NA TURNOVSKU VZNIKLO NOVÉ RODINNÉ CENTRUM

0

V pondělí 18. ledna v 16.00 hodin bude v Přepeřích slavnostně otevřeno Rodinné centrum Úsměv. Najdete ho na hlavní ulici hned vedle budovy pošty (čp. 85). Motto: Nejdůležitějšími pocity, které dítě potřebuje prožívat, aby se zdárně vyvíjelo, jsou pocity bezpečí a jistoty. Takové pocity mu může poskytnout jen rodič, který je sám prožívá, rodič pohodový, nestresovaný. Proto otvíráme rodinné centrum, ve kterém se mohou matky na mateřské dovolené, nebo otcové setkávat a navzájem se podporovat.

Každá maminka nebo tatínek si v našem centru něco najde. Nabízíme dětskou hernu, kde děti mohou spokojeně dovádět, stavět hrad nebo si jen tak hrát s některou z hraček. Maminky (i tátové) si mohou oddechnout, popovídat si, dát si kávu nebo čaj, také si ale mohou sami hrát.

V naší nabídce jsou i kurzy pro rodiče s dětmi ve věku od tří měsíců do šesti let. Kurzy jsou zaměřené na všechny oblasti vývoje dítěte – na rozvoj pohybových dovedností, rozvoj sluchu, zraku, hmatu, jemné i hrubé motoriky.

Kurzy nabízejí cvičení, říkanky, písničky a mnoho dalšího. Výtvarné a tvořivé hrátky jsou zaměřené na rozvoj výtvarných dovedností a fantazie. Děti si vždy něco vyrobí a odnesou domů. Od začátku také počítáme s hravou výukou angličtiny.

 

V Úsměvu vedeme některé kurzy alternativní výchovně vzdělávací metodou Marie Montessori. Kurzy jsou vedeny kvalifikovanými lektorkami schopnými rodičům poradit a pomoci při jakýchkoliv problémech ve vývoji a výchově, případně při problémech v rodině nebo v práci. Zájemci si mohou půjčit odbornou literaturu o výchově dětí, nebo si popovídat s lektorkou.

 

K dispozici jsou dvě místnosti – herna a učebna, a potřebné zázemí – kuchyňka, koupelna a toaleta. Před domem je zahrada, kde výhledově počítáme s pískovištěm a prolézačkami.

 

V případě potřeby je v centru možné hlídání dětí, prozatím jen v úterý, ve středu a v pátek.

Herna je otevřena:

Pondělí  9.00 – 11.00

Úterý      9.00 – 16.00

Středa    9.00 – 16.00

Čtvrtek   9.00 – 11.00

Pátek     9.00 – 15.00

 

Předpokládaná nabídka kurzů bude fungovat od počátku února. Čas i druhy kurzů je možné ještě do konce ledna měnit podle zájmu rodičů.

 

Kurzy pro rodiče s dětmi:    

Pondělí – angličtina pro děti

Úterý – cvičeníčko pro lezoucí batolata, Montessori pedagogika pro děti od dvou let

Středa – cvičeníčko pro chodící batolata

Čtvrtek – výtvarka s pohybem

Pátek – zpívánky s pohybem

 

Výhledově předpokládáme pořádání různých přednášek a kurzů o výchově a vzdělávání dětí, o těhotenství, zdravém způsobu života atd.

 

Hana Semerádová,

předsedkyně občanského sdružení Úsměv

hasem@centrum.cz

www.rcusmev.cz

 

Nejdůležitějším obdobím lidského života je jeho prvních 6 let. To, jakým způsobem a v jakém prostředí člověk – dítě – vyrůstá, určuje jeho vidění a vnímání světa po celý zbytek života.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.