NÁRUČ OSLAVILA DEVÁTÉ VÝROČÍ SVÉ EXISTENCE

0

V pátek 9. ledna oslavilo Centrum pro rodinu Náruč o.s. v Turnově deváté výročí od svého založení. Sdružení sídlí od loňského září v nových prostorách v sokolovně ve Skálově ulici. Původní prostory ve Žluté ponorce již byly těsné. Služby Náruče využívá přes dvě stovky rodin z Turnovska, sdružení má víc než sedmdesát členů. Kromě sokolovny funguje ještě odloučené pracoviště v budově hasičárny v Daliměřicích. Měsíčně se do práce v rozličných aktivitách zapojí skoro tisícovka lidí.

V průběhu oslav výročí vzniku vystoupily děti z kroužku angličtiny a tanečků a maminky flétnistky. Hosty slavnosti byli prezidentka Sítě paní Rut Kolínská, nositelka titulu Žena Evropy 2003, místostarosta Turnova Jaromír Pekař a zástupkyně z Centra Mateřídouška z Hejnic. Devět svíček na narozeninovém dortu tentokrát společně s dětmi zapálila i prezidentka Sítě mateřských centrem Rut Kolínská, která se ujala také slavnostního krájení dortu.  

 

„Toto výročí je pro nás významným a zlomovým momentem. Je to první oslava, kterou pořádáme v nových prostorách v budově sokolovny, které jsme společnými silami vytvořili za podpory Sokola, Města Turnov a místních sponzorů,“ uvádí předsedkyně sdružení Petra Houšková. Podle ní bylo stěhování zásadním krokem pro rozvoj dalších činností Náruče. „Zlomový pro nás bude ale i tento rok. Čeká nás generační výměna ve vedení centra. Po mnoha letech z důvodu ukončení rodičovské dovolené odchází část maminek, které pracovaly v radě centra od počátku. Doufám, že pro další roky najdeme stejně nadšené nástupkyně,“ dodává Houšková. V rámci oslav byl vyhlášen byl další ročník fotosoutěže na téma Babi, děda a já. Snímky jsou v Náruči přijímány až do září t.r.

 

n200901101514_zap_16_09_narucNáruč nyní poskytuje širokou nabídku aktivit nejen maminkám na mateřské dovolené, ale i celým rodinám a široké veřejnosti. Kromě setkávání maminek na mateřské dovolené jsou zde různé vzdělávací a seberozvíjející kurzy, relaxační aktivity, cvičení s dětmi, zpívánky a tanečky, besedy, tvůrčí dílny pro děti i dospělé, pobytové akce, k dispozici je poradenská činnost a další. V rámci Náruče pracuje i Klub dvojčat se zhruba 40 registrovanými rodinami, Bio klub a Mimi klub, členky sdružení pracují na projektu na podporu pěstounské péče.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.