SPORTOVNÍ SERVIS: FUTSAL, HOKEJ, FOTBAL

0

Futsalisté FC Dalmach získali minulou neděli důležité body, které je přibližují kýženému středu tabulky, ale bude to ještě těžké, nicméně doufejme, že druhá futsalová liga se bude v Turnově hrát i příští sezonu. Přinášíme i záznam 13. kola Nejvyšší pojizerské hokejové ligy. O letošní vítězství si to rozdají týmy Hnanic a Performers, Troskovice jsou zatím bez bodu. Závěr tohoto sportovního souhrnu patří žákovskému fotbalovému halovému turnaji.

FUTSAL

* II. liga: Dalmach Turnov – ISŠ Příbram 8:6 (2:3).
Branky Dalmachu: Hurt D. 2x, Špína 2x, Kalousek 2x, Bangha, Šteffan, Randák. Sestava: Hyka – Vítek, Bangha, Šteffan,Tvrdý, Kalousek, Hurt D., Randák, Špína, Pekař.
V dosti okleštěné sestavě nastupoval Dalmach na domácí palubovce v neděli 7. února. Právě sehranost byla zřejmě na začátku utkání znát, když domácí hráči museli v prvním poločase dohánět manko 0:2. V 15. minutě snížil Špína, načež zanedlouho kontrolovali hosté opět odstupem na rozdíl dvou branek, 1:3. Do konce první půle ještě dokázal snížit po kombinaci s Kalouskem Randák, 2:3. Ač chtěl Dalmach do druhého dějství vstoupit lépe, opak byl pravdou. Po pár vteřinách hry Příbram opět odskočila, 2:4. Ve 25. minutě si příbramští srazili Banghovu střelu do vlastní sítě a za pár minut již bylo srovnáno díky krásné ráně Daniela Hurta, 4:4. Domácí se však neradovali z vyrovnání dlouho. Ve 27. minutě opět poslal do vedené hosty Hájek, 4:5. Přestřelka pokračovala dál, když Šteffan srovnal na 5:5. Ve 33. minutě se výborně hrající Tomáš Pilík dokázal obtočit kolem domácího obránce a opět zvýšit pro Příbram, 5:6. Ve 34. minutě trefil Randák z trestného kopu tyč, aby za pár okamžiků vyrovnal Kalousek, 6:6. Poprvé šli do vedení domácí až v 36. minutě, když se po asistenci Vítka trefil Hurt, 7:6. Hosté sáhli k riskantní hře a Dalmach Špínou přidal  v poslední minutě pojišťovací branku, 8:6. Turnovští tak získali velmi cenné body pro udržení v lize.
Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

1. GL Litoměřice 17 10 5 2 84: 62 35  (8)
2. ISŠ Příbram 17 10 2 5 95: 82 32  (8)
3. GMM Jablonec 17 9 4 4 109: 87 31  (4)
4. BOCA Chotěboř 17 10 1 6 87: 66 31  (7)
5. Olympik Mělník 17 9 1 7 97: 72 28  (1)
6. COMBIX Ústí n.L. 17 8 4 5 89: 86 28  (4)
7. Malibu M.Boleslav 17 8 2 7 82: 69 26  (2)
8. Betis Kadaň 17 7 4 6 82: 81 25  (-2)
9. Dalmach Turnov 17 7 2 8 72: 72 23  (-4)
10. HERD Hradiště 17 6 3 8 82: 89 21  (-6)
11. Ludis Třebenice 17 1 4 12 50: 96 7  (-17)
12. Arsenal Benešov 17 0 2 15 64:131 2  (-22)

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

NEJSLUŠNĚJŠÍ TÝM SDH TROSKOVICE STÁLE BEZ BODU!
Již 13. kolo Nejvyšší pojizerské Ligy přineslo následující výsledky; všechny bez výraznějších překvapení. V individuálních statistikách si lídři upevňují pozice.

* SDH Troskovice – HC Sokol Turnov 1:10 (1:3, 0:3, 0:4). Rozhodčí: Adam, Texl. Střelci: Vondráček – Novotný 3, Šolc 2, Konejl, Dobrý, Patka, Krim, Herrmann. Vyloučení 4:4, Diváků: 31.
Troskovice: Kubec – J. Procházka, Louda, Drahoňovský, Varečka – Vondráček, P. Procházka, Vondrák, J. Špína, T. Machačný, Dobrý.
HC Sokol: Procházka – Koucký, Kostelník, Patka, Schwarzkopf – Fajta, Šolc, Konejl, Krim, Novotný, Lauko, Dědeček, Herrmann, Dobrý.

* HC SDH Hnanice – HC Modřišice 11:2 (5:0, 3:0, 3:2). Rozhodčí: Novotný, Šimůnek Jiří. Střelci: L. Malý a Stuchlík 3, Holeček, Bubák, Groh, Stantejský, Buchar – V. Vaníček, T. Marek. Vyloučení 1:2. Diváků: 13.
Hnanice: Kašpar – Groh, Richter, Bubák, Mazánek – Holeček, L. Malý, J. Malý, Stuchlík, Stantejský, Buchar, Šourek, Buriánek.
Modřišice: Sztymon – Krouza, Hladík, Jiránek, M. Vaníček, Šritr – Hlůže, V. Vaníček, Šálek, M. Marek, R. Holán, L. Holán, T. Marek, J. Marek, Pelda.

