KAVÁRENSKÝ KVÍZ JAKO NOVÝ FENOMÉN KULTURNÍ NABÍDKY

0

Ve čtvrtek 5. května vpodvečer se uskutečnil ve velkém sále KC Střelnice poslední Kavárenský kvíz této sezony. Tématem kvízu, který byl koncipován k oslavám města, byl Turnov jako takový. Kolik sloupů má průčelí Střelnice? Kolik nástupišť má vlakové nádraží? Kolik paneláků je na Výšince? Jaký rozměr má známý velkoplošný obraz v muzeu? To jsou některé otázky prvního kola. „Tento poslední kvíz sezony jsme museli z kavárny KUS přemístit do velkého sálu, takový byl zájem o účast, sešlo se nakonec 23 týmů,“ říká David Pešek, jednatel Kulturního centra Turnov.

Tato akce si našla své tradiční příznivce, někteří se účastní pravidelně, je tady tým z muzea, z radnice, sestřičky z nemocnice, studenti. Lidé všeho věku a profesí, které spojuje chuť prožít zajímavý podvečer, poučit se, třeba se i blýsknout svými vědomostmi. V rámci kvízu jednotlivé týmy odpovídají na otázky, vítězí, kdo má na svém kontě nejvíc správných odpovědí. Vše je v režii KCT, tvorba otázek i speciální aplikace do mobilu.

Kavárenský kvíz – setkání generací…

„Právě končíme pátou sezonu Kavárenských kvízů,“ přibližuje Romana Holubová, která akci s přehledem a vtipem moderuje a organizuje. Zájem narůstal postupně, akce se koná od podzimu do jara vždy každý první čtvrtek v měsíci. „Postupem doby jsme museli počet účastníků zastropovat na 15 týmů, víc lidí se do kavárny prostě nevejde. I v době koronaviru jsme dělali kvízy on-line, kterých se účastnilo až 75 lidí,“ doplňuje. Zájem o tuto „chytrou“ formu zábavy tady prostě je, proto v KCT vyvinuli i vlastní hlasovací aplikaci, ke které se účastníci při kvízu připojí. „Nejvíc mě na tom baví ta věková rozmanitost – od středoškoláků po seniory. Co je zajímavé, v poslední době se zvedla velká vlna zájmu u mladé generace, může to být i moderními prvky, které do kvízů a jejich zpracování zařazujeme, v každém případě se budeme muset seriózně zamyslet, jak ten zájem nepromarnit a kavárenské kvízy nějak rozšířit,“ komentuje vývoj jednoho z nových fenoménů turnovské kultury Romana Holubová.

Moderátorka Romana Holubová

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.