SPORTOVNÍ SERVIS: FUTSAL, JUDO, VOLEJBAL

0

Turnovští futsalisté nezačali letošní ročník II. ligy nejlépe a v poslední době se snaží odvrátit myšlenky na jarní boje o záchranu. A daří se jim – v posledním domácím zápase naplno bodovali! Turnovští judisté bilancovali úspěšnou sezonu, ve které se velmi dařilo jejím zástupcům skoro ve všech soutěžích. Volejbalisté letos v 1. lize ne a ne navázat na účast v play-off v loňské sezoně. Poslední zápasy se jim nepovedly, přijďte je podpořit na domácí utkání do haly TJ ve Skálově ulici v prosinci!

FUTSAL

* Dalmach Turnov – Arsenal Benešov 11:7 (7:4). Branky Dalmachu: Kratochvíl 4, Šteffan 2, Hurt V. 2, Hurt D., Kroupa, Randák. Sestava: Semenský – Kratochvíl, Vítek, Pařízek, Šimek, Hurt V., Hurt D., Randák, Mencl J., Šulc, Kroupa, Šteffan.
Dalmach do dalšího domácího utkání nastupoval s jasným úkolem. Získat tři body a vrátit se do hry o záchranu ve druhé lize. To se mu začalo dařit již od 4. minuty, kdy po samostatné akci zakončil Kratochvíl. V dalších minutách Turnov zvýšil náskok až na 3:0, brankami Šteffana a opět Kratochvíla. Nikdo již nečekal větší komplikace. Ovšem Arsenal se nevzdal a během pěti minut dokázal srovnat na 3:3. Zpět do vedení ale domácí poslal Kratochvíl, který přidal hned dvě branky a zvýšil tak na 5:3. Do konce první půle pak ještě padly hned tři branky a do kabin se šlo za stavu 7:4 pro Turnov.
Ve druhém poločase domácí hráči Benešov opět zatlačili před jeho branku a brankami Daniela Hurta a Kroupy zvýšili náskok na 9:4. Ve 28. minutě snížil hostující Miroslav na 9:5, aby poté opět vrátil pěti brankový rozdíl pro Turnov Vojtěch Hurt, načež Houlík opět snížil na rozdíl čtyř branek, ale zanedlouho kopal 10m kop za domácí Randák, který zase zvýšil na 11:6. Tečku za utkáním dal benešovský Verner, 11:7. Dalmach tak přestřelku v hale TJ Turnov zvládl ve svůj prospěch. Po 9. kole je FC Dalmach ve 12členné tabulce na 10. místě.
Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

JUDO

TURNOVSKÉ JUDO UZAVŘELO SEZONU
V pátek 27. listopadu se ve velké hale TSC Turnov loučil s úspěšnou sezonou oddíl JUDO. Slavnostní program začal představením všech přípravek a závodního družstva a celkem se představilo pět skupin, které jsou tvořeny výhradně dětmi do 14 let. Všechny děti, počínaje nejmenším BabyJudem, představily rodičům, babičkám i dědečkům a všem, koho turnovské judo zajímá, co všechno již dovedou a kam se za uplynulý rok posunuly. Bezmála 130 dětí mělo možnost potkat své kamarády z ostatních tréninkových skupin, jejichž počet každým rokem roste a naráží již na trenérskou a časovou kapacitu. Vrcholem večera bylo velmi působivé vystoupení závodního družstva, které si připravilo komponovanou sestavu s hudbou.

Součástí večera bylo slavnostní hodnocení a ocenění nejúspěšnějších závodníků, trenérů a činovníků. TSC JUDO Turnov poděkovalo za celoživotní úsilí dlouholetému trenéru a hospodáři oddílu Petru Plašilovi, který se rozhodl svou činnost v oddíle ukončit. Následně byl oceněn trenér a opora našeho ligového mistra – turnovský trenér roku 2014 – Jakub Mareš.

Dále byli oceněni následující závodníci:
VLADIMÍR FRANĚK – závodník, který díky svým výkonům dostal pozvánku na hostování i do extraligy. Tedy soutěže, v níž startuje celá řada českých i evropských reprezentantů. Jeho letošní vrchol ale přišel až na mistrovství České republiky v Brně, kde získal bronzovou medaili ve váze do 90 kg.
ANDREA PROKORÁTOVÁ – držitelka bronzu z ČP v Teplicích, finalistka ČP v Ostravě, vítězka ČP v Chomutově, celkově první v letošním rankingu dorostenek váhy do 63 kg a pátá na mistrovství České republiky juniorek.
KLÁRA VOLFOVÁ – držitelka bronzu z ČP v Ostravě, finalistka z ČP v Jablonci, Chomutově a Brně, celkově druhá v letošním českém ranking listu starších žákyň váhy do 57 kg a držitelka bronzové medaile z mistrovství České republiky starších žákyň.
DAVID CERMAN – držitel bronzu z ČP v Jablonci, finalista ČP v Chomutově a Teplicích, celkově druhý v letošním českém ranking listu mladších žáků váhy do 34 kg a devátý na letošním mistrovství České republiky mladších žáků.
JULIE ZÁRYBNICKÁ – držitelka bronzu z ČP v Brně, finalistka ČP v Jablonci a Teplicích, vítězka ČP v Chomutově, celkově první v letošním českém ranking listu mladších žákyň váhy do 48 kg, a semifinalistka letošního mistrovství České republiky mladších žákyň.
LUCIE ZÁRYBNICKÁ – držitelka bronzu z ČP v Ostravě, Chomutově a Brně, vítězka ČP v Jablonci nad Nisou, celkově první v letošním českém ranking listu mladších žákyň váhy do 44 kg, třetí na mezinárodním turnaji v Budapešti (dokonce v kategorii starších žákyň) a držitelka bronzové medaile z letošního mistrovství České republiky mladších žákyň.
Oddíl TSC JUDO Turnov děkuje všem, kdo se na skvělé sezoně podíleli za jejich práci, závodníkům za vzornou reprezentaci a rodičům za důvěru. Zároveň se sluší poděkovat sponzorům. Mezi ty, kdo nás průběžně podporují, patří Občerstvení u pivovaru Rohozec manželů Řezníčkových stejně jako Krejcarovo Řeznictví Pěnčín. Významným podporovatelem je samozřejmě Město Turnov a tím, kdo se letos nejvíce podílel na podpoře zejména naší mládeže, je firma REKUPER SYCHROV.
Jan Zárybnický, j.zarybnicky@mu.turnov.cz

