SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: HÁZENÁ, FLORBAL, JUDO, VOLEJBAL

0

Máme tu první větší podzimní sportovní souhrn, informace z házené, florbalu, juda a volejbalu, soutěže se rozbíhají, o výhrách i prohrách našich týmů opět budeme pravidelně informovat…

HÁZENÁ

TURNOVSKÁ HÁZENÁ V NOVÉ SEZONĚ
Házenkářský oddíl TJ Turnov vstoupil do nového soutěžního ročníku 2018/2019 s menším počtem družstev přihlášených do soutěží než v předchozích letech. Do soutěže není přihlášeno družstvo mužů, a tak ti, co měli zájem hrát, přestoupili do oddílů v okolí – do Železného Brodu a Bělé pod Bezdězem. Družstvo starších dorostenek bylo sloučeno s druholigovým družstvem žen.
Družstva: mini – trenérka Lenka Víšková, mladší žákyně – trenérka Lenka Víšková, mladší dorostenky (budou jim vypomáhat starší žákyně) – trenéry jsou Marian Hanuš, Petr Hataš, a ženy (doplněné staršími dorostenkami) vede Marek Novák. Stejně jako v loňském roce budou hrát družstva mladších dorostenek a žen 2. ligu.

ČESKÝ POHÁR – PŘEDKOLO
Před zahájením soutěžní sezony 2018/2019 zajíždělo turnovské družstvo žen do pražských Střešovic k utkání předkola Českého poháru.
* Tatran Střešovice „S“ – TJ Turnov 27:17 (10:10). Sestava (branky): L. Podhajská – E. Berndtová (3/2), L. Ševrová (3), Ž. Palounková (2), D. Soukupová (2), A. Šafářová (2), A. Vítová (2), Š. Gahlerová (1), J. Nalezencová (1), M. A. Marko (1), V. Ševrová.

DOROSTENKY MLADŠÍ – 2. LIGA
* Jiskra Havlíčkův Brod – TJ Turnov 38:17 (20:7). Sestava (branky): B. Andělová – Š. Hatašová (7), B. Adamová (4), H. Rybáková (2), E. Hanušová (1), Kat. Nováková (1), Kris. Nováková (1/1), A. Svobodová (1), B. Honzáková. Družstvo mladších dorostenek se na domácí palubovce představí 21. října, kdy k utkání do Turnova přicestují hráčky plzeňského celku Slavia VŠ Plzeň.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

FLORBAL

* Národní liga, muži, 5. kolo, sobota 6. října: Spartak Pelhřimov – TJ Turnov 10:1 (2:0, 5:0, 3:1). Branky: 4. Václav Fučík, 16. Jan Knězů, 23. Ladislav Běhounek, 29. Ladislav Běhounek, 35. Martin Blažek, 38. Václav Fučík, 39. Václav Fučík, 51. Branislav Drgoňa, 55. Ladislav Běhounek, 58. Ladislav Běhounek – 54. Tomáš Vitásek; rozhodčí: Zbyněk Pěnička – Michal Šafář; vyloučení: 4:6; využití: 4:1; diváků: 104.
Před stovkou diváků utrpěli turnovští florbalisté jednu z nejvyšších porážek v národní lize. Domácí dokázali zúročit své zkušenosti z první ligy a trestali všechny chyby v turnovské defenzivě.

* 1. liga žen, 3. kolo: TJ Turnov – Florbal Chomutov 5:7 (4:2, 1:1, 0:4). Branky: 3. Marcela Urbanová, 5. Barbora Červová, 9. Barbora Červová, 16. Barbora Červová, 23. Lucie Veselá – 9. Petra Malecká, 10. Viktorie Schoberová, 28. Petra Malecká, 42. Petra Malecká, 43. Viktorie Schoberová, 51. Dominika Kratochvílová, 59. Lenka Čiháková; rozhodčí: Michal Honíšek – David Macoun; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 42; zásahy brankářů: Eva Horáková 15 – Aneta Blahníková 34.
Komentář trenérky domácích Marcely Urbanové k historicky prvnímu prvoligovému zápasu žen: V průběhu první a druhé třetiny utkání jsme byly aktivnější i více na míčku, bohužel jsme doplatily na naši nedůraznost. Třetí třetina rozhodla. Do dalších bojů máme ponaučení, že musíme hrát důrazně a precizněji.
Jan Kovář, TJ Turnov, Jan_Kovar@seznam.cz

JUDO

* Turnovské judo vyslalo dva zástupce na mezinárodní turnaj ve Varšavě v kategorii kadetů – Jana Turchicha a Lucii Zárybnickou. Turnaj je svojí kvalitou a zázemím srovnatelný s evropskou tour dorostenců. Jan Turchich startoval v hmotnostní kategorii do 55 kg. Cílem byla medaile. Bylo to nakonec stříbro. A stejný kov přidala také Lucie Zárybnická. Našim dvěma medailistům přejeme, aby podobné úspěchy zopakovali na následujících turnajích Koroška Judo Open a na evropském poháru kadetů ve Slovinském Koperu, které se uskuteční ve druhé polovině října.

