SPORTOVNÍ SERVIS: HOKEJ, ATLETIKA, JUDO A VODNÍ SPORTY

0

Na úvod dnešního sportovního souhrnu jedna hokejová informace: Povzbudivá zpráva nejen pro rodinu Pekařových z Frýdštejna dorazila až zpoza velké louže. Odchovanec BHK Turnov, hokejových klubů Vlci Jablonec a Bílí tygři Liberec Matěj Pekař, o jehož detroitské anabázi jsme čtenáře na našich stránkách už informovali (ZDE), změnil působiště. V jeho novém špičkovém týmu v Oaklandu, s kterým teď vyhráli turnaj v Chicagu, jej v U 16 jako head coach trenérsky vede Todd Bertuzzi! Tak za Turnovsko Good luck Matej! -kv-

ATLETIKA

MUŽI AC TURNOV OBHÁJILI VÍTĚZSTVÍ Z I. KOLA
V sobotu 28. května se na stadionu v Mladé Boleslavi odehrálo druhé kolo II. ligy mužů. Turnovští atleti zde obhajovali prvenství z prvního kola. Stejně jako v Jičíně byl největším soupeřem našich borců pražský Olymp, který oproti prvnímu kolu značně posílil. Ještě v polovině soutěže jsme vedli před Olympem o pouhé dva body. Nakonec jsme však souboj zvládli a uhájili první místo, pomohla nám především poslední vrhačská disciplína. V disku jsme obsadili první tři místa, a to ještě vítěz disku z minulého kola Milan Hošek nezapsal ani jeden platný pokus.
Jako již tradičně byli největšími oporami družstva vrhači. Josef Egrt získal 31 bodů zásluhou dvou prvních míst (kladivo, disk) a jednoho druhého místa (koule). Významnou měrou se podílel na vítězství také skokan na lyžích Čestmír Kožíšek, který posbíral ve skoku dalekém, trojskoku a ve výšce celkem 26 bodů. Přes dvacet bodů získal také turnovský odchovanec a nyní trenér nejlepších českých koulařů Petr Stehlík. Předvedla se také opora na střední tratě Jan Tomeš, který si zaběhl dvojboj 800 a 400 metrů, posbíral v něm celkem 17 skvělých bodů.
Další kolo se uskuteční 11. června na Strahově. Naše družstvo by se v případě vítězství velmi přiblížilo vytouženému postupu do I. ligy. 

JOSEF EGRT SPLNIL LIMIT NA MS DO 19 LET
Odchovanec AC Turnov Josef Egrt, který nyní studuje sportovní gymnázium v Jablonci nad Nisou, překonal limit na mistrovství světa juniorů. Bývalý žák sportovních tříd ZŠ Skálova Turnov splnil již dvakrát B limit Českého atletického svazu. Naposledy limit přehodil ve středu 25. května na veřejných závodech v Jablonci nad Nisou. Svěřenec českého rekordmana v hodu kladivem Vladimíra Mašky odhodil šestikilogramové náčiní do vzdálenosti 70 metrů a 16 centimetrů. Všichni mu velmi gratulujeme a přejeme mnoho zdaru v Bydhošti, kde se MS juniorů uskuteční 19. až 24. července.

TURNOVSKÉ ŽENY UHÁJILI 3. MÍSTO V KRAJSKÉM PŘEBORU
V České Lípě uskutečnilo II. kolo krajského přeboru družstev mužů a žen. Turnovskou atletiku zde zastupovalo velmi omlazené družstvo, které bylo tvořeno především nadějnými žákyněmi. Již od prvních disciplín bylo jasné, že náš tým nemůže atakovat první dvě místa, tam se hned na úvod zařadila družstva Jablonce nad Nisou a Rumburku. Nakonec jsme uhájili třetí příčku před domácí Českou Lípou, především zásluhou vítězné štafety na 4 x 400 metrů, která startovala ve složení Zikmundová, Kvapilová, Martínková a Vinšová.
Skvělým prvním místem se v běhu na 200 metrů blýskla Adéla Zikmundová, která si připsala také páté místo na poloviční trati. Další vítězství si připsala Eliška Martínková v běhu na 1 500 metrů. Na konečném součtu 120 bodů se významně podílely tradiční opory jako Blanka Bednářová, Michaela Bednářová, Pavla Nováková, Tereza Kvapilová a další.
Tomáš Krištof, AC Turnov, kristof.tomas93@gmail.com

