SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: ŠACHY, HÁZENÁ A VOLEJBAL

0

Šachisté ŠK Zikuda Turnov bojovali ve dnech 24. a 25. září o tituly v přeboru ČR a v Českém poháru čtyřčlenných družstev v Liberci. V Českém poháru v rapid šachu obsadili výborné 3. místo z celkových 54 zúčastněných družstev. Český pohár získalo družstvo Pardubic v čele se Sergejem Movsesjanem před družstvy z Lysé nad Labem a Turnova. V MČR  družstev v bleskovém šachu vybojovali turnovští hráči ziskem 3. místa bronzové medaile za týmy z Lysé nad Labem a Pardubic. MČR se zúčastnilo 36 družstev. Sestava turnovského družstva byla: Maršálek, Šimáček, Konopka,  Čech a Sodoma. Je to další výborný výsledek turnovského šachového klubu a jeho hráčů  v letošním roce. Gratulujeme!

HÁZENÁ

* II. liga žen: TJ Sokol Bělá p. B. – TJ Turnov 18:18 (10:9). Sestava (branky): L. Podhajská  – Aissi D. (5), M. Hadincová (4), L. Ševrová (4/3), A. Šafářová (2), C. Davidová (1), J. Nalezencová (1), V. Ševrová (1), P. Bártová, R. Kohoutová, I. Tichá.
V sobotu 1. října zajíždělo družstvo žen z Turnova k prvnímu utkání na půdu soupeřek. Do střelecké listiny se zapsaly jako první ženy z Turnova, když na ukazateli svítila 3. minuta. Bělským hráčkám se o minutu později podařilo vyrovnat a dále se dostat do vedení (2:1, 3:2). V 18. minutě vedly turnovské hráčky 7:5 a dotahovat musely domácí, které ve 26. minutě srovnaly na 8:8 a do konce poločasu se dostaly opět do vedení (10:9).
Stejný scénář jako v prvním poločase měla i druhá půle utkání. O dvě branky poodskočily hostující házenkářky ve 46. minutě (13:15), ale o pět minut později vedly opět hráčky z Bělé (16:15). Do konce poločasu turnovské hráčky dotahovaly. Zatímco minutu před koncem zápasu vychytala Lucka Podhajská domácí Kudrnáčové trestný hod, Lucka Ševrová trestným hodem vyrovnala na konečných 18:18.
Turnovské házenkářky mají za sebou tři utkání, ve kterých získaly 5 bodů. Současné umístění na třetím místě druholigové tabulky je potěšitelné, ale… hráčky dělají hodně technických chyb, neproměňují vyložené šance, a to by se nemuselo v dalších utkáních „vyplatit“. Velkou prověrkou bude nedělní měření sil s prvoligovými hráčkami z Havlíčkova Brodu, které do Turnova zavítají k odehrání 2. kola ČP. Utkání začíná 9. 10. 2016 v 17:00 hod.

* II. liga, ženy: TJ Turnov – Sokol Písek B 25:23 (13:8). Sestava (branky): L. Podhajská – P. Bártová (4), D. Aissi (3), C. Davidová (3), L. Ševrová (3/2), V. Ševrová (3), Š. Gahlerová (2), M. Hadincová (2), R. Kohoutová (2), A. Šafářová (2), I. Tichá (1). Utkání hrané 25. září.

* II. liga, mladší dorostenky: DHK Slavoj Žirovnice – TJ Turnov 25:18 (11:6). Sestava (branky): Bíbová A., Voltnerová M. – Palounková Ž. (9/1), Víšková V. (4/1), Hatašová Š. (2/1), Cvrčková L. (1), Hrancová A. (1), Vítková A. (1), Beranová T., Berndtová E., Marko M. A., Švarcová M.
* II. liga, mladší dorostenky: TJ Turnov – Sokol Písek 28:35 (18:22). Sestava (branky): Voltnerová K. – Palounková Ž. (6), Víšková V. (6/3), Beranová T. (3), Hatašová Š. (3/1), Hrancová A. (3), Berndtová E. (2), Cvrčková L. (2), Hanušová E. (2), Lohinová M. (1), Marko M. A., Švarcová M., Vítková A.
Připravila: Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

