SPORTOVNÍ SOUHRN PŘELOMU KVĚTNA A ČERVNA

0

Sice už většina soutěží této sezony skončila, neznamená to ale, že se ve sportu nic neděje. Fotbalisté v divizi finišují (a padají v tabulce, bohužel), poslední utkání mají před sebou házenkáři. Do redakce TvA dorazily i zprávy z požárního sportu, rekapitulace zdařilé reprezentace Turnovska z pohledu Taneční školy ILMA a souhrn utkání turnovských judistů. Více v následujícím přehledu.

* FOTBAL
FK Pěnčín-Turnov – Tesla Pardubice 1:1 (0:1), hráno 24. května.
Pardubice byly téměř po celý zápas aktivnější, už v 5. minutě musel Cimbál likvidovat jejich šanci. Domácí se osmělili ve 14. minutě, když Weber našel Zdražila, ale ten v dobré pozici přestřelil branku. Gólová situace nastala ve 35. minutě. Hostující Prorok zůstal nikým neatakován, přehodil Vítka a přesnou dělovkou nedal Cimbálovi šanci. Domácí mohou za bod děkovat Weberovi, který našel v 78. minutě přesně hlavu Zdražila a ten odrazem od břevna propálil Schejbala v hostující brance.

Branky: 78. Zdražil – 35. Prorok. Diváků 350. FKP Turnov: Cimbál – Selinger (65. Koťátko), Jíra (75. Vokáček), Hnízdo (46. Koubek), Vítek – Mencl, Weber, Patočka, Kréta – Kulhánek, Zdražil.
Živanice – FK Pěnčín-Turnov 2:0 (0:0), hráno 31. května. Po šancích na obou stranách to v závěru vypadalo, že se rodí bezbranková remíza. Bohužel pět minut před koncem po rohu skóroval domácí Vrba, gólman Cimbál si na míč sáhnul, ale ten se odrazil od tyče do sítě – 1:0. Druhý gól padl z rychlého protiútoku v již nastaveném čase. Nešťastná prohra mrzí o to víc, že si turnovští dokázali vytvořit tři čisté gólové šance, které však neproměnili.
Zdroj: http://www.fkpencinturnov.estranky.cz

 

* HÁZENÁ

* Muži – krajský přebor, hráno 31. května: TJ Sportcasinos Turnov – HC SK Pardubice 30:24 (14:14). K poslednímu domácímu utkání nastoupili Turnovští proti celku z Pardubic. V přímém souboji o třetí místo v tabulce  vstoupili do utkání lépe hosté a po dvaceti minutách vedli 11:8. Od této chvíle domácí házenkáři výrazně zlepšili obranu a vývoj utkání se začal obracet. Konec zápasu se změnil v exhibici a domácí s přehledem vyhráli o 6 branek. Kladem utkání byla střelecká vyrovnanost a bojovné zapojení mladých hráčů Marka Ouvína a Štěpána Krhouna, který si ve svém utkání v brance, odbyl vítěznou premiéru. Střelecky se nejvíce dařilo Michalu Netušilovi (7 branek) a Petru Ouvínovi (7). Zdárně jim sekundovali bratři Holubkové (Roman 5 branek a Honza 4 branky).

Se sezonou 2008/2009 se turnovští házenkáři rozloučí 6. června v Náchodě.

Sestava (branky): Štěpán Krhoun, Jiří Kovačičin – Michal Netušil (7), Petr Ouvín (7), Roman Holubka (5), Jan Holubka (4), Marek Rieger (2), Ondřej Kulich (2), Michal Bakeš (1), Petr Kulich (1), Marek Ouvín (1), Jan Štefan, Pavel Třešňák. Trenér: Jan Holubka.

Pro TvA: Vlaďka Ševrová, e-mail: sevrova@iex.cz

 

* HASIČSKÝ SPORT

n200906061934_sport_63_09_hasiciV sobotu 23. května patřil sportovní areál ve Svijanském Újezdu hasičskému sportu. Konala se tu okrsková hasičská soutěž u příležitosti 120. výročí založení místního sboru dobrovolných hasičů. Do soutěže bylo přihlášeno 21 družstev z 10 sborů. Soutěž zahájil starosta obce Blahoslav Kratochvíl, který také celé sportovní odpoledne provázel mluveným slovem. Družstva soutěžila v požárním úroku a ve štafetě. Ze 14 družstev mužů obsadili obě přední místa muži z Havlovic, o třetí a čtvrté místo se dělili muži z Pěnčína s družstvem domácích ze Svijanského Újezdu se shodným počtem bodů.

V soutěži žen zvítězilo družstvo z Pěnčína před Svijanským Újezdem a Soběslavicemi.

Ještě proběhla soutěž „staré gardy“, kde si nejlépe vedli muži ze Svijan, druhé místo patřilo mužům ze Soběslavic a na třetím se umístili muži z Příšovic.

Celé odpoledne vyvrcholilo předvedením požárního útoku hasičů ze Svijan se starou, ale stále ještě funkční ruční stříkačkou tzv. kejvačkou, která byla vyrobena v roce 1893 ve firmě Smejkal Praha.             

Po slavnostním vyhlášení výsledků a zakončení oficiální části soutěže pokračovalo hasičské odpoledne diskotékou. Soutěžící i přihlížející se mohli během celého odpoledne občerstvit v nové restauraci u koupaliště.

