SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: ŠKOLNÍ ORIENTAČNÍ BĚH, HOKEJ A VOLEJBAL

0

Tentokrát se do našeho sportovního přehledu dostaly první hokejové výsledky, v Lomnici začal jubilejní 10. ročník Nejvyšší pojizerské ligy v ledním hokeji, začala také Lomnická hokejová liga. Čtyři kola mají za sebou turnovští volejbalisté a v tabulce druhé ligy jsou na vynikajícím druhém místě. V úvodu přehledu si můžete přečíst o zajímavém počinu v ZŠ ve Skálově ulici, resp. v její odloučené budově v Alešově ulici – 250 dětí se zúčastnilo orientačního běhu…

ORIENTAČNÍ BĚH ZŠ SKÁLOVA NAVŠTÍVILO PŘES 250 SOUTĚŽÍCÍCH
V novém školním roce chystá ZŠ Skálova několik akcí pro veřejnost. Tou první byl orientační běh pro děti z mateřských škol a žáky základní školy, kterého se ve středu 9. října zúčastnilo přes 250 soutěžících.
„Účast nás mile překvapila,“ řekl za organizátory Aleš Drahoňovský, „děti z mateřských škol přišly v doprovodu svých učitelek, žáci naší školy soutěžili potom v odpoledních hodinách v rámci družiny.“
n201310170954_sport_126_013_skalovaSamotný orientační běh, který vedl stezkami kolem budovy ZŠ Skálova v Alešově ulici, byl zážitkem pro všechny účastníky. Ti mladší běhali po dvojicích po fáborkách a snažili se označit všechna stanoviště – zvířátka – které měli na hracích kartách. Ti starší už potom běželi více podle mapy, na cestě potkali dokonce „falešné“ kontroly, které označit nesměli.
Organizátorka Vendula Bičíková dodává: „Myslím, že se akce povedla. Pro ty, kteří doběhli do cíle, bylo připravené občerstvení, taktéž diplomy, pro vítěze medaile. A ti, kteří zrovna neběželi, využili připravených disciplín, které prověřily jejich sportovní dovednosti.“
Organizace orientačního běhu se účastnili nejenom pedagogové, ale také starší žáci základní školy, kteří byli průvodci mateřských škol v celém dopoledni. Akce byla podpořena Agenturou Ara s.r.o., taktéž Městskou sportovní a TJ Turnov.
Jana Pekařová, jana.pekarova9@gmail.com

HOKEJ
1. kolo základní části Lomnické hokejové ligy
* BHK Turnov A – BHK Turnov B 7:3 (2:1, 4:0, 1:2), hráno 29. září. Sestava BHK Turnov: Kašpar – Pitel, Zákoutský, Mikule Šimon – Lamač M., Patřičný Drapák – Hájek, Novotný, Sojka – Sluka. Sestava BHK Turnov B: Volf – Doležal, Konejl I., Konejl M., Štěp J., Štěp M., Kutěj, Oplt, Lamač L., Plíšek, Koníř, Kubíček, Rybka, Šolc
Branky: 5. Šimon, 7. Sluka, 19. Sojka, 22. Sluka, 25. Mikule, 30. Lamač M., 45. Lamač M. – 7. Štěp J., 41 Štěp J., 42. Rybka.
V prvním kole nové sezony jsme se střetli s nově rodícím B týmem. V celém utkání byla znát nesourodá hra prvního týmu a obětavá hra naší zálohy. O osudu utkání rozhodla druhá třetina, kdy zkušenější A tým nasypal své rezervě čtyři góly. V poslední části hry došlo už jen k úpravě skóre.

2. kolo základní části Lomnické hokejové ligy
* BHK Turnov A – HC Zeos Lomnice nad Popelkou 6:0 (2:0, 2:0, 2:0), hráno 6. října. Sestava BHK Turnov: Kašpar – Hájek, Zákoutský, Mikule Šimon – Lamač M., Sojka, Řezníček – Sluka, Novotný, Zahradník. Branky: 9. Sluka, 9. Sojka, 19. Řezníček, 22. Šimon, 32. Novotný, 35. Sluka.
Druhé utkání z našeho pohledu vypadalo docela jinak než utkání s naší rezervou. Od začátku se hrál hokej ve vysokém tempu s převahou na našich hokejkách. V první třetině jsme šli do vedení díky dvěma gólům, které jsme vsítili v rozmezí sedmnácti sekund. Náš soupeř vyslal na Kubu Kašpara pouze dvě propagační střely za celou třetinu.
Ve druhé části hry jsme pokračovali v nastoleném tempu a naše skóre navýšil David Řezníček a Honza Šimon. Soupeř byl v této části hry opět skoro neškodný. Jedinou vážnější střelu vyřešil Kuba Kašpar perfektním semaforem.
I ve třetí třetině pokračoval náš perfektní výkon a zaslouženě jsme soupeře, s kterým jsme mívali problémy, jednoznačně přejeli.

