SPORTOVNÍ SERVIS: OD BASKETU PO VOLEJBAL

0

V dnešním sportovním přehledu shrneme poslední výsledky basketbalistů TJ Turnov, kteří v rozehranné sezoně jsou zatím na dobrém 5. místě tabulky. Turnovské házenkářky doma podlehly družstvu z Tachova, rozehrány jsou hokejové soutěže, zástupci Turnovska hrají většinou na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou, ale i v Jičíně. Závěr přehledu patří volejbalistům, kteří po letech hrají druhou ligu, kde aktuálně drží sedmou příčku tabulky.

BASKETBAL
Dalšími dvěma koly pokračovala východočeská liga mužů. Zaváhali jsme pouze s Chrudimí, která nás přehrála v poslední čtvrtině utkání. Nutno ale přiznat, že Pardubice byli sice talentovaní, ale dorostenci, a Rychnov přijel také v mladé a dosti nezkušené sestavě, a tak až utkání s Náchodem nás trochu prověřilo.

TJ TURNOV – BK PARDUBICE 97:82 (29:13, 54:28, 77:52). Statistiky: Nejedlo 23 (6/3), Petřivý 20, 2×3, Bartoň 18 (2/2), Jeníček 11 (3/1), Šimůnek 8 (4/2), Jeníček L. 7 (2/0) 1×3, Vích 6 (2/2), Pospíchal 4 (2/2), Cvrček, Roubíček, Valšík, Brož.

TJ TURNOV – Sokol CHRUDIM „B“ 57:71  (16:22, 37:36, 51:54). Statistiky: Bartoň 11 (1/1), Jeníček J. 10 (1/0), Petřivý 9 (1/1), Cvrček 9 (1/1), Nejedlo 6, Valšík 4, Jeníček L. 4, Vích 2, Šimůnek 2, Pospíchal, Roubíček, Brož.

TJ TURNOV – Spartak RYCHNOV N. K. 106:60 (33:11, 50:25, 73:44). Statistiky: Petřivý 37 (5/4) 7×3, Jeníček J. 18 (3/2), Bartoň 17 (8/5), Vích 16 (5/4), Jeníček L. 8 (2/0), Šimůnek 5 (2/1), Valšík 4, Cvrček 1 (2/1), Roubíček, Pospíchal.

TJ TURNOV – TJ SPŠS NÁCHOD 105:66 (27:11, 49:30, 63:52). Statistiky: Petřivý 35 5X3 (6/4), Jeníček 16 (3/2), Vích 13 1×3, Bartoň 12 (2/2), Šimůnek 11 (2/1), Jeníček L. 7 1×3, Valšík 6, Roubíček 5 1×3.

Za hodnocení stojí zápasy s Chrudimí a Náchodem. Oba byly odlišné. Chrudim šla od začátku do vedení a přesto, že jsme ho do poločasu stáhly a dokonce poločas o bod vyhráli, v poslední čtvrtině nás soupeř jasně přehrál. A to zónovou obranou a hrou dlouhých hráčů. Našich šest bodů v poslední, rozhodující čtvrtině, mluví za vše.
Zápas s Náchodem, který přijel v téměř kompletní sestavě, byl jiný. Od začátku jsme dostali soupeře pod tlak a drtili ho hlavně rychlými protiútoky. Výpadek přišel očekávaně ve třetí čtvrtině, a to nasazením zónové obrany. Na tu jsme však naštěstí na rozdíl od zápasu s Chrudimí našli po čase recept a excelovali v poslední čtvrtině, kdy jsme nastříleli dokonce stovku, oproti sobotě opravdu vydřenou. Chválím celý tým a hlavně Dominika Petřivého, který dal v obou zápasech přes třicet bodů.
TJ Turnov je ve 12členné tabulce na 5. místě.
Tomáš Mareš, mara.basket@tiscali.cz

