SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: HÁZENÁ, FLORBAL, FUTSAL, JUDO A VOLEJBAL

0

Tentokrát se nám v redakční poště sešlo hned několik sportovních příspěvků. Mladé turnovské házenkářky slavily první letošní vítězství, futsalisté podlehli v Chotěboři, dařilo se našim zástupcům v judu, druholigoví turnovští volejbalisté prohráli v Brně…

HÁZENÁ

* HÁZENÁ, starší dorostenky, 2. liga: TJ Turnov – Sokol Lázně Kynžvart 21:18 (9:7). Sestava a branky:
Hrochová D., Žmolilová M. – Marko A. M. (5), Hatašová Š. (4), Poživilová V. (3), Jankulíková D. (2), Nováková Kat. (2), Adamová B. (1), Berndtová E. (1/1), Cvrčková L. (1), Nováková Kris. (1), Vítková A. (1), Pilecká E.

V sobotu 19. října nastoupilo naše družstvo k dalšímu soutěžnímu utkání 2. ligy starších dorostenek na domácí palubovce ve sportovní hale ve Skálově ulici.
Začátek zápasu byl z obou stran plný nepřesností, ztrát balónu, nepřesné střely, a tak svítil na ukazateli v 10 minutě stav 1:1. Od této chvíle se nám začalo více dařit v útoku a hlavně nás několika zákroky podržely brankářky, proto jsme se dostaly do vedení o tři branky. Tento náskok jsme ale neudržely, ve 29. minutě snížily soupeřky na rozdíl dvou gólů.
Do druhého poločasu nastoupily domácí hráčky opět trochu vlažněji, ale během pěti minut se opět vrátily k naší hře z 1. poločasu. Nakonec dovedly zápas k vítěznému konci a mohly si poprvé užít radost z vítězství.
Družstvo je v 11členné tabulce na 10. místě.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

Na domácí palubovce v hale ve Skálově ulici se turnovské družstvo starších dorostenek představí 2. listopadu, kdy budou od 17.00 hod. hostit soupeřky z moravského Bohumína.

FLORBAL

* FLORBAL, národní liga, muži: FC Bučis team – TJ Turnov 9:4. Branky: 6. Jakub Černý, 10. Matěj Nykl, 13. Petr Brautferger, 15. Jakub Černý, 36. Tomáš Matoulek, 54. Šimon Pavlíček, 58. Šimon Pavlíček, 59. Tomáš Mudra, 60. Adam Drastich – 14. Tomáš Vitásek, 16. Tomáš Vitásek, 26. Emil Hejduk, 50. Štěpán Matěcha.
Komentář trenéra Antonína Palatínuse: „Bučis ukázal, že není na špici tabulky náhodou. Přesto si myslím, že jsme nebyli horším týmem, ale srazili nás hrubé individuální chyby, které soupeř využil. Kvůli tomu je vítězství soupeře zasloužené.“
Jan Kovář, TJ Turnov, Jan_Kovar@seznam.cz

FUTSAL

* FUTSAL, 2. liga: FK Boca Chotěboř – FC Dalmach Turnov 5:2 (1:1). Branky: 12. Moravec (Staněk), 24. Kratochvíl (Klimeš), 25. Moravec (Staněk), 37. Novotný, 40. Staněk (Novotný) – 7. Špína, 36. Špína (Kratochvíl). Rozhodčí: Dragoun, Laštovička. ŽK: 19. Klimeš (CHO) – 14. Hurt (TRN). FC Dalmach Turnov: Filla – Krejčík (C), Bangha, Hurt, Pařízek, Špína, Kratochvíl.
Do Havlíčkova Brodu odcestoval Turnov v dost ochuzené sestavě, díky nemocem a překrývajícím se zápasem velkého fotbalu. Utkání začalo svižně se střídajícími se útoky na obou stranách, ale chytla se až samostatná akce Špíny, kdy na polovině získal míč a prokličkoval i přes brankáře a do odkryté brány poslal Dalmach do vedení (0:1). Vyrovnaný první poločas patřil spíše brankářům, kteří drželi svá mužstva.
Začátek druhého poločasu byl ještě vyrovnaný, domácí ovšem dali dva rychlé góly na 3:1, což jim dodalo větší klid a drželi míč. Utkání pak dovedli do vítězného konce.
Tým je v 11členné tabulce na 9. místě.
Dalším soupeřem bude Turnovu na domácím hřišti Jerigo 1994 Plzeň v neděli 27. října od 19.00 hodin.
Marcel Špína, spinis10@gmail.com

JUDO

SAMURAJSKÁ KATANA V TURNOVĚ
O víkendu 12. a 13. října proběhlo 3. kolo samurajské katany ve sportovní hale TSC Turnov za účasti 310 závodníků z 27 oddílů ČR. Vzhledem k nedostatečným rozměrům sportovní haly proběhl turnaj poprvé ve dvou dnech. Z našeho oddílu ve 3. kole soutěžilo 25 dívek a chlapců. Prvních tří kol se již zúčastnilo celkem 1 080 dívek a chlapců.
Nejlepší umístění a nejlepší výkon z našich žákyň a žáků:
1. místo získali: Housa Daniel, Tomašík Daniel, Burešová Kateřina, Hyka Matěj, Vítek Daniel, Knoblochová Martina.
2. místa: Louda Matyáš, Hušek Ondřej.
3. místa získali: Mázdrová Natálie, Lhoták Lukáš, Růžička Vítek, Hušek Petr, Hyka Tomáš, Růžička Josef, Burešová Lucie, Truxa Roman.
Jiří Vydra, vydra.judotu@quick.cz

