SPORTOVNÍ SERVIS: HÁZENÁ, HOKEJ, FLORBAL

0

V dnešním sportovním servisu zde máme výsledky házenkářek. Ty druholigové v Českých Budějovicích dotahovaly velký náskok domácích, ale utkání do šťastného konce se jim dotáhnout nepodařilo. Na zimním stadionu pokračují boje v Nejvyšší Pojizerské lize. Přestože florbalisté sehráli nejlepší zápas této sezony, zatím se jim nedaří tak, jak by si přáli…

HÁZENÁ

* Házená, II. liga, ženy: Loko České Budějovice – TJ Turnov 27:21 (15:5). Sestava (branky): L. Podhajská – V. Ševrová (5), L. Ševrová (4/1), A. Vítová (4), Ž. Palounková (3), C. Davidová (2), L. Víšková (2), I. Tichá (1).
Poslednímu utkání podzimní sezony. K utkání odcestovalo pouze osm hráček. První branku vstřelily domácí hráčky ve 3. minutě, turnovské házenkářky skórovaly až v 6. minutě, kdy svítil na ukazateli stav 3:1. Do 20. minuty byly střelecky úspěšné jen budějovické ženy, které se dostaly do vedení 13:1! Náskok soupeřek byl opravdu veliký. Domácí využívaly technické chyby a špatnou střelbu turnovských hráček k přechodům do rychlých protiútoků – bylo to na vhození ručníku Turnovanek na českobudějovickou palubovku. I přes velký náskok soupeřek to ale hostující hráčky „nezabalily“.
Do druhého poločasu šly turnovské ženy s desetibrankovou ztrátou. Snažily se zlepšit obranu, pokusily se vyvarovat technickým chybám, takže rychlé domácí hráčky neměly tolik příležitostí běhat do rychlých protiútoků. Turnovským házenkářkám se podařilo zpřesnit střelbu, a ačkoli měly na střídání pouze jednu hráčku, snažily se s domácími držet krok. A to se jim dařilo a druhý poločas dokonce turnovské ženy vyhrály 16:12, což považují za veliký úspěch. Sice se nepodařilo bodovat, ale za předvedený výkon ve druhém poločase se rozhodně hráčky z Turnova nemusí stydět.

11. Sokol Kobylisy B 10 1 0 9 194 :241 2

* Házená, II. liga, mladší dorostenky, II. liga: Jiskra Havlíčkův Brod – TJ Turnov 26:16 (11:8). Sestava (branky): Hrochová D. (1/1) – M. A. Marko (4), A. Svobodová (4), E. Berndtová (3/3), V. Víšková (2), L. Cvrčková (1), K. Sladová (1), E. Hanušová, A. Hrancová, K. Nováková.
V 11členné tabulce jsou dívky na 9. místě.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

Troskovice potrápili Black Hawks, střelcem kola Sluka!
* LEDNÍ HOKEJ / Do finále sportovního roku 2017 kvapí také hektický 14. ročník Nejvyšší Pojizerské ligy, jenž měl o minulém víkendu na pořadu 9. kolo. Ani jeden z favoritů nezaváhal, nejtužší boj o body svedly Troskovice s nováčky z Black Hawks, přičemž se pěti góly zaskvěl troskovický Vondrák. Prakticky žádnou změnu nezaznamenaly ani hromadné či individuální statistiky.

* HC Raptoři Turnov – HC Všeň Turnov 1:18 (1:7, 0:7, 0:4). Rozhodčí Novotný a Texl, branky: 20. Šašek – 1. a 29. Kobosil, 2. Egert, 3., 7. a 46. M. Lamač, 11., 25. a 27. Kučera, 12., 18., 27., 29., 30., 43. a 56. Sluka, 37. Šulc, 43. Kutěj, vyloučení 2:7, diváků 13.
HC Raptoři: T. Špinka – Zajgler, Kopal, Hurdálek, Hašek – Holik, Šašek, Hlubuček, Šorejs, Hořínek, Sedláček, Horský, Budina, Kravec.
HC Všeň Pojizeří: Dědeček – Holas, Kutěj, J. Pařízek, Kučera, Šťastný – Lamač, Šulc, Sluka, Patočka, Egert, Kobosil.