HÁZENÁ
* II. liga, ženy: TJ Turnov – TJ Slavoj Tachov 21:27 (11:12),
hráno 10. listopadu. Na rozdíl od předchozích zápasů se turnovské házenkářky dokázaly dostat do vedení, které si udržovaly až do 17. minuty. To byl stav na ukazateli 8:6. Hodnocení trenéra domácího celku Romana Fuchse: „Hostili jsme druhý celek tabulky, a tak byl první poločas zahrán velice dobře. Dařily se rychlé útoky, hráčky získávaly míče a dokázaly blokovat nejvyšší střelkyně z Tachova. Proto byl poločasový výsledek velice slibný. I proto, že míváme druhý poločas výkonnostně lepší, jsem doufal, že se nám podaří tento zápas obrátit ve vítězství a tím překvapit“.
Ve druhém poločase však nedokázaly házenkářky z Turnova předvést výkon z prvního poločasu. Chybami v obraně, technickými chybami a bezzubými útoky ztratily hodně míčů, z čehož tachovské hráčky dokázaly těžit a navyšovaly tím své vedení.
Domácí trenér ke druhému poločasu: „Nevím, kde se stala chyba. V tomto případě jsme se asi zalekli příležitosti nebo se projevila nervozita, ale nešlo nám vůbec nic. Zkažené přihrávky, technické chyby, střely mimo, chyby v obraně a neuplatnění naučených kombinací umožnily soupeřkám odskočit a sebrat si oba body. Neúspěch v herní činnosti psychicky nezvládly některé hráčky a kupily tím čím dál víc chyb.“
Sestava (branky): B. Kučerová – D. Aissi (6), C. Davidová (3), L. Ševrová (3/3), V. Ševrová (3), J. Nalezencová (2), P. Bártová (1), A. Šafářová (1), I. Tichá (1), A. Vališová (1), R. Bakešová, A. Koubková, R. Kohoutová.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

HOKEJ
* 4. kolo základní části Jičínské hokejové ligy, hrané 6. listopadu: HC Spirit – HC Pěnčín/Daliměřice 2:2 (0:1, 1:0, 1:1).
Sestava HC Pěnčín/Daliměřice: Kašpar – Kutěj, Rössler, Škréta M., Kopal, Sluka – Lamač L. – Lamač M., Sojka, Zahradník – Škréta J., Odcházel, Taibr – Studnička, Konejl I., Oplt. Branky a nahrávky: 33. Drusan, 54. Novák H. – 9. Rössler (Kutěj), 44. Lamač M. (Zahradník).
Po celé utkání jsme měli problém překonat brankáře domácích, který pochytal na brankové čáře téměř vše. Druhého gólu jsme dosáhli tak trochu kuriózním způsobem. Rozhodčí signalizoval postavení mimo hru, my ovšem v domnění, že signalizuje vyloučení domácího hráče, jsme odvolali Kubu Kašpara z brány. Následnou přesilovou situaci jsme dokonale využili a dostali se do vedení v zápase. Bohužel soupeř stihl ještě do konce třetí třetiny vyrovnat. V závěru utkání ještě mohla obě mužstva strhnout vítězství na svoji stranu, ale brankáři byli proti. Dělba bodů odpovídala dění na ledě.
Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

VOLEJBAL
* TJ Spartak Modřany – TJ Zikuda Turnov 3:0, 3:0,
utkání 11. a 12. kola. Ač tomu výsledek nenapovídá, odehrálo se více než vyrovnané utkání a hosté by si za předvedený výkon nějaký bod jistě zasloužili, jelikož kromě druhého setu v odpoledním utkání se rozhodovalo vždy až v koncovkách. Domácí tým, který v loňské sezoně bojoval až do posledního utkání o vítězství, v této soutěži prokázal svoje kvality a nepřibalil turnovským na cestu ani bod. Sestava: Folprecht, Koláčný, Dolejší, Melich, Maier, Kovář, libero Vojta, střídali Uhlárik, Strnad, trenéři Šimůnek a Strnad. V 11členné tabulce je turnovský tým na 7. místě.
* ČR kadeti – TJ Zikuda TURNOV 3:1 (16,20,-21,15). Následující den po utkání v Modřanech jsme v neděli zavítali do haly Dukly Liberec, kde nás čekal souboj s reprezentací kadetů ČR a jak se ukázalo, se znatelnou únavou ze dvou sobotních zápasů v nohách to byl nepřekonatelný soupeř. První překvapení nám připravili pořadatelé již při rozcvičce, když jsme zjistili, že se bude hrát s Mikasami, které při plachtě opravdu pěkně plavou. Než jsme se srovnali s novými míči, prohrávali jsme dva nula a vypadalo to s námi špatně. I přes zlepšení ve třetím setu jsme nedokázali dovést utkání alespoň do tie-breaku a odešli jsme poraženi a bez bodu. Mladíci se prezentovali výborným servisem a velmi rychlou hrou, ale především takřka nechybovali, takže nebylo v podstatě co řešit. Sestava: Folprecht, Melich, Dolejší, Uhlárik, Maier, Kovář, libero Vojta, střídali Koláčný Strnad, Vacík, trenéři Šimůnek a Strnad. 
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.