VOLEJBAL

VÍTĚZNÁ SÉRIE VOLEJBALISTŮ TURNOVA POKRAČUJE

* TJ Zikuda TURNOV – VK EGE České Budějovice B 3:1 (18,21,-22,23). Sestava: Fučík, Bäumelt, Starý, Vencovský, Ducháč, Kovář (libero Kunc). Střídali: Folprecht, Melich, Bukovjan, Šén.
Utkání bylo v úvodu první sady vyrovnané a žádnému týmu se nepodařilo vybudovat si výraznější náskok. To se povedlo až domácím ve střední části setu, kdy ze stavu 11:10 odskočili na 14:10. Díky dobrému podání svůj náskok navýšili až na 18:12 a o vítězi prvního setu tak bylo rozhodnuto.
I do druhého setu vstoupili lépe Turnovští a dobrou hrou si vybudovali náskok 11:7. Hosté však zlepšili obranu a postupem času dokázali náskok domácích zlikvidovat, takže za stavu 17:17 se začínalo v podstatě od začátku. Rozhodující okamžik nastal při podání Kováře, který výborným servisem soupeře zatlačil, a jeho následné útoky končily na připravené obraně domácích. Skóre se ze stavu 18:18 posunulo na 22:18, a to už si domácí pohlídali.
Budějovičtí hráči se však nehodlali vzdát a do třetího setu vstoupili výborně. Zlepšenou přihrávkou a tvrdými útoky si vypracovali náskok 3:7, 7:12 a 16:20. Domácí dokázali ještě stav upravit na 20:21, ale více už jim rozjetí hosté nepovolili a hráče tak čekala 4. sada.
Turnovští se z 3. setu poučili a začátek čtvrtého dějství si pohlídali. Hned v úvodu si vytvořili dvou bodový náskok, ale poté již probíhala bitva o každý bod a vypracování většího náskoku již domácím hosté nepovolili. Hráči Turnova v tomto setu zlepšili většinu herních činností, více se jim dařila hra v poli, dobře „drátovali“ a na útoku byli takřka neomylní. Hosté hráli také dobře a tak byl k vidění dramatický volejbal. Zajímavou zápletku přinesla samotná koncovka, kdy domácí vedli 24:21, hosté snížili na 24:23, ale následný útok do autu odstartoval radost domácích z cenného vítězství.    

* TJ Zikuda TURNOV – Volley Team ČZU Praha B 3:1 (-13,22,21,15). Sestava:  Fučík, Šén, Starý, Vencovský, Melich, Kovář (libero Bukovjan). Střídali: Folprecht, Ducháč, Kunc, Bäumelt.
Hostující tým nabytý hráči juniorské a kadetské reprezentace ČR sliboval velkou kvalitu, a to se také v první sadě potvrdilo. Domácí opět postrádali blokaře Čermáka a oproti pátečnímu utkání vstoupili do zápasu se třemi změnami v sestavě, kdy novými tvářemi byli Šén, Melich a Bukovjan, kteří nahradili Bäumelta, Ducháče a Kunce.
Turnovští vstoupili do utkání nervózně, vázla především přihrávka a hosté si dokázali kvalitním servisem vytvořit obrovský náskok, který již nepustili.
Domácí však neskládali zbraně, provedli korektury v sestavě, na palubovce se objevil Ducháč, a hra se začala vyrovnávat. Celý set byl vyrovnaný, nikdo se nevzdálil na více než dva body, ale za stavu 21:22 dokázali domácí ubránit několik útoků hostů a srovnali poměr setů na 1:1.
Třetí set byl opět vyrovnaný, domácí postupně nacházeli herní rytmus a opět dokázali díky dobré obraně ve druhé části setu převážit skóre na svoji stranu a sadu získat.
Do čtvrtého setu vstoupili domácí agresivně a hosté jakoby postupně začali ztrácet dech. Hned v úvodu šli domácí do vedení 9:3 a 14:8 a postupem času bylo čím dál tím jasnější, že pražští mladíci již nenajdou síly na zvrat a body zůstanou v Turnově. Domácí dotáhli set v poklidu do vítězného konce a potvrdili 2. místo v tabulce. 
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Nyní turnovský tým čekají čtyři utkání na půdě soupeřů. Nejprve zajíždí v příštím kole na palubovku nepříjemného soupeře do Dobřichovic (14. 10.), kde za celou loňskou sezonu nedokázal nikdo zvítězit, v sobotu 15. 10. nastoupí k zápasu v hale oproti loňsku výrazně posíleného týmu MFF Praha. Následně zajíždí do Starého Města (21. 10.) a na hřiště Brna B (22.10.).

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.