V OHRAZENICÍCH MAJÍ NOVOU KANALIZACI

0

Uprostřed července se v Ohrazenicích konala malá slavnost. Skončily téměř roční práce na výstavbě nové kanalizace v centrální části obce, ležící v těsné blízkosti Turnova. Samotná výstavba probíhala ve dvou etapách od září 2011 do června 2012. Délka nové kanalizace činí 680 metrů, přibyla i nová čerpací stanice odpadních vod. Na nový systém je napojeno 40 domů. V rámci stavby byly také obnoveny povrchy místních a krajských komunikací. V návaznosti na tuto akci bude za přispění Vodohospodářského sdružení Turnov, které bylo investorem akce, vybudována ještě nová kruhová křižovatka U Pyrámu.

n201207232226_oso_33_012_ohrazeniceCelková hodnota stavby je 8,75 mil. Kč bez DPH. Stavba byla financována z prostředků VHS Turnov za významné podpory Libereckého kraje (1,95 mil. Kč) a obce Ohrazenice (2 mil. Kč). Akci prováděla firma Mobiko Plus, a. s., z Valašského Meziříčí. „Na odkanalizování podstatné části Ohrazenic jsme se chystali již od roku 2004, původně to bylo plánováno společně s Čistou Jizerou, to ale bohužel nedopadlo. Vše se podařilo až nyní za peníze VHS, kraje a obce, čehož si opravdu velmi vážíme. Především od Libereckého kraje je to plnění slibu, kterým je podpora odkanalizování menších obcí,“ uvedl Milan Hejduk, předseda rady sdružení VHS Turnov. Stav kanalizace v nově opraveném místě byl podle něho neúnosný, likvidace odpadních vod probíhala prostřednictvím starých žump a septiků, které vzhledem ke svému stáří v naprosté většině nevyhovovaly stávajícím normám a předpisům. Nedostatečně předčištěná odpadní voda pak byla zaústěna do místního potoka, který následně teče přímo do Jizery!

Podle starosty obce Petra Bydžovského zbývá v Ohrazenicích odkanalizovat ještě asi 20 % nemovitostí v původní zástavbě. V obci se také chystají na dvě nové investiční akce, a to na výstavbu rodinných domů u hřbitova a v lokalitě nad železniční tratí ve stávající zahrádkářské kolonii směrem k Turnovu.

VHS Turnov uskutečňuje nebo připravuje v současnosti i další investiční akce. Největšími připravovanými projekty jsou: rekonstrukce ulice 28. října v Turnově, intenzifikace centrální úpravny vody Příkrý, odkanalizování Rovenska pod Troskami a výstavba kanalizace a vodovodu v Malé Skále v lokalitě Vranové. V současné době probíhá rekonstrukce a výstavba čtyř vodojemů v Semilech a v Lomnici nad Popelkou, rekonstrukce Okružní ulice v Lomnici nad Popelkou, výstavba vodovodu v Tatobitech – lokalita Žlábek a v Rovensku pod Troskami – lokalita Blatec. Pracuje se také na úpravě ČOV v Semilech a v Rokytnici nad Jizerou.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.