VOLEJBAL

* VOLEJBAL, 2. liga, muži: TJ Zikuda Turnov – SKP Kometa Brno 1:3 (-22, 20, -20, -16), 1:3 (23, -22, -19, -19). Sestava: Folprecht, Chum, Peníška, Kovář, Vacík, Žalský. Střídali: Kuncíř, Zelfel, Morávek, Hadwiger.
V sobotu 19. října hostili hráči Turnova nováčka soutěže SKP Kometu Brno. Domácí hráči měli, dá se říct, skoro kompletní soupisku. Svoji ligovou premiéru si odbyl Tomáš Morávek (smečař) a další posilou byl Jiří Hadwiger (blokař).
Do prvního zápasu nastoupili Turnovští s odhodláním a bojovností. Celý set bylo vyrovnané skóre až do stavu 22:22, kdy se domácím nepodařilo složit klíčové míče a soupeř této šance využil a získal set ve svůj prospěch. Druhý set byl úplně jiný. Od začátku si hráči Turnova drželi 4bodový náskok, který si drželi až do konce setu. Třetí set začal podobně jako druhý. Bohužel opět přišla ztráta koncentrace a malý důraz na útoku a chyby při zakončování míčů, které soupeř jednoznačně trestal a využil ve svůj prospěch. Domácím hráčům nezbylo nic jiného, než bojovat o prodloužení zápasu a o pátý set. Bohužel snaha spíše zůstala v hlavách a nepřešla v činy a čtvrtý set domácí hráči nedotáhli do vítězného konce.

Do druhého zápasu nastoupili domácí hráči s odhodlání na bodový zisk. Z tohoto důvodu došlo i k menší změně sestavy, kdy na libero nastoupil Folprecht. Od začátku si Turnovští drželi tříbodový náskok, který dotáhli do vítězného konce. Bohužel v druhém setu nedokázali navázat na set první a příliš velké chyby na útoku, které soupeř trestal, znamenaly vítězství hostujícího týmu.
Na domácím hřišti se hráči Turnova objeví 9. listopadu, kdy přivítají soupeře z České Třebové.

LIGOVÉ ŽENY V JABLONCI BEZ BODŮ
V sobotu 19. října turnovské ženské áčko v rámci dalších dvou kol druhé volejbalové ligy zavítalo na palubovku Jablonce nad Nisou. Oboustranně vyhecovaná utkání nakonec připadla soupeři a turnovské volejbalistky se vrátily domů bez bodů.
* TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou – TJ Zikuda Turnov 3:0 (23, 16, 18). Sestava: M. Minaříková, M. Plocová, M. Kroupová, M. Maříková, P. Vaníčková, J. Krupařová, libero: E. Valová, střídaly: V. Hořínková a E. Zakouřilová.
* TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou – TJ Zikuda Turnov 3:1 (-21, 23, 15, 16). Sestava: M. Minaříková, V. Hořínková, J. Krupařová, M. Maříková, P. Vaníčková, E. Valová, libero: E. Zakouřilová, střídaly: M. Plocová a M. Kroupová.
Další utkání sehrají turnovské ligové ženy na domácí palubovce v sobotu 2. listopadu proti České Třebové. První utkání začíná v 10.00 hodin, druhé ve 13.00 hodin.
Po 6. kolech je družstvo v 10členné tabulce na 8. místě.

KADETKY V HRONOVĚ PROHRÁLY DVA TIE-BREAKY
V sobotu 19. října turnovské volejbalové kadetky sehrály v Hronově poslední ligová utkání prvního kola. Oba týmy před utkáními byly sousedy v tabulce, proto na obou stranách byla velká očekávání a hrálo se o cenné body.
* VK Hronov – TJ Zikuda Turnov3:2 (18, -22, 22, -24, 17). Sestava: S. Šebková, T. Stará, V. Volková, K. Stará, N. Karlová, A. Václavů, libero D. Franzová, střídaly K. Cihlářová a M. Hrochová.
* VK Hronov – TJ Zikuda Turnov3:2 (-10, 24, 17, -20, 5). Sestava: S. Šebková, T. Stará, V. Volková, K. Stará, K. Cihlářová, N. Karlová, libero D. Franzová, střídaly M. Hrochová, A. Václavů a Š. Hrušková.
Nyní turnovské kadetky budou hrát ligu buď na venkovních hřištích či jiné soutěže (KP kadetek a juniorek a Český pohár). V lize se představí na domácí palubovce až 7. prosince proti Červenému Kostelci.

Zpravodajství z volejbalu připravil Pavel Starý, pavka.staroch@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.