SPORTOVNÍ SOUHRN PŘELOMU DUBNA A KVĚTNA

0

Ve sportovním souhrnu přelomu dubna a května zaujme především mimořádný úspěch orientačních běžců: Petr Váňa získal na mistrovství republiky v nočním orientačním běhu stříbrnou medaili! Turnovské házenkářky v domácím zápase bodovaly a již se pomalu loučí se sezonou; zhodnocení sezony si můžete přečíst i od trenéra futsalistů. Smutná informace v závěru přehledu: Volejbalistům se opět nepodařilo postoupit do druhé ligy!

* HÁZENÁ
* II. liga žen, hráno v neděli 26. dubna: TJ Turnov – Sokol Chrudim 24:20 (8:9). Vstup do utkání turnovským hráčkám nevyšel, již v 6. minutě prohrávaly 0:3, v 15. minutě byl stav 2:5! Až ve 28. minutě získal domácí celek poprvé vedení 8:7, ale závěr poločasu patřil opět hostujícímu celku, který tak vstupoval do druhé půle s jednobrankovým vedením. V tomto poločase se hra domácích zlepšila, i když s předvedenou hrou nemohli být spokojeni trenéři ani samotné hráčky. Útěchou byl alespoň zisk dvou bodů.

Sestava (branky): Bohuslava Kučerová (z 12 trestných hodů 6 chytila), Romana Kohoutová (7), Nikola Poláková (6), Adéla Koubková (4), Šárka Gahlerová (2), Adéla Vališová (2), Lenka Víšková (2), Vladimíra Ševrová (1), Kateřina Boudová, Jana Nalezencová, Ivana Tichá.

* II. liga žen, hráno v neděli 3. května: TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou – TJ Turnov 23:13 (11:9). Do Ledče nad Sázavou odcestovalo turnovské družstvo žen pouze s jednou hráčkou na střídání, a tak musel trenér Těhník v sestavě hodně improvizovat. Domácí hráčky vedly 3:0 a 6:2, ale turnovským házenkářkám se podařilo náskok stáhnout na poločasový rozdíl dvou branek. Ovšem za stavu 14:10 ve druhém poločase bylo proti hostujícímu celku nařízeno pět sedmimetrových hodů krátce za sebou, a protože se turnovským nedařilo střelecky, náskok domácích hráček neustále narůstal…

Sestava (branky): Bohuslava Kučerová – Romana Kohoutová (4), Adéla Koubková (4/2), Tereza Hadincová (3), Ivana Tichá (1), Lenka Víšková (1), Vladimíra Ševrová.

Pro TvA: Vlaďka Ševrová, e-mail: sevrova@iex.cz

* FOTBAL

Zápasy divize C:

FK Pěnčín-Turnov – FK Kolín  3:0 (1:0), hráno 26. dubna, 22. kolo. Branky: 40. Škréta, 61. Patočka, 66. Zdražil. Diváků: 400. FKP Turnov: Cimbál – Selinger (56. Vavřich), Hnízdo, Jíra, Vítek – Mencl (70. Baranyk), Patočka, Koťátko, Škréta – Zdražil, Koubek (81. Plátek).

Nový Bydžov – FK Pěnčín-Turnov 3:1 (2:0), hráno 3. května, 23. kolo. Branky: 34. Blažej, 41. a 78. Kazda – 70. Selinger. Diváků: 350.

* FUTSAL

FC DALMACH – krátké zhodnocení uplynulé sezony: „Ve druhé futsalové lize jsme skončili na 8. místě. Po podzimní části jsme však věřili, že se budeme pohybovat do 5. místa, takže jsme s umístěním trochu zklamaní, ale na druhé straně jsme rádi, že jsme neměli záchranářské potíže. Do oddílu jsme zabudovali nové hráče, kteří potvrdili svoji kvalitu. Zejména musím vyzdvihnout Honzu Zdražila, který skončil na předních místech kanadského bodování v celé druhé lize. Náš B team se také bez problémů zachránil v krajském přeboru, takže s minulou sezonou jsme spokojeni. Chtěl bych také touto cestou poděkovat všem divákům, kteří chodili na naše domácí zápasy do haly TJ ve Skálově ulici a doufám, že si najdou cestu i v příští sezoně.“

* JUDO

* 2. kolo krajského přeboru mladších a starších žáků družstev (hala TSC Turnov sobota 25. dubna). Soutěže se zúčastnilo celkem 84 mladších a starších žáků z 12 oddílů tří krajů.

Výsledky turnovských mladších žáků:

– 2. místo Radek Nauš ve váze do 38kg

– 5. místo Petra Hájková ve váze do 30 kg a Tomáš Rieger ve váze do 55kg

– 7. místa Eliška Riegerová váha do 38kg a Ondřej Barchánek váha do 42kg

V krajském přeboru družstev starších žáků nemá TSC Turnov dostatek závodníků pro sestavení devítičlenného družstva, a tak David Hujer (loňský bronzový medailista z MČR) startoval za SKP Nový Bydžov a pomohl tomuto družstvu k 1. místu!

* Jarní nábor. Oddíl JUDO TSC Turnov pořádá nábor dívek a chlapců ve věku od 6 do 10 let. Trénink je zaměřen na všeobecný sportovní rozvoj dětí, sportovní hry, gymnastiku a celkový fyzický rozvoj. Přihlásit se můžete od 31. května vždy od pondělí do čtvrtka od 15.00 hodin ve sportovní hale TSC Turnov v Alšově ulici (tel. 481 321 922), popř. u předsedy oddílu Jiřího Vydry na tel. 481 321 672, e-mail: vydra.judotu@quick.cz

n200905100941_sport_53_09_ob* ORIENTAČNÍ BĚH

* Petr Váňa přepsal klubovou historii! V pátek 1. května se v Mariánských Lázních uskutečnilo mistrovství republiky v nočním orientačním běhu. Čím dál více populárnějšího nočního závodu se zúčastnilo více než 250 závodníků, mezi nimi i devět turnovských. V nejpočetnější kategorii mužů startovalo přes čtyřicet závodníků. Martin Váňa obsadil 9. místo a po více než třiadvaceti nočních trénincích si pro vytouženou medaili doběhl v hlavní kategorii Petr Váňa. Medaile to je stříbrná a je to první medaile v hlavní mužské kategorii v dlouhé historii pro OOB TJ Turnov!

* VOLEJBAL

* Krajský přebor I, muži. Od pátku 24. do neděle 26. dubna družstvo mužů bojovalo v Hrotovicích u Moravských Budějovic v kvalifikaci o postup do druhé ligy. Turnovští vyhráli krajský přebor prakticky bez zaváhání, o druhou ligu se v kvalifikaci pokoušeli již potřetí. Podle trenéra Martina Mareše bylo mužstvo až do posledního zápasu stále ve hře o postup. Nakonec budou v příští sezoně hrát opět krajský přebor. Výsledky: Turnov – ČZU Praha C 2:3, Vamberk – Turnov 2:3, Č. Budějovice – Turnov 3:0, Turnov – Hrotovice 0:3.