SPORTOVNÍ SERVIS: FLORBAL, FUTSAL A VOLEJBAL

0

Ve sportovním ohlédnutí za zápasy minulého víkendu se podíváme na florbal – v národní lize se Turnovští drží na 2. místě tabulky, dále potom na futsal – hráčům FC Dalmach se v posledních dvou zápasech nedařilo; skončila také vítězná série volejbalistů…

FLORBAL

* Národní liga, 11. kolo: TJ Turnov – FbC Strakonice P. A. 7:6p (3:3, 0:2, 3:1 – 1:0). Branky (asistence): 02:41 Pavel Sekyra (Martin Hejduk), 12:51 Tomáš Vitásek (Štěpán Matěcha), 15:39 Štěpán Matěcha (Pavel Sekyra), 53:03 Pavel Sekyra(Antonín Palatínus), 55:05 Štěpán Matěcha (Pavel Sekyra), 56:59 Pavel Sekyra(Štěpán Matěcha), 62:10 Vojtěch Palatínus (Pavel Sekyra).
V sobotním utkání se mezi tyče poprvé postavil Lukáš Rudolf, ovšem jeho spoluhráči mu v prvních dvou třetinách příliš nepomohli. Houževnatému soupeři nechávali až příliš volného prostoru a po čtyřiceti minutách tak hosté zaslouženě vedli 5:3. Až změny v sestavě ve třetí dvacetiminutovce pomohli s probuzením domácího týmu, kterému se pět minut před koncem podařilo dvoubrankovou ztrátu smazat, a v padesáté sedmé minutě vstřelil Pavel Sekyra dokonce vedoucí branku. Vedení však jeho týmu vydrželo třicet sekund, další nepřesnost v obranné činnosti znovu darovala Strakonicím volnou cestu ke skórování a za stavu 6:6 tak dospělo utkání do prodloužení. V něm byli domácí aktivnějším týmem a zaslouženě tak v jeho třetí minutě vstřelil Vojtěch Palatínus vítězný gól. Tabulka se tak po jedenáctém kole ještě více vyrovnala, Turnov je o skóre druhý za Štíry z Českých Budějovic, stejný počet bodů pak mají na třetím místě také pražští Panteři.
Jan Kovář, Jan_Kovar@seznam.cz

FUTSAL

* 7. kolo: TJ FC Dalmach Turnov – SK Olympik Mělník B 5:6 (4:2). Branky Dalmachu: Hurt D. 2x, Randák 2, Šteffan. Sestava: Hyka Miroslav, Krejčík Aleš, Kratochvíl Tomáš, Šimek Jiří, Šteffan Jiří, Bangha Marek, Hurt Daniel, Hurt Vojtěch, Majer Filip, Randák Matěj, Prokopec Petr, Mencl Jaroslav.
Obě mužstva z popředí tabulky začala velmi opatrně. Skóre otevřeli hosté v 5. minutě Vokounem, ale to vedení trvalo jen pár vteřin, srovnání zařídil Hurt. Po čtvrthodině hry se dočkali vedení i domácí Randákem, tentokrát srovnávali hosté tři minuty před přestávkou Dvorným. Do poločasové přestávky si ale nakonec dvoubrankové vedení přinesli domácí, dvěma slepenými góly Šteffana a Hurta. Po odehraných třech minutách druhé části hry vstřelil kontaktní branku hostující Vokoun, ale domácí si ihned vzali zpět dvoubrankové vedení po trefě Randáka. Tím však střelecký prach Dalmachu totálně zvlhnul. Hosté toho náležitě využili, nejprve dvěma góly srovnali stav na 5:5 a 2 minuty před koncem trefil všechny body Prejsa. Domácí ještě zkusili v poslední minutě hru bez brankáře, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

* 8. kolo: Svarog FC Teplice – TJ FC Dalmach Turnov 9:3 (4:1). Branky Dalmachu: Randák, Hurt D., Krejčík. Sestava: Semenský Martin, Krejčík Aleš, Šteffan Jiří, Vítek Pavel, Randák Matěj, Hurt Daniel, Pařízek Michal, Mencl Radek, Pekař Petr.
Domácí hráči byli od začátku aktivnější, dobře kombinovali a brzy se také dostali do vedení. Hosté sice po 11 minutách vstřelili kontaktní branku Randákem, ale to bylo od turnovských prakticky vše, co ukázali.
Po osmi kolech je v tabulce FC Dalmach na 4. místě.
Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

VOLEJBAL

VÍTĚZNÁ SÉRIE VOLEJBALISTŮ TURNOVA SKONČILA PO SEDMI UTKÁNÍCH NA PALUBOVCE ČZU PRAHA

* VK EGE České Budějovice – TZ Zikuda Turnov 0:3 (-23,-20,-17). Sestava: Fučík, Ducháč, Bäumelt, Starý, Kovář, Vencovský, libero Kunc, střídali: Bukovjan, Folprecht.
V posledních dvou venkovních utkáních tohoto roku čekal na volejbalisty Turnova páteční trip do Českých Budějovic a následně sobotní přesun do hlavního města. V těchto utkáních se museli Turnovští obejít bez pracovně vytíženého Čermáka a nemocného Šéna, který se však alespoň zúčastnil jako asistent trenéra. Turnovští si přivezli z těchto utkání 4 body, kdy v pátek jasně přehráli EGE České Budějovice a v sobotu již sahali po zvratu utkání, ale nakonec prohráli ve zkrácené hře 16:14. I přes tuto bodovou ztrátu si však nadále udrželi skvělé druhé místo v prvoligové tabulce.

* ČZU Praha B – TJ Zikuda TURNOV 3:2 (23,23,-21,-10,14). Sestava:  Folprecht, Ducháč, Bäumelt, Starý, Kovář, Vencovský, libero Bukovjan, střídali: Fučík, Kunc.
Po týdenní přestávce přivítají Turnovští v domácí hale nejprve v pátek 9. prosince tým Sokola Dobřichovice (19.30) a v sobotu 10. prosince družstvo MFF Praha (17.00), což bude posledním utkáním letošního kalendářního roku.
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.