NOVÝ MUŽ NA SPRÁVĚ CHKO

0

Včerejší den byl prvním pracovním pro nového vedoucího Správy CHKO Český ráj, sídlící v turnovské Dvořákově ulici. Dosavadní vedoucí Lenka Šoltysová odstoupila z funkce na vlastní žádost. Nového vedoucího Jana Mocka oficiálně na radnici představil ekolog a jeho přímý nadřízený František Pelc. Ten poznamenal, že si od výměny vedení CHKO představuje především větší míru vstřícnosti při komunikaci s veřejností a větší transparentnost v rozhodování.

Zároveň ale Pelc neopomněl dr. Šoltysové poděkovat za velký kus práce, kterou v čele CHKO odvedla. Za jejího působení došlo k mnoha pozitivním změnám, z nichž asi nejvýznamnější je rozšíření chráněné oblasti, o což usilovalo několik generací ochranářů před tím.

Jan Mocek v první polovině 90. let minulého století působil na Okresním úřadě v Semilech, kde byl uznávaným vedoucím referátu životního prostředí. Potom byl dlouhá léta vedoucím Správy CHKO Orlické hory, žije v Semilech. „Mým cílem je zlepšení komunikace s veřejností a s obcemi, to vidím jako velký dluh, který tu je. Základem v tomto smyslu bude úzká spolupráce s turnovskou radnicí,“ řekl na úvod Mocek. Rozpory, které vznikají v rozdílu chápání ochrany přírody a rozvoje cestovního ruchu v pohledu různých stavebních a jiných aktivit, chce nový vedoucí řešit především tím, že bude vstupovat do procesů ve fázi příprav projektů, kde jde podle něho nejvíce udělat proto, aby výsledek vyhovoval pokud možno oběma stranám. Dálnice Českým rájem? „Celou kauzu pozorně několik let sleduji a stejně jako dr. Šoltysová si myslím, že Českému ráji by méně uškodila jižní varianta vedoucí z Mnichova Hradiště. Nicméně ale musí dojít i k úpravám stávající komunikace mezi Turnovem a Jičínem,“ uvedl Jan Mocek.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.