* HC Performers Turnov – HC Všeň Pojizeří 9:4 (3:1, 4:2, 2:1). Rozhodčí: Jakub Šimůnek, Texl. Střelci: Jan Lhoták ml. 3, Sýkora a Adam 2, Vaníček, Mazánek – M. Lamač 2, Egert, Kutěj. Vyloučení 2:5. Diváků: 14.
Performers: Mlejnek – Černohouz, Kopal, Sýkora, Roubíček – Mazánek, Vaníček, Jan Lhoták ml., Adam, Kolomazník, Jakub Lhoták.
Všeň: Dědeček – Kutěj, Z. Pařízek, Fanta, J. Pařízek – Patočka, Sluka, M. Lamač, Egert, Šťastný, Holas, Šulc, Taibr.

1. HC SDH Hnanice 13 12-1-0 136:27  25
2. Performers Turnov 13 10-1-2 102:39  21
3. HC Všeň Pojizeří 13 6-1-6 69:63 13
4. HC Sokol Turnov 13 5-1-7 53:70 11
5. HC Modřišice   13 4-0-9 70:82 8
6. SDH Troskovice 13 0-0-13 23:172  0

* Nejlepší střelci: 34 – L. Malý, 25 – Holeček (Hnanice), 17 – Adam (Performers), 14 – Vágenknecht (Hnanice), Jan Lhoták ml., Vaníček (Performers).
* Kanadské bodování: 54 – L. Malý, 41 – Holeček, 35 – Vágenknecht (Hnanice), 34 – Adam, 28 – Jan Lhoták ml. (Performers).
* Nejvíce trestaný hráč: 28 – Herrmann (Sokol Turnov), 20 – Hujer, 18 – Vaníček, Roubíček (Performers), Knížek (Modřišice), 16 – Šťastný (Pojizeří), Patka, Schwarzkopf (Sokol Turnov).
* Nejslušnější tým: 84 – Troskovice, 88 – Hnanice, 106 – Modřišice, 108 – Všeň Pojizeří, 132 – Performers, 140 – Sokol Turnov.
* Příští kolo: pátek 12. 2. (20:45) Performers – Troskovice, so 13. 2. (19:45) Modřišice – Všeň Pojizeří, ne 14. 2. (21:45!) Sokol Turnov – Hnanice.
Ve spolupráci s R. Holánem připravil Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

ŽÁKOVSKÝ HALOVÝ FOTBAL

HALOVÝ TURNAJ FOTBALOVÝCH NADĚJÍ VYHRÁL NOVÝ BYDŽOV
FOTBAL */ Další ročník povedeného klání pod střechou Sportovního centra ve Skálově ulici připravil realizační tým družstva mladších žáků FK Pěnčín-Turnov pro ročník 2003 a mladší. Organizačně na jedničku zvládnutý turnaj objevil nové budoucí hvězdičky, jako např. mladičkého Nýdrleho (10!) ze Sokola Železnice, jenž se také stačil zapsat do střelecké listiny!

Po základní části, v níž ve dvou skupinách bojovalo po pěti týmech, se hrála nadstavba o konečné umístění. K vidění byly nejen tři pokutové kopy, z toho jen jeden proměněný (!), pouze dvě žluté karty a dva penaltové rozstřely, ale také silné emoce a dokonce i slzy v tvářích malých fotbalistů. Do bojů na palubovce zasáhly také tři dívky – turnovská Sarah Pekařová, která jako jediná z nich dokázala vstřelit gól, železnická Pfeiferová a Havlíková z Mnichova Hradiště. To mělo dobře našlápnuto k vyšším metám, když celý zápas vedlo nad Novým Bydžovem 1:0, ale v poslední minutě nešťastně inkasovalo z výkopu brankáře, jenž navíc proměnil rozhodující střelu v následném rozstřelu! Bydžov se pak díky dalšímu úspěšnému rozstřelu probil až do samotného finále, kam se díky dramatické koncovce v duelu s Turnovem prostřílelo přes výhru 3:2 Rovensko p. Tr.

O třetí místo si to rozdal nejvzdálenější účastník SK Senco Doubravka z Plzeňska s Jabloncem ročníku 2004, který na poslední chvíli nahradil Sporting Mladá Boleslav, jenž dal přednost turnaji v Železném Brodu. Z bronzu se nakonec radovali zelení Severočeši, v jejichž středu upoutal pozornost přihlížejících jak nejlepší brankář turnaje Ondřej Andrle, tak i hráč s největším přehledem Kryštof Karban. Ten ke své dirigentské pozici přidal i čtyři trefy. Top kanonýrem dne se ukázal rovenský Patrik Mazánek, který stihnul dát soupeřům osm branek. Modrobílým však ve finále nepomohlo ani jeho kouzlo, i tak se Rovenští podporováni početnou skupinou svých příznivců mohli oprávněně radovat z konečného druhého místa v kvalitně obsazeném turnaji hned za vítězným Bydžovem.

Naopak zklamáním byl po mnohé až pátý flek pořádajícího Turnova, za kterým skončilo Mnichovo Hradiště, Sokol Třebeš, Železnice, FK Sedmihorky a poslední Kosmonosy. Marathon téměř třiceti zápasů odřídil s přehledem turnovský rozhodčí Jan Vydra s asistentem Dušanem Bukvičkou. Díky podpoře četných sponzorů si všichni zúčastnění vedle medailí a diplomů odnesli také další hodnotné ceny.