* BHK Turnov B – HC Železný Brod 3:5 (0:2, 1:2, 2:1), hráno 6. října. Sestava BHK Turnov: Volf – Fanta, Doležal, Kutěj, Rybka – Oplt, Konejl I., Štěp J. – Koníř, Lamač L., Kubíček – Konejl M., Štěp M.
Branky: 28. Štěp, 31. Lamač L. (Kutěj), 40 Konejl I. (Štěp) –  2. Munzar, 22. Tvrdík J., 21. Nosek M., 26. Tvrdík J., 44. Novotný.
Utekl nám začátek utkání, prohrávali jsme 0:4 a opět se ukázalo, že máme silnější druhou polovinu utkání, podařilo se nám stáhnout na rozdíl jednoho gólu a vzápětí inkasovat minutu před koncem utkání branku na 3:5.
Šlechta Libor
libor.slechta@tiscali.cz

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI
Jubilejní 10. ročník NPL!
Utkání 1. kola, hrané v Lomnici nad Popelkou od 11. do 13. října
* HC SDH Hnanice – HC Modřišice 5:4 SN (1:2; 1:1; 2:1; 1:0 SN). Střelci: Buchar – 2, L. Malý – 2 (z toho 1 rozhodující SN), Cvrček / V. Vaníček – 2, L. Holán, T. Marek, nahrávky: D. Malý, L. Malý, Buchar / L. Holán, Roubíček. Sestavy: Hnanice: Kašpar – Richter, Bubák, Hájek, Runčík – D. Malý, L. Malý, Cvrček, P. Stuchlík ml., Ruček, Stantejský, Buchar, Šourek. Modřišice: Hataš – M. Vaníček, Karásek, Knížek, Krouza, Roubíček, Chmurčiak – Šálek, Hlůže, R. Holán, L. Holán, Pelda, V. Vaníček, M. Marek, T. Marek, J. Marek.
* SDH Troskovice – HC Sokol Turnov 4:5 SN (1:1; 1:2; 2:1; 0:1 SN). Střelci: Bláha – 2, Stránský – 2 / M. Konejl – 2, Herrmann, Schovánek, nahrávky: Lukáš Dubravský – 3, Stránský / Schovánek – 3, Brož, vyloučení: 1 / 2. Sestavy: Troskovice: Louma – Dlabola, R. Růžička, Těhník, Srb – Stránský, Lukáš Dubravský, Bláha, Kozák, Novotný, Vavřinka, Ludvík Dubravský, T. Růžička, Zajíc.
• Sokol: Procházka – Živora, Patka, Augsten, Herrmann – Schovánek, Brož, M. Konejl, Valeš, Šolc, Richtr.
* HC Všeň Pojizeří – HC Performers Turnov 4:6 (1:1; 2:2; 1:3). Střelci: Šulc – 2, Kutěj – 2 / Roubíček – 2, Cidlinský, Mazánek, Vaníček, Adam, nahrávky: M. Lamač – 3, Patočka / Sýkora, vyloučení: 4 / 4. Sestavy: Všeň Pojizeří: Zuzaňák – J. Pařízek, Kutěj, Z. Pařízek, Holas – Sluka, L. Lamač, Šulc, M. Lamač, Egert, Vinter, Patočka, Šťastný. Performers: Dědeček – Kopal, Černohouz, Hujer, Roubíček – Vaníček, Sýkora, Mazánek, Cidlinský, Adam, Kolomazník.
Pavel Mlejnek
DayLightThorn@seznam.cz

VOLEJBAL
* II. liga: TJ Zikuda TURNOV – TJ Lokomotiva LIBEREC 3:0, 3:2.

1. zápas 3:0 (20,17,9). Sestava: Folprecht, Melich, Vacík, Konečný, Charousek, Marek, libero – Vojta, střídali Strnad, Uhlárik, Maier, Kovář, Novák. Trenéři: Šimůnek a Strnad.
Domácí, kteří nastoupili až na Lukavce v takřka ideální sestavě, si od úvodu udržovali mírný náskok a s přehledem získali první set. I druhý set se odvíjel podle podobného scénáře a hosté postupem času začali odpadávat. Ve třetím setu již na palubovce existovalo pouze jedno družstvo, a tak domácí dokráčeli v exhibičním tempu k vítězství 3:0. Excelentně zahrál opět Konečný, kterému však zdatně sekundovali i zbývající hráči.
2. zápas 3:2 (-16,-22,15,19,9). Sestava: Novák, Charousek, Kovář, Melich, Maier, Marek, libero – Vojta, střídali Folprecht, Vacík, Strnad, Uhlárik, Lukavec. Trenéři: Šimůnek a Strnad.
Do druhého utkání nastoupil domácí tým v pozměněné sestavě bez Konečného a než se dokázal zkonsolidovat, svítilo na světelné tabuli skóre 0:2 na sety a domácí jen těžko hledali odpověď na zlepšenou hru libereckých. Poté se však díky několika přesunům v sestavě a střídání Strnada, který do týmu vnesl potřebný klid a především zlepšil přihrávku, začala karta obracet. Turnovští získali celkem hladce třetí a následně po boji i čtvrtý set a po týdnu si opět zahráli tie-break. Do pátého setu vstoupili Turnováci dobře. Od začátku diktovali tempo hry a skóre narůstalo především na domácí straně, takže celkem hladce dovedli utkání k vítězství. Velmi dobře zahrál v tomto utkání Charousek s Kovářem.
Tým z Českého ráje je v tabulce po 4. kolech na 2. místě.