* TJ Sokol Turnov – HC SDH Hnanice 4:7 (1:2, 1:3, 1:2). Rozhodčí Šimůnek Jakub a Hujer, branky: 5. Krouza, 10. Vogt, 35. Fajta, 54. Štryncl – 9. a 47. P. Havel, 17. Holeček, 23. Groh, 27., 29. a 53. L. Malý, vyloučení 4: 4, diváků 23.
TJ Sokol Turnov: Neidentifikován – Jurek, Khlebstov, Schwarzkopf – Vogt, Dědeček, Berka, Krouza, Fajta, Štryncl, Herrmann, Šolc, Lauko.
SDH Hnanice: Kašpar – Jíra, Groh, D. Malý, Bubák – Holeček, Vágenknecht, L. Malý, Stuchlík, Buchar, Šourek, Mazánek, J. Malý, P. Havel.

* Modřišice – HC Performers Turnov 1:12 (0:2, 1:4, 0:6). Rozhodčí Šimůnek Jiří a Koňák, branky: 31. M. Marek – 7. Kolomazník, 19., 24. a 30. Adam, 25. a 42. Jan Lhoták ml., 32. a 41. Laurin, 43. Janata, 50. Mazánek, 53. a 55. Vaníček (Janata), vyloučení 11:2, diváků 6.
HC Modřišice: Sztymon – Jiránek, Dumek, Karásek, Knížek – Pecka, R. Holán, Hladík, M. Marek, L. Holán, J. Marek, T. Marek, J. Marek, Krouza.
HC Performers: Kopecký M. – Mazánek L., Kučírek J., Kopecký R., Kopal L. – Laurin P., Vaníček A., J. Lhoták ml., Kolomazník, Adam J., Cidlinský.

* Black Hawks – SDH Troskovice 8:9 (3:4, 4:0,1:5). Rozhodčí Kopecký a Koňák, branky: 3. a 13. Srb, 11., 29. a 44. Kujan, 28. Pala, 29. Kořínek, 31. Pilát – 5. a 48. Štěpánek, 5. a 47. J. Vondráček, 11., 14., 41., 50. a 54. Vondrák, vyloučení 4:4, diváků 9.
Black Hawks: Kozák – Vaníček, Sedláček, Krouza, M. Peukert, P. Peukert – Bárta, Zeman, Srb, Brož, Ševčík, Novák, Kujan, Kořínek.
SHD Troskovice: Horáček – Varečka, Drahoňovský, Jágr, Srbek, Klos, Miksa – J. Vondráček, Vondrák, Srba, M. Vondráček, Maňka, Paldus, Vařejčko, M. Procházka, Štěpánek.

FLORBAL

* Národní liga, 14. kolo, muži: TJ Turnov – TJ Sokol Jaroměř 10:6 (2:1, 3:4, 5:1). Branky: 8. Daniel Měkota, 19. Dominik Hiadlovský, 35. Vojtěch Palatínus, 38. Pavel Sekyra, 40. Vojtěch Palatínus, 41. Štěpán Matěcha, 47. Pavel Sekyra, 48. Jaroslav Nezdara, 58. Pavel Sekyra, 60. Jan Haloun – 20. Jakub Kopecký, 22. Pavel Kotrč, 27. Petr Hašek, 34. Petr Hašek, 36. Petr Hašek, 45. Petr Hašek; rozhodčí: Michal Taufmann – Nguyen Duc Trung; vyloučení: 7:4; využití: 3:3; diváků: 49; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 27 – Lukáš Flégl 21.
Domácí – po dlouhé době v plné sestavě – odehráli nejlepší utkání letošní sezony. V tabulce je tým Turnova nicméně zatím poslední.