 3:1, 1:3,
utkání 27. a 28. kola na horké palubovce jihočeských Netolic, aktuálně čtvrtého týmu tabulky.
1. zápas 3:1 (-20,21,22,23). Sestava: Folprecht, Melich, Kovář, Charousek, Lukavec, Vacík, libero Vojta, střídali Uhlárik, Hůlek, Maier, trenér Šimůnek.
Do prvního utkání vstoupili turnovští hráči po dlouhé cestě v ponuré hale s nízkým a tmavým stropem, což znamenalo velmi špatnou viditelnost, dobrým výkonem a v celém průběhu prvního setu si udržovali drobný náskok, který dotáhli až k vítězství v této sadě. Domácí trenér reagoval několika změnami v sestavě, které jeho týmu pomohly, a celkem jednoznačně domácí získali následující dva sety a ujali se vedení 2:1. Ve čtvrtém setu se ve vedení střídali oba soupeři, avšak v koncovce se turnovští hráči dokázali dostat do trháku 23:20, kdy však na podání přišel domácí nahrávač, který předvedl neskutečnou sérii dělových servisů, kdy zaznamenal 2 přímá esa a 3 nepřímé body, což znamenalo konec utkání. Minimálně bod byl na dosah, ale bohužel jsme se nedokázali vyrovnat s kvalitním servisem domácích.
2. zápas 1:3 (23,-17,-19,-24). Sestava: Hůlek, Melich, Kovář, Charousek,  Lukavec, Vacík, libero Vojta, střídali Uhlárik, Folprecht, Maier, trenér Šimůnek.
Do druhého utkání nastoupili Turnovští s Hůlkem na nahrávce a po vyrovnaném průběhu prvního setu rozhodli domácí o svém vítězství až v napínavé koncovce. Od druhého setu však turnovští hráči výrazně zlepšili svou hru, čehož důsledkem byl celkem jednoznačně získaný 2. a 3. set. V podobném duchu se pokračovalo i v setu čtvrtém, kdy byli hostující hráči jednoznačně lepší a směřovali tak k vítězství. Komplikace hostům nastaly opět ve chvíli, kdy se na podání objevil domácí nahrávač a čtyřbodovou šňůrou dostal domácí do vedení 24:23. Setbol turnovští však odvrátili a následně při svém podání zápas ukončili.
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz
V tabulce II. ligy je tým Turnova na 3. příčce, Malá Skála je v desetičlenné tabulce poslední.

* II. národní liga: TJ Praga – Malá Skála 3:0 (17,14,31), 0:3 (-22,-16,-24). Sestava 1. zápasu: Novák, Kouble, Krňák, Zítko, Pastuch, Heřman a Lukáš, připraveni: Hampl, Finke, Hořák.
Vstup do prvního setu se Maloskalským nepovedl. Hráči Pragovky si dělali téměř co chtěli, lehké podání si přijímali stále za jedna a hostující obranu rozebírali do posledního šroubku. Až ve třetím setu se Skaláci zvedli a od začátku tlačili a nenechali si domácí hráče Pragy utéct. Set byl vyrovnaný až do samého závěru, kdy se bojovalo o každý bod. Za stavu 30:29 se štěstí přiklonilo na stranu domácích a ti dovedli zápas do vítězného konce. „S tímto soupeřem jsme měli dosud zápornou bilanci. Z šesti posledních vzájemných utkání jsme ani jednou nevyhráli, takže jsme chtěli soupeře překvapit, což se nám bohužel vůbec nepovedlo.“ hodnotil první zápas trenér Preisler.
Do odpoledního zápasu se hráči z pod Pantheonu opět nabudili a od začátku zápasu to byl jiný obraz hry. Domácí Praga nedokázala tak dobře přijímat Maloskalské podání a díky tomu se podstatně zlepšila obrana, která byla ze „skály“. Výsledkem byly vyhrané první dva sety. I když to vypadalo nadějně, vyhráno hráči Malé Skály ještě neměli. Domácí ve třetím setu hodně přidali a hráli na riziko. Sokolové pokračovali ve své hře, dobře se pohybovali a nadále výborně blokovali. Praga sice míchala se sestavou, ale několikrát dobře zablokovaný útok středem sítě srazil domácí definitivně na kolena. „Chtěl bych všem poděkovat za bojovný výkon, který podpořila řada Skalních fanoušků, která vážila stokilometrovou cestu za podporou svých kamarádů,“ zakončil trenér Preisler. Sestava 2. zápasu: Novák, Krňák, Heřman, Zítko, Pastuch, Hampl, libero Lukáš, připraveni Kouble, Finke, Hořák.
Více na www.tjmalaskala.wbs.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.