* Dalšího výrazného úspěchu dosáhlo turnovské judo o prvním víkendu v říjnu. Turnovští judisté se vydali na poslední díl českého poháru do Teplic. Zde pro náš oddíl získala zlatou medaili Lucie Zárybnická, která zvítězila ve všech svých utkáních. To nejlepší si schovala do samotného finálového klání, kde nádherným chvatem Uchi Mata porazila svoji finálovou soupeřku. Pro Lucii je to během 14 dní další výrazný úspěch. Snad se jí bude stejně úspěšně dařit na Evropském poháru dorostenek ve Slovinském Koperu, kam odcestuje poslední víkend v říjnu s reprezentačním družstvem České republiky. Druhou medaili do naší sbírky přidala Kateřina Burešová, pro kterou je to vůbec první medaile z českého poháru.
Těsně pod stupni vítězů tentokrát skočil Matěj Hyka, který je na nepopulárním pátém místě. Za zmínku stojí ještě zlepšený výkon Romana Truxi, který dokázal vyhrát dvě utkání. V nejbližší době naše úspěšné reprezentanty čeká přebor České republiky žákyň a žáků a dorostenecká kategorie evropského poháru v Korošce a Koperu.
Jakub Mareš, jakubmares1@gmail.com

VOLEJBAL

ÚSPĚŠNÝ VSTUP DO VOLEJBALOVÉ LIGY
Turnovský ženský volejbal je na vzestupu a má za sebou již velkou premiéru, kdy naše ženy nastoupily k prvním zápasům 2. volejbalové ligy. V minulé sezoně jsme přitom ještě hráli krajský přebor. Když se ale naskytla příležitost zakoupit licenci třetí nejvyšší soutěže, tak jsme neváhali a rozhodli se našim ženám a dívkám nastavit nové výzvy a cíle. Poctivě jsme se připravovali od počátku května.
Za úspěšný vstup do nové soutěže a sezony patří dík celému týmu, který podal velmi dobrý kolektivní výkon. Děkujeme i velkému množství volejbalových fanoušků, kteří nás přišli podpořit, a chtěli bychom je pozvat na další domácí druholigové zápasy, které v turnovské hale sehrajeme 20. října od 9.00 a 13.00 hodin proti Žďáru nad Sázavou.
Pavel Staroch, pavka.staroch@seznam.cz

* TJ Turnov – TJ Svitavy 3:1 (25,15,-21,18). Sestava: Plocová, Matějková, Krupařová, Hanzlová, Kovářová, Maříková, Zakouřilová E. – střídaly: Vaníčková, Němečková a Zakouřilová Š.
* TJ Turnov – TJ Svitavy 3:2 (-21,-14,23,16,11). Sestava: Plocová, Svobodová, Vaníčková, Hanzlová, Kovářová, Němečková, Nováková – střídaly: Maříková, Zakouřilová E., Krupařová, Matějková a Zakouřilová Š.

TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ VSTOUPILI DO NOVÉ SEZONY S NEROZHODNOU VÝSLEDKOVOU BILANCÍ
Turnovští volejbalisté hrají v této sezoně II. ligu. V sobotu 6. října vstoupili do soutěže.

* TJ Zikuda Turnov – Volejbal Modřany 3:0 (22, 26, 15). Sestava: Folprecht, Illich, Zelfel, Kovář, Horníček, Vencovský (L – Bukovjan). Střídali: Kuncíř, Žalský.
V prvním utkání nové druholigové sezony nastoupil domácí tým v novém složení. Bohužel pracovní povinnosti neumožnily nastoupit všem hráčům turnovské soupisky (Chum, Peníšek), tak i jiné herní povinnosti našim mladým hráčům VK Dukla start neumožnily (Drahoňovský, Hendrich, Staněk ml.). Před domácími hráči stál nelehký úkol v podobě zisku prvních bodů proti ostřílenému soupeři z hlavního města, který má velmi bohaté zkušenosti v této soutěži. Začátek prvního setu byl velmi rozpačitý a oba soupeři se tahali o body, aniž by si jeden, nebo druhý tým vytvořil větší bodový náskok. Zlom nastal až v koncovce tohoto setu, kdy se domácí hráči mohli opřít o první bodové bloky a odskočili svému soupeři. Druhý set byl svým průběhem totožný jako první. Do třetího setu domácí vstoupili trochu vlažněji, skoro až ustrašeně z možnosti set získat. Za stavu 10:9 pro domácí však strach opadl a pak to již byla hra jednoho týmu. Set nakonec skončil v poměru 25:15 a hráči Turnova si mohli připsat své první body do tabulky v nové sezoně.

* TJ Zikuda Turnov – Volejbal Modřany 1:3 (-14, 15, -21, -25). Sestava: Folprecht, Illich, Zelfel, Kovář, Horníček, Žalský (L – Bukovjan). Střídali: Kuncíř, Vencovský.
Do odpoledního zápasu turnovský tým nastoupil s jednou změnou v základní sestavě. Na postu univerzálního hráče si odbil svoji premiéru v dospělé soutěži Jiří Žalský. Bohužel ale od začátku se domácím moc nedařilo a tahali za kratší konec.
V příštím kole vycestují turnovští hráči do Havlíčkova Brodu, kde se poperou o další body do tabulky. V sobotu 20. října odehrají domácí dvojzápas s týmem TJ Ždár nad Sázavou. Dle rozpisu by měly být začátky od 11.00 a 15.00, ale tím, že se střídáme s domácím týmem žen „A“, začátek může být zahájen 30 min. po skončení předchozího utkání. Přijďte podpořit domácí celky a hnát je za dalšími dobrými výsledky.
M. Folprecht, Folprecht.M@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.