VOLEJBAL

* CS NYMBURK – TJ Zikuda Turnov 3:0 (21,17,18). Sestava: Folprecht, Charousek, Peníška, Melich, Bäumelt, Čermák, Vojta. Střídali: Kovář, Novák, Vacík, Koláčný. Trenér Šimůnek.
V utkání 13. kola prvoligové sezony zavítali poslední listopadový pátek večer turnovští volejbalisté na palubovku Nymburka, což znamenalo souboj s aktuálně třetím týmem tabulky. Domácí nastoupili v kompletní sestavě i s benáteckým univerzálem Grusem a s exostravským Malínkem na bloku, hosté naopak počítali ztráty, kdy opět chyběli Konečný, Šén a Chládek.
Hosté vstoupili do utkání dobře a od úvodu vedli, a to až do stavu 16:15, kdy bohužel vyprodukovali dvě chyby a zkušení domácí si již vedení pohlídali. Do druhé sady vstoupili lépe nymburští a hned v úvodu si vytvořili 2 – 3 bodový náskok, který ve druhé části setu navyšovali a sadu jednoznačně získali. Celý druhý set se hráči Turnova potýkali s velkou řadou nepřesností a ve všech činnostech za domácími zaostávali. Od 3. setu přišlo mírné zlepšení hostujícího týmu, avšak to bohužel netrvalo dlouho. Domácí hráči nepolevili a udržovali si po celý zápas svůj kvalitní výkon, což se o hostech říci nedá. Po 80. minutách tak zaslouženě zvítězili domácí a Turnovští si tak připsali další prohru.   

* ČZU Praha C  – TJ Zikuda Turnov 3:1 (-23,19,12,17). Sestava: Folprecht, Charousek, Peníška, Melich, Bäumelt, Čermák, Vojta. Střídali: Kovář, Novák, Vacík, Koláčný, Šén. Trenér Šimůnek.
V sobotním utkání 14. kola čekal turnovské hráče další oříšek – ambiciózní tým zálohy extraligového týmu ČZU Praha. Domácí mladíci, kteří mají tým složený z hráčů juniorské a kadetské reprezentace ČR, se drží v popředí tabulky, a tak bylo jasné, že turnovský tým čeká těžká práce. Hráči jako Hudák, Mikulenka, Šulc, Kop, Hora a další slibovali velkou kvalitu na straně soupeře, a to se také v průběhu utkání potvrdilo. Turnovští se však nadějí českého volejbalu nezalekli a od úvodu hráli velmi dobře. Domácí riskovali servis a hodně kazili, Turnovští předváděli pestrou hru a především středoví hráči výborně útočili. Hosté si tak dostali do vedení 11:16 a 16:21 a i přes snížení domácích v závěru první set získali. Dobrá hra hostujícího týmu pokračovala i v úvodu druhého setu, ale pouze do stavu 9:11. Domácí se poté začali trefovat do servisu a hostující tým začal mít problémy na příjmu. Vedení si Turnovští udrželi ještě do stavu 15:16, ale poté se mladíkům z ČZU podařila za stavu 19:18 bodová šňůra na podání a o vítězi 2. sady bylo jasno. Na hostující tým padla krize a domácím se naopak dařilo vše, na co sáhli. Nepomohla ani střídání, a tak byl rázem stav 2:1 na sety pro domácí. Hosté však chtěli utkání dotáhnout do pátého setu, a tak po přeskupení sestavy se turnovská hra ve čtvrtém setu opět zlepšila. Hosté se ujali vedení 5:8,  9:12 a 15:16. Po druhém technickém time outu však opět přišla série nepřesností, špatných příjmů, chyb na útoku – a bylo po zápase. Je to velká škoda, jelikož na body v tomto utkání rozhodně bylo.
V příštím kole přivítají Turnovští po týdenní pauze v domácí hale nejprve v pátek 11. 12. tým loňského vítěze  ČZU Praha B (19.30 hod.) a v sobotu 12. 12. družstvo nováčka ze západočeských Domažlic (16.00 hod.). Po 14. kole je tým ve 12členné tabulce na 8. místě.
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.