JUDO

VÝBORNÉ VÝKONY NA SAMURAJSKÉ KATANĚ V LIBERCI
Druhé kolo ligy žákyň a žáků o samurajskou katanu se konalo 21. května v Liberci. Tohoto turnaje se zúčastnil opět veliký počet dívek a chlapců od 7 do 14let – celkově 340 judistů z 21 oddílů a klubů z celé ČR. Za náš oddíl judo TSC Turnov startovalo 31 dívek a chlapců. Poprali se v soutěži družstev skvěle.
Výsledky jednotlivců a družstev po 2. kole soutěže:
V kategorii 11 až 14letých jsme obsadili v součtu skvělé  2. místo jen o 3,5 bodu za JK Jablonec.
V kategorii 7 až 10letých jsme se výrazně posunuli tabulkou vzhůru a umístili jsme se na 6. místě.
1. místa a zlatou medaili získali: Klára Volfová, Julie a Lucie Zárybnická, Ludmila Kostnarová, Matěj Hyka.
2. místa a stříbrnou medaili získali: Jakub Dědek, Petr Reiniš, Martin Pařík a Tomáš Pavlata.
3. místa a bronzovou medaili získali: Tony Lachman, Daniel Vítek, Václav Marek, Adam Flanderka, Daniel Fric, Matyáš Židů a Lukáš Jansa.
Nejlepší výkon s 3-4 vítězstvími zabojovali Klára Volfová, Julie Zárybnická, Petr Reiniš a Matyáš Hyka.
Jiří Vydra, vydra.judotu@quick.cz

VODNÍ SPORTY

TURNOVŠTÍ KANOISTÉ DVA DNY NA DIVOKÉ VODĚ
Paraplíčko, málo vody, čtyři kategorie, téměř tři desítky závodníků a mezi nimi i úřadující a několikanásobný mistr světa Kamil Mrůzek z Dukly Brandýs, takové bylo mistrovství České republiky veteránů a veřejný závod ve sjezdu na divoké vodě, které z pověření svazu pořádal v květnu na Jizeře u Spálova kanoistický klub TJ Turnov.
Vedle jeho členů se na startu představili nejen vodáci ze sousedních Semil a Mladé Boleslavi, ale také např. z Brandýsa a Prahy, Žatce, Lipníku nad Bečvou, Kroměříže a Plzně. Řada z nich strávila v malebném prostředí jizerní kotliny u peřejí Paraplíčko oba dny. Během nich usedlo do vratkých plavidel v kategorii K1 (kajak a pádlo se dvěma listy) také šest žen, z nichž nejrychlejší byla Michaela Bačová z Brandýsa a v hlavním závodu pak Gabriela Bílovská z Lipníku. Na vodě se objevil dokonce i regionální politik a bývalý turnovský zastupitel Otto Jarolímek.
„Bohužel nám na Kamenici nepustili vodu, takže jsme museli závody odjet na Jizeře od jejich soutoku. Oproti loňsku jsme zaznamenali přece jen vyšší účast a hodně nás potěšil nedělní start Kamila Mrůzka. Rád bych poděkoval vodákům z Brodu za zapůjčení loděnice, sponzorům, a také všem, kteří se na zdárném průběhu akce nějak podíleli,“ uvedl jeden z organizátorů.
Ti si spolu s ostatními také zazávodili. Každý vodák se na závod připravoval jinak. Někteří si trasu Spálov – koupaliště v Železném Brodu předtím projeli na lodi, jiní si optimální stopu průjezdu hledali pěší chůzí po břehu. Všichni si ale nejdřív v sobotním veřejném závodu po dlouhém sjezdu zajeli ještě dva sprinty na Paraplíčku, které vyhrál turnovský Pavel Kozderka. Jeho oddílový kolega Otto Jarolímek byl zase nejrychlejší mezi staršími veterány. O své místo na slunci se v příslušných kategoriích poprali také turnovští mladíci – starší žák Ondřej Müller, mladší dorostenci Milan Lapuník a Josef Hlobil. Pod dohledem svazem delegovaného rozhodčího byly v nedělním hlavním závodu k vidění již zmíněná kategorie K1, C1 (kanoe v kleku a pádlo) a C2 – dvoučlenná posádka. Zpestřením víkendu byl také vložený veřejný závod na pádlboardech, což je nové vodácké odvětví s pádlem na speciálním nafukovacím prkně.
„Podle ohlasů hodnotili účastníci náš podnik jak po stránce sportovní, tak i organizační vesměs kladně, takže úsilí, čas a práci námi do toho vloženou můžeme pokládat za smysluplně využitou, což nás všechny pochopitelně moc těší,“ zaznělo z pořadatelského sboru kanoistického oddílu TJ Turnov. Ten si mimo to navíc připsal ještě pár slušných výsledků na sportovním poli. V neděli se jelo o medaile z mistrovství České republiky veteránů. V něm Jiří Válek v kategorii mladších vybojoval bronz a Jan Ometák dojel čtvrtý. Ve starších byl Otto Jarolímek druhý. Jediným zástupcem Turnova v kategorii C 1 byl Jan Müller, jemuž v konečném zúčtování patřila pátá veteránská příčka.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.