SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: JUDO A ORIENTAČNÍ BĚH

0

V našem pravidelném sportovním ohlédnutí za akcemi z minulého víkendu do redakce dorazil příspěvek až z ruské Tuly, kde turnovská judistka Julie Zárybnická získala na závodech světové dorostenecké tour bronzovou medaili. Minulý víkend byl také ve znamení orientačního běhu, závody se konaly v Autocampu Sedmihorky.

JUDO

O minulém víkendu proběhl další turnaj světové dorostenecké tour v ruském městě Tula. Turnovský oddíl zde měl dvě své reprezentantky Julii a Lucii Zárybnickou. Julie Zárybnická zde získala opět po roce bronzovou medaili, když v prvním kole porazila domácí závodnici před časovým limitem. Ve čtvrtfinálovém utkání na ni čekala nasazená italská soupeřka, která byla na nedávném turnaji v Záhřebu ve finále. Toto utkání dospělo až do tzv. golden score, kde Julie svoji závodnici hodila chvatem „ouchi gari na ippon“. V boji o finále bohužel nestačila na lotyšskou soupeřku. V boji o bronzovou medaili si Julie ovšem spravila chuť, když správně načasovaným kontra chvatem porazila svoji soupeřku a zaslouženě si domů veze bronzovou medaili. Tento výsledek je skvělým vstupem do sezony, kde nás čekají celkem tři významné vrcholy.
Lucie Zárybnická byla bohužel vyřazena po smolném průběhu utkání v prvním kole.
Jakub Mareš, jakubmares1@gmail.com

ORIENTAČNÍ BĚH

Mistrovství ještědské oblasti na krátké trati
V sobotu 30. března uspořádal Oddíl orientačního běhu TJ Turnov závod oblastního mistrovství na krátké trati s centrem v Autocampu Sedmihorky. Za krásného letního počasí na náročné tratě pod hradem Valdštejnem vystartovalo 500 dospělých závodníků (limit CHKO) a dalších 250 malých závodníků na náborové tratě. Domácí závodníci akci pořádali, navíc řadu mistrovských medailí i skvělých výsledků vybojovali turnovské naděje. Poděkování patří především Lesům ČR, CHKO Český ráj a Autocampu Sedmihorky.
Za oddíl OB Jindřich Kořínek, ředitel závodu, Jindrich.Korinek@email.cz

Odkaz na kompletní výsledky: https://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?id=5033
Odkaz na pořadatele závodu: www.tur.cz

Zázemí závodů v Autocampu Sedmihorky

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.