SPORTOVNÍ SERVIS: HÁZENÁ, FLORBAL A JUDO – MÁME MISTRYNI REPUBLIKY!

0

V pravidelném sportovním ohlédnutí se sešel výsledkový servis házené – druholigové ženy i dorostenky bohužel prohrály, zatím se moc nedaří ani florbalistům, mimořádný úspěch ale zaznamenali judisté. Dvojčata Zárybnických se jeden víkend stala přebornicemi v kategorii starších žáků a žákyň, aby další víkend Lucie Zárybnická zvítězila na mistrovství republiky v dorostu!

HÁZENÁ

* HÁZENÁ, II. liga, ženy: TJ Turnov – DHK Pardubice 21:30 (11:12). Sestava (branky): V. Kubcová, L. Podhajská – L. Ševrová (6/2), C. Davidová (5/2), A. Vítová (5), L. Víšková (3), P. Suchardová (1), V. Ševrová (1), Š. Gahlerová, J. Nalezencová, Ž. Palounková, I. Tichá.
V sestavě pardubických házenkářek nechyběly tahounky družstva Pardubic, nejlepší střelkyně Michaela Stejskalová a chytající Stanislava Zdarsová, které také hájí barvy prvoligového týmu žen z Havlíčkova Brodu.
První branku vstřelily domácí hráčky ve 2. minutě utkání. Soupeřky vzápětí skórovaly a v 7. minutě vedly 3:1. Celý první poločas a polovina poločasu druhého byla hodně herně i brankově vyrovnaná. Bohužel se v závěru projevila větší sehranost a fyzická vyspělost pardubických hráček, které nakonec navršily své vítězství na 9 branek.
V tabulce je družstvo na předposledním 10. místě.

* HÁZENÁ, mladší dorostenky, II. liga: TJ Turnov – DHK Pardubice 19:33 (8:14). Sestava (branky): D. Hrochová (1), B. Andělová – E. Berndtová (4/4), A. M. Marko (4), Š. Hatašová (3), A. Svobodová (3), A. Hrancová (2), A. Christovová (1), V. Víšková (1), B. Adamová, K. Sladová.
Družstvo je v tabulce na předposledním 10. místě.
Připravila: Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

FLORBAL

* FLORBAL, národní liga, 8. kolo: ASK ORKA Čelákovice – TJ Turnov 7:9 (2:1, 2:6, 3:2). Branky: 7. Tomáš Furch, 20. David Hendrich, 26. Michal Němeček, 30. Václav Kramel, 47. Ondřej Špalek, 50. Michal Němeček, 52. Martin Mikšovský – 7. Jan Haloun, 22. Daniel Měkota, 23. Štěpán Matěcha, 27. Vojtěch Palatínus, 33. Pavel Sekyra, 37. Vojtěch Rondoš, 38. Pavel Sekyra, 43. Martin Hejduk, 50. Pavel Sekyra; rozhodčí: Milan Baloun – Roman Šuvada; vyloučení: 1:9; využití: 1:0; diváků:25; zásahy brankářů: Lukáš Pezl 6, Aleš Zetek 0, Lukáš Pezl 7, Aleš Zetek 2 – Jaroslav Švec 23.
Po delší době kompletní sestava turnovského týmu předvedla nejlepší výkon letošní sezony.
Vyjádřeni kapitána TJ Turnov Štěpána Matěchy: „Z naší strany první zápas, který jsme odbojovali na sto procent. Jinak herně to bylo vyrovnané utkání, které rozhodlo neschopnost domácích proměnit přesilové hry. Doufám, že se od tohoto výsledku odrazíme k lepším zítřkům.“ V tabulce je tým na předposledním 11. místě.
Jan Kovář, Jan_Kovar@seznam.cz

JUDO

DVĚ ZLATÉ MEDAILE PRO DVOJČATA ZÁRYBNICKÉ
V sobotu 28. října se uskutečnil první z vrcholů letošní judistické sezony – přebor starších žákyň a žáků ČR v Jičíně. Z turnovského oddílu se kvalifikovalo sedm závodníků: Petr Reiniš, David Cerman, Jakub Feikl, Kačka Hrdličková, Aneta Táborská a dvojčata Julie a Lucie Zárybnické.
Poslední jmenované přivezly dvě zlaté medaile! Obě se naprosto fantasticky dokázaly vypořádat s nejtěžší úlohou největších favoritek svých váhových kategorií. Na turnaji předváděly technické a nátlakové judo a po zásluze si odvážejí nejcennější medaile. Dva tituly přebornic České republiky jsou vynikajícím a mimořádným výkonem turnovského juda i sportu v našem městě.

MÁME MISTRYNI REPUBLIKY!
Sobota 4. listopadu přinesla vrchol domácí sezony pro náš dorost v podobě MČR v Brně. Reprezentovala nás skupina ve složení: Klára Volfová, Julie Zárybnická, Lucie Zárybnická, Honza Turchich a Matyáš Židů. I přes kvalitní celoroční přípravu směřovanou k tomuto vrcholu, jsme odjížděli s pokorou a nadějí, že máme pár želízek v ohni. A povedlo se!
Julie Zárybnická (stále starší žákyně) nestačila pouze na českou reprezentační jedničku a pozdější vítězku Annu Třináctou. Nakonec to byl BRONZ. Velkým ale naprosto zaslouženým překvapením skončilo představení Honzy Turchicha, který po skvělém výkonu vybojoval rovněž BRONZ! Klára Volfová dokázala, že umí zabojovat a přes vleklé zdravotní potíže, které ji pronásledují od poloviny roku, zabrala a vydřela již třetí BRONZ!
Poslední se představila starší žákyně Lucie Zárybnická. Ta předvedla jeden z nejkomplexnějších výkonů sezony a v tomto turnaji ji nedokázala žádná ze soupeřek zastavit a senzace byla na světě. Lucie Zárybnická je mistryní ČR v dorostu!

Jiří Vydra, vydra.judotu@quick.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.