SPORTOVNÍ SERVIS: FUTSAL, HÁZENÁ, HOKEJ, VOLEJBAL

0

Futsalisté FC Dalmach ve II. lize neprožívají zrovna nejlepší sezony, naposledy prohráli 2:4 v České Lípě. Zato házenkářkám se ve II. lize letos daří náramně. O uplynulém víkendu pokořily silný tým Tachova, se kterým zatím vždy prohrály. A výhra současně znamená přezimování na výborné druhé příčce tabulky! Své zápasy odehrály všechny hokejové celky, A tým BHK Turnov zatím zaznamenává trochu rozporuplné výsledky. Volejbalisté v I. lize dvěma víkendovými domácími výhrami opět potvrdili formu, což je vyneslo zpět na druhou příčku v tabulce. Na domácí palubovce se představí až v polovině ledna.

FUTSAL

* II. liga: Démoni Česká Lípa – Dalmach Turnov 4:2 (1:1). Branky: Bažant, Jäger, Kulha, Švec – Krejčík, Hurt V.
Sestava: Prokopec – Krejčík, Kratochvíl, Bangha, Pařízek, Šulc, D. Hurt, V. Hurt, Pekař, Mencl.

Obě mužstva do utkání vstoupila obezřetně a sázela na rychlé protiútoky. První branku vstřelili domácí až v 15. minutě, když Jäger oslovil svým pasem Bažanta, který se po samostatné akci zbavil i brankáře Prokopce a zakončil do prázdné klece. Z jednobrankového vedení se Démoni neradovali dlouho. Odraženého míče se chopil Krejčík, který přesnou střelou do šibenice vyrovnal na 1:1. Ve 24. minutě se na půlce hřiště míče chopil Jäger, který svým pokusem překvapil Prokopce v turnovské brance, kterému míč prošel se smůlou pod jeho tělem. Ve 31. minutě Kaňkovský přenechal míč Kulhovi, který s pomocí břevna překonal Prokopce. To však ještě nebylo vše. Ke konci utkání Kratochvíl míjí branku z desetimetrového kopu za akumulované fauly. Ve 39. minutě Pařízek přihrál Vojtěchu Hurtovi a ten prudkou střelou propasíroval míč za brankovou čáru. Dalmach sáhl ke hře bez brankáře a několik vteřin před koncem byl Kratochvíl atakován skluzem za hranicí vápna, píšťalka rozhodčího zůstala němá a odražený míč posílá Švec přes celé hřiště do prázdné branky – 4:2.
Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

HÁZENÁ

* II. liga, ženy: TJ Turnov – TJ Slavoj Tachov 27:26 (10:13). Sestava (branky): Kučerová B., Podhajská L. – Aissi D. (5), Koubková A. (5), Kohoutová R. (4), Bártová P. (3), Ševrová V. (3), Ševrová L. (2/1), Tichá I. (2), Nalezencová J. (1), Poláková M. (1), Víšková L. (1), Vališová A.
Poslední utkání podzimní části soutěže odehrály turnovské házenkářky na domácí palubovce v neděli 30. listopadu. Aby družstvo „přezimovalo“ na druhém místě druholigové tabulky, byla potřeba hráčky ze západočeského Tachova porazit. Vzhledem k tomu, že se to v minulých sezonách ani jednou nezdařilo, čekal házenkářky z Českého ráje opravdu těžký zápas, zvlášť když nemohly z důvodu zranění nastoupit mladé turnovské hráčky Davidová, Šafářová a z rodinných důvodů Gahlerová.
Turnovské házenkářky se sice dostaly v první minutě do vedení 1:0, ale v 5. minutě už vedl celek z Tachova 3:1. V jedenácté minutě bylo srovnáno 5:5 a do 14. minuty dokázaly domácí strhnout vedení na svoji stranu 7:5. Bohužel, v dalších čtrnácti minutách se Turnovanky střelecky neprosadily a udělaly hodně technických chyb. Naopak hostující házenkářky byly úspěšné 6x a dostaly se do vedení 11:7. Do konce 1. poločasu se pak domácím podařilo pouze čtyřbrankové vedení Západočešek nepatrně snížit.
Druhý poločas byl na branky bohatší, hlavně ze strany domácího celku. Ve 38. minutě stáhly čtyřbrankové vedení a na ukazateli svítil stav 16:16. Ve 42. minutě se konečně domácí dostaly do jednogólového vedení 19:18, a to se jim podařilo navýšit až na rozdíl čtyř branek ve 45. minutě (22:18). Tachovské házenkářky se však s porážkou nechtěly smířit a hnány svým trenérem opět začaly náskok domácích snižovat. Konec zápasu byl dramatický a turnovský tým si vybojoval výhru alespoň o jedinou branku. Tímto vítězstvím si tým z Turnova zajistil 2. místo v druholigové tabulce po podzimní části soutěže.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

HOKEJ

* 7. kolo základní části Lomnické hokejové ligy: BHK Turnov A – HC Mírová 9:4 (4:0, 1:1, 4:3). Sestava BHK Turnov „A“: Kašpar – Mikule, Šimon, Zákoutský, Pitel – Lamač M., Sojka, Štěp J. – Grus, Hejňák, Hájek.
Sestava HC Mírová: Dědeček – Hurej, Nejedlý, Kopal, Roubíček, Prokůpek, Adam, Cidlinský, Štryncl, Janoušek
Branky: 3. Hejňák, 7. Mikule, 10. Štěp J., 15. Sojka, 21. Štěp J., 33. Lamač M., 34. Hájek, 35. Hejňák, 36. Štěp J. – 28. Adam, 40. Adam, 44. Cidlinský, 45. Štryncl.

