SPORTOVNÍ SERVIS TVA: FUTSAL A JUDO

0

Poslední dva zápasy čekají na futsalisty FC Dalmach v této sezoně. V 12členné tabulce zatím drží dobré 5. místo. Velkých úspěchů dosáhli mladí turnovští judisté, kteří z Českého poháru v Jablonci nad Nisou přivezli sbírku medailí.

FUTSAL

* II. liga: Arsenal Benešov – Dalmach Turnov 4:3 (0:1). Branky Dalmachu: Kratochvíl 2x, Šteffan. Sestava: Prokopec – Krejčík, Šteffan, Vítek, Kratochvíl, Bangha, Mencl, Hurt D.
Dalmach v dalším utkání druhé ligy se před českolipským „dvojbojem“ vydal do Benešova. Dalmach byl v prvním poločase jasně lepší a přestřílel Arsenal několika střeleckými pokusy. Bohužel pro Dalmach se ujala pouze nacvičená kombinace z rohového kopu po rozehrání Hurtem a zakončujícím Kratochvílem. V druhém poločase se hra vyrovnala a začaly také padat branky. Benešov díky zvýšenému pohybu na půlce Turnova vstřelil ve 25. minutě dvě rychlé branky a rázem musel Dalmach dotahovat. Za dvě minuty se mohl radovat z vyrovnání, když si v samostatném úniku dobře počínal Šteffan – 2:2. Ve 32. minutě Benešov vykombinoval obranu hostů a zvýšil na 3:2. Ke konci utkání začal Dalmach riskovat, když hrál bez brankáře. Avšak na místo vyrovnání inkasoval do prázdné branky – 4:2. V poslední minutě ještě vykřesal naději na vyrovnání Kratochvíl, ale to bylo v tomto utkání od Dalmachu vše.
Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

Tým, který je v tabulce na 5. místě, čeká v pátek domácí zápas od 20.00 hodin s Démony Česká Lípa a o týden později ročník ukončí na palubovce F.A.Zole Česká Lípa.

JUDO

n201503191939_sport_66_015_judoSenzační ZLATO pro Lucii Zárybnickou z Českého Poháru!
O víkendu 14. -15. března hostil Jablonec nad Nisou, pod hlavičkou Velké ceny Jablonce n. N., 2. kolo závodů Českého poháru, tedy druhého z pěti závodů, kam se sjíždí republiková špička sbírat body do rankingového pořadí, které na podzim určí startující na mistrovství republiky.
O nečekanou senzaci pro turnovský klub se postarala v kategorii mladších žákyň ve váze do 44 kg LUCIE ZÁRYBNICKÁ, která dokázala vybojovat ZLATOU MEDAILI! Pro Lucku, na které byla patrná únava po nemoci, je to po bronzu z Ostravy, druhá medaile z Českého poháru v řadě. „Lucka to dnes nemohla utrhnout silou, a tak bylo o to důležitější, že dokázala vnímat pokyny i během zápasů a turnaj zvládla výborně takticky,“ vyjádřil se k vítězství své svěřenkyně nedávno oceněný trenér Turnova pro rok 2014 Jakub Mareš.
Starší z dvojčat ZÁRYBNICKÝCH JULIE, nastoupila ve váze do 48 kg a po čtvrtém místu z Ostravy, měla tentokrát vyšší ambice. Ty se naplnily a mnoho nechybělo, abychom si z Jablonce vezli druhé zlato. Julie se probojovala až do finále a po vyrovnaném průběhu prohrála až rozhodnutím rozhodčího. Zaslouženě tak získala STŘÍBRNOU MEDAILI!!!
Jako jakýsi „bonus“ jsme pouze s těmito dvěma závodnicemi, v konkurenci 34. oddílů, obsadili první místo v kategorii družstev mladších žákyň!
Medailová sobota tím pro nás ale ještě nekončila. KLÁRA VOLFOVÁ ukázala, že náročný přechod do vyšší věkové kategorie zvládá skvěle. Po bronzu z Ostravy tentokrát, v kategorii starších žákyň ve váze do 57 kg, došla až do finále a odvezla si STŘÍBRNOU MEDAILI!!!
Na stupně vítězů se zaslouženě postavil i DAVID CERMAN. V Jablonci podal soustředěný a vyrovnaný výkon a perfektně dokázal zužitkovat pokyny a rady trenéra. Přes osmifinálové zaváhání s pozdějším vítězem následně vyhrál jak opravky, tak souboj o třetí místo a získal tak BRONZOVOU MEDAILI!!!
Přestože ostatní závodníci v sobotu na bodovaná umístění nedosáhli, u většiny bylo velmi pozitivní sledovat posun v nasazení i technice. Za zmínku stojí zejména výkon Filipa Melíška a Petra Reiniše.
Medailovou kolekci doplnil v neděli v kategorii juniorů TOMÁŠ RIEGER, který vybojoval BRONZOVOU MEDAILI.
V této kategorii jsme na medaili dlouho čekali a Tomáš dokázal, že se s ním musí počítat. Bohužel nikdo další z dorostu se k němu tentokrát nepřipojil a to ani bodově.
„Náš oddíl získal z prestižních závodů Českého poháru v Jablonci nad Nisou rekordní počet 5 medailí, což se zatím ještě nikdy nepodařilo. A zlato? To je pro nás z těchto prestižních závodů stále vzácnost. Naposledy jsme ho získali z těchto závodů loni, a to hned dvakrát, pokaždé díky Kláře Volfové. Tehdy to bylo po dlouhých letech poprvé, takže jsme rádi, že nám dorůstá nová generace,“ uzavřel Jan Zárybnický.
www.judoturnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.