DALŠÍ „ZKAŽENÝ“ VÍKEND: PARÁDA!

0

I v konkurenci letošních Svijanských pivních slavností obstálo u široké veřejnosti další pokračování Klokočského hudebního festivalu. Ten se určitě ani zdaleka nemůže měřit například s již přicházející maloskalskou Benátskou nocí, ale způsobem svého vzniku a následujícím vývojem už bezesporu patří k významným regionálním událostem. Minifesťák na návsi v Klokočí navštívilo o víkendu 28. týdne zhruba přes tisícovku lidí. Jeho vznik se traduje k roku 2002. Tehdy se učitel železnobrodské ZUŠky Ruda Müller rozhodl, že jeho žáci, kteří sem jezdí na pravidelná letní soustředění, předvedou veřejnosti, co se za těch pár dnů naučili.

Vystoupení před „hasičárnou“ se místním moc líbilo. Už další rok se akce přesunula na náves, a už to jelo. Pod záštitou obecního úřadu se pořádání chopil místní Sbor dobrovolných hasičů s jejich příznivci a měli jsme o každoroční zábavu postaráno. Neskutečný frmol sobotního dne ovšem vyvolává otázku, jak dalece jde jenom o zábavu…

Připravené speciality mizely z pekáčů a rožňů rychlostí blesku a už brzy před večerem se nabídka jídel velmi ztenčila. O to víc dopravci pivních sudů nestačili se svým speciálním vozíkem vlastní výroby kmitat mezi skladem a prodejními stánky. Na zastřešeném minipódiu se od oběda střídaly kapely různých žánrů a nechyběly ani legendární Těla z Liberce. Nejvzdálenějším a pravidelným účastníkem byly RED GUITARS z Pardubic svou blonďatou zpěvačkou. To už ale zpíval a tančil celý klokočský kotel.

 

Byť byl v jednom kole, podařilo se nám alespoň na pár minut odchytit duši Klokočského festu, Rudolfa Müllera. Ten vždy dává na modlení za hezké počasí stovku, a to mu vyšlo i tentokrát. „Mám radost, co se z toho mého nápadu nakonec vyklubalo. Každý ročník je něčím vylepšený, ať už mluvím třeba o pergole nad pódiem, kterou dala zbudovat obec před několika lety, či o přístupu lidí, kteří s tím vším zcela nezištně pomáhají od pátku až do nedělního večera. Akci organizujeme už dávno dopředu a většinou v hospodě. Za ty roky už všichni vědí, co a jak, což mně usnadňuje pozici. Myslím, že i skladba programu je v poslední době poměrně kvalitní,“ prozradil nám hlavní guru akce.

 

I to je důležitý moment bezprostřední klokočské atmosféry. Protože náves je průjezdná, vstup musí být zkrátka dobrovolný. „Vím o tom, a taky proto jsem přispěl. Je to tady paráda. Spousta známých, super muzika a pivo správně vychlazené. Tohle si přece nemůžu jen tak nechat ujít,“ svěřil se nad hustou pivní pěnou pravidelný návštěvník Pavel Janus.

Podle Rudy Müllera, jehož krédo je prosté a na dnešní dobu více než vypovídající: Všechno je jenom o ochotě lidí „zkazit“ si celý víkend.

 

Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

(za přispění archivních materiálů)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.