* 8. kolo základní části Lomnické hokejové ligy: BHK Turnov B – HC ZEOS Lomnice nad Popelkou 1:8 (0:1, 1:3, 0:4). Sestava BHK Turnov B: Zuzaňák – Koníř K., Dlouhý, Konejl M., Helm – Hellinger, Tajbr, Koníř V. – Konejl I., Štěp M., Lhoták.
Utkání proti průběžně vedoucímu týmu tabulky začalo nadějně. Hra nenapovídala, že ve 3. třetině se utkání zvrtne v blamáž. V útočné hře jsme si vytvářeli šance, nikoliv stejné množství jako soupeř, ale brankové příležitosti byly. Tady problém nebyl, perličkou byla i pohledná souhra některých našich hráčů v útočné třetině. Nedostatkem útoku byla neochota hráčů sjíždět do obranného pásma pro puky a vyvážet je, přestože jsme v letní přípravě věnovali tomuto cvičení spoustu času. Problémy vznikaly v obranné hře, kdy někteří útočníci nehlídali pečlivě obránce soupeře, kteří měli dostatek volného prostoru na střelbu od modré čáry, čímž docházelo ke skrumážím před brankou soupeře. Tragické byly naše přesilové hry, ze kterých jsme v naší početní převaze obdrželi 2 branky. Takové pochybení a laxní přístup zapříčiněný podceněním situace se nesmí do budoucna více opakovat. Nakonec se došlo k názoru, že tým pracuje lépe, když přesilové hry bychom soupeři odpustili. Paradoxem je, že jsme jedinou branku v utkání vstřelili v přesilové hře.

* 9. kolo Jičínské hokejové ligy: HC Pěnčín – HC Chomutice 2:3 (1:2, 0:2, 1:0). Sestava HC Pěnčín: Volf – Kuťej, Mikule, Kozderka A. – Lamač M., Odcházel, Konejl I.- Lamač L., Škréta Č.I, Fanta.

VOLEJBAL

* I. liga, muži: TJ Zikuda Turnov – ČZU Praha B 3:0 (27,23,18). Sestava: Novák, Charousek, Kovář, Konečný, Melich, Čermák (L – Vojta). Střídali: Folprecht, Vacík, Peníška, Šén, Hýbl. Trenéři: Šimůnek a Konečný.
V 15. kole zavítal v pátek večer do turnovské haly vedoucí tým tabulky, volejbalisté farmářského týmu extraligového ČZU Praha. Domácí nastoupili opět po dlouhé době v kompletním složení i s uzdravenými marody Folprechtem a Šénem. Úvodní sada byla vyrovnaná, ale v její polovině si domácí vytvořili mírný náskok a dostali se do vedení 20:17. Hosté srovnali na 20:20, ale domácí opět kontrovali na 23:21 a 24:22. V napínavé koncovce šli následně hosté do vedení 24:25 a 25:26, domácí otočili na 27:26 a následně set získali v poměru 29:27. Po prohrané koncovce však hosté zlepšili svůj výkon a od začátku diktovali tempo hry. Dostali se do vedení 6:12, 13:20 a 18:23 a s nadějemi Turnováků to nevypadalo dobře. Ti se však vzepjali a především díky výbornému podání Kováře a následnému bloku otočily na 25:23. Tento okamžik jakoby hosty zlomil a třetí sada již byla jednoznačně v režii turnovských. Domácí si tak připsali s výborným soupeřem důležité 3 body v boji o play off.

* I. liga, muži: TJ Zikuda Turnov – MFF Praha 3:1 (15,21,-20,23). Sestava: Novák, Charousek, Vacík, Konečný, Peníška, Čermák (L – Hýbl). Střídali: Folprecht, Kovář, Melich, Šén, Vojta. Trenéři: Šimůnek a Konečný.
Do sobotního utkání nastoupili domácí proti dalšímu tradičnímu účastníkovi 1. ligy a loňskému vítězi soutěže MFF Praha, kteří však letos moc nezáří a momentálně jsou na 9. místě tabulky. Domácí měli skvělý start do utkání a od úvodu diktovali tempo hry. Vedení 11:2, 19:12 a 23:14 tak v pohodě přetavili v zisk 1. setu.      I druhá sada probíhala dle stejných not a nic tak nenasvědčovalo zvratu utkání. Hosté však protočili sestavu, domácí polevili a náhle svítil na ukazateli stav 2:1 na sety. Hosté ucítili šanci a i úvod 4. sady patřil jim (1:7, 14:17). Domácí však bojovali a dokázali vydřít otočení stavu na 19:18, 22:19 a 23:20. Hosté ještě snížili na 23:22 a 24:23 ale utkání ukončil tvrdou smečí po lajně Konečný. Další 3 body tak byly v turnovské šatně a s tím i skvělé průběžné druhé místo v tabulce!
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Tým nyní čekají zápasy venku, v domácí hale se volejbalisté opět představí v posledním utkání základní části 16. ledna proti ještě vloni extraligovému Starému Městu (19.30) a 17. ledna proti Brnu B (15.00).