Pro TvA: Hana Seiwaldová, OÚ Kobyly, kobyly@quick.cz

* JUDO

* Druhé kolo 1. ligy judistů. Druhé kolo 1. ligy judo se konalo 30. května v domácím prostředí sportovní haly TSC Turnov. Turnovští borci i tentokrát předvedli výborný výkon a dokázali přesvědčivě porazit všechny své soupeře. Paradoxně nejvíce práce měli v prvním zápase proti (nakonec poslední) Spartě Praha, která se v tomto utkání vypjala k heroickému výkonu a favorita kola řádně pozlobila. Další zápasy pak vyzněly jednoznačně pro TSC. Výsledky ukazují, že družstvo pod vedením Radka Loudy závodnicky dozrálo a i při svém nízkém věkovém průměru (většina ze závodníků jsou totiž buď středoškolští, nebo vysokoškolští studenti) je schopno porážet i daleko zkušenější družstva Bude jistě zajímavé sledovat, zda v podzimních kolech tento svůj vzestupný trend potvrdí. 

Nejúspěšnější borci:

1. Matěj Binhak (5 vítězství)

2. Jakub Mareš (4 vítězství)

3. Vladimír Franěk (4 vítězství)
Tabulka po jarní části:

1. TSC Turnov, 18 bodů, skóre 39:21

2. TJ VTŽ Chomutov, 13, 31:30

3. JC Štola Praha, 12, 36:30

4. SKJ Č.Budějovice, 8, 25:37

5. Tatran Prachatice, 6, 32:35

6. Sparta Praha, 5, 25:36

* V sobotu 23. května se konalo 2. kolo „Ligy žáků o Samurajskou katanu“ za účasti 145 dětí z 11 oddílů a klubů z pěti krajů ČR. Turnaj se uskutečnil ve sportovním areálu v Jičíně, z našeho oddílu soutěžilo 21 dětí. Soutěž proběhla ve třech věkových kategoriích  8-10 let mláďata, 11-12 let mladší žáci a 13-14 let starší žáci a žákyně. V této soutěži závodí chlapci a dívky dohromady vždy v příslušné věkové a váhové kategorii.

Nejlepší umístění turnovských žáků:

Kategorie mláďat:

3. místo: Klára Bukvicová, Tomáš Sláma, Andrea Prokorátová

Kategorie mladších žákyň a žáků:

3. místo: Jan Pilař

Kategorie starších žáků:

3. místo: David Hujer

Celkové výsledky družstev po 2. kolech v součtu všech věkových kategorií:

1. místo SKP Judo Jičín

2. místo USK Praha

3. místo TSC Turnov

Nejlepší výkon z jednotlivců podali David Hujer, Adam Hudeček, Martin Michetsläger, Klára Bukvicová, Tomáš Sláma, Andrea Prokorátová  a Jan Pilař, kteří získali nejvíce vítězství a bodů pro výsledek celého našeho družstva. Podle hodnocení předsedy oddílu Judo Jiřího Vydry a hlavního trenéra Jiřího Veleho nejsou u žáků podstatné jednotlivé výsledky, ale množství kvalitních zápasů na takovýchto turnajích a tím získané zkušenosti. I prohra přinese poučení a její odstranění přináší pak další zlepšení.

Závěrečné 3. kolo proběhne na podzim v sobotu 21. listopadu ve sportovní hale JC Liberec.
Pro TvA: Jiří Vydra, předseda oddílu JUDO TSC Turnov, vydra.judotu@quick.cz

200906061935_sport_64_09_judo

* TANEČNÍ A POHYBOVÁ ŠKOLA ILMA

n200906061936_sport_65_09_ilmaLetošní jarní soutěžní sezona přinesla úspěchy vedle ostatních věkových kategorií hlavně našim nejmenším – dětem. Na nedávném Mistrovství Čech DĚTÍ a MINI, které se konalo 23. a 24. května v Pardubicích, jsme získali skutečně hezká ocenění, a o to větší byla naše radost, že to byly právě děti, jejichž vystoupení patří k nejpřitažlivějším a nejnavštěvovanějším.

Výsledky této soutěže přinesly všem formacím postup na MČR:
1. místo (Mistři Čech 2009), speciální párové tance „Nekonečná žlutá“ – choreografie Deniska Šulcová a trenéři: Kačka Rejmanová, Vojta Kořínek, Marian Šulc.
1. místo (Mistři Čech 2009), choreografie rekreačních tanců „Hezky Česky“ – choreografie Deniska Šulcová a trenéři Kačka Rejmanová, Vojta Kořínek, Marian Šulc.
2. místo (1. vicemistři Čech 2009) – latino show formace – „HU HA“ – choreografie Mgr. Ilona Šulcová a trenéři:  Vojta Kořínek, Růženka Nejedlová.
2. místo (1. vicemistři Čech 2009) – MINI ART „Nejlepší je Ferda“ – choreografie Mgr. Ilona Šulcová a trenéři:  Verunka Horáčková, Růženka Nejedlová.
6. místo – Disco Dance formace „Popcorn“ – choreografie – Mgr. Růža Nejedlová.
6. místo – MINI STREET „Čo ko“ – choreogragie Mgr. Ilona Šulcová a trenéři: Veronika Horáčková a Růženka Nejedlová.
Na MČR Special Couple Dance a Latino Show v květnu v Táboře své tituly obhájily:

– choreografie „Nekonečná žlutá“ – speciální párové tance – 1. místo (Mistři ČR 2009!)

– HU HA – latino show (3. místo).
Pro TvA: Šárka Salabová, TaPŠ ILMA, taps.ilma@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.