PRÁVĚ ZAČALY PRÁCE NA DALŠÍ ETAPĚ REGENERACE SÍDLIŠTĚ U NÁDRAŽÍ, ZMIZÍ BAZÉNEK V SÍDLIŠTI

0

Ve čtvrtek 31. března byly zahájeny práce na již sedmé etapě regenerace turnovského sídliště u nádraží. Nejméně dvě desetiletí se diskutuje, co s nevyužívaným bazénkem v sídlišti. Byly tu varianty ho opět zprovoznit, což by bylo ale velmi nákladné na údržbu, jednoduchá varianta bazének zavézt měla také své odpůrce, a tak bazének žil svým životem. Občas si tam chlapci zahráli pozemní hokej, občas se stal prostor pod lávkou příbytkem bezdomovců. V poslední době už je jen opuštěný a chátrající.

Jeho život, který začal spolu se zrodem sídliště na přelomu 60. a 70. let minulého století, ale právě v těchto dnech končí. Stavební firma již prostor oplotila, v nejbližší době se odsud bude rozléhat zvuk sbíječek, poté sem najedou náklaďáky a bazének skončí někde na skládce. Ještě těsně před prázdninami zde vznikne nové odpočinkové místo pro obyvatele sídliště i pro ty, kteří se tu na chvíli zastaví třeba mezi odjezdy vlaků. Zejména v horkém létě bude vodní prvek na ploše bývalého bazénku zcela jistě jednou z nových vyhledávaných atrakcí Turnova.

Chátrající bazének v sídlišti u nádraží

Středa 31. března odpoledne

Těsně před zahájením stavby byl odstraněn keřový porost v celém přednádražním prostoru, území bude nově založeno v parkové úpravě. Po oplocení staveniště a ochraně vzrostlých stromů bude postupně rozebrána zámková dlažba od spojnice ze Studentské ulice, poté bude odstraněn stávající objekt bazénku, dojde k asanaci dřevin a rozebrání zbývající částí chodníků. Aby nemusela těžká technika projíždět kvůli jednosměrné části Studentské ulice okolo celým sídlištěm, došlo k posunutí obousměrného úseku od Nádražní ulice až za prodejnu Barvy laky. Průchod pro pěší kolem prodejny Barvy laky směrem k supermarketu Billa by měl zůstat zachován, v průběhu stavby může být vždy jen na omezenou dobu uzavřen.

Stavbu provádí firma MIZERA – STAVBY. Město Turnov využilo na akci dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 3.191.725 Kč, spoluúčast města bude 3.728.473 Kč. Pracovat by se mělo ve všedních dnech od 7. do 17. hodiny. Předpokládá se, že hlučná bude především první fáze prací. Za veškeré komplikace spojené se stavbou se město Turnov omlouvá.

(TvA s využitím informací odboru správy majetku turnovské