VE KTOVÉ POD TROSKAMI HOŘEL SKLAD BAVLNY

0

Na nohou byla v pátek 19. září oblast kolem Ktové a Újezdu pod Troskami. V půl deváté dopoledne byl hasičům nahlášen požár skladu bavlny ve firmě na výrobu netkaných textilií ve Ktové. Na místě podle mluvčí Ivy Michalíčkové zasahovali hasiči z profesionální jednotky v Turnově a jejich dobrovolní kolegové z Ktové, Rovenska pod Troskami a Hrubé Skály dohromady s osmi cisternovými vozy.

„Při příjezdu hasičů na místo požáru už šlehaly plameny ze střechy skladu. Všichni zaměstnanci firmy byli již venku. Požár se postupně začal šířit pod střešní konstrukcí a dopravní vzduchotechnikou i do výrobních prostor firmy,“ přiblížila Michalíčková. Hasiči museli nejdříve odkrýt střešní krytinu a dovnitř instalovali čtyři proudnice. Čerpací místo pro doplňování vody zřídila dobrovolná jednotka z Ktové na rybníku v Újezdu pod Troskami.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu krátce po půl desáté. Kolem 11.00 hodin zajistil majitel firmy nakladač, pomocí kterého se vyvážel zahořelý materiál ze střechy a skladu ven. Vyvezené balíky bavlny hasiči venku dohašovali. Z důvodu nestability štítových zdí bývalého hospodářského objektu museli hasiči kolem poledne obě stěny pomocí techniky strhnout.

Na místě došlo ke zranění jednoho ze zaměstnanců firmy. Lehké zranění utrpěli při zásahu i dva profesionální hasiči.

Podle vyšetřovatele Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje se jako příčina jeví technická závada na stroji pro zpracování bavlny, nelze ale vyloučit i další možnosti vzniku požáru. Podle prvotního odhadu se výše škody bude pohybovat kolem 1,5 milionu korun.

n200809191633_zap_408_08_ktova

n200809191634_zap_409_08_ktova

n200809191634_zap_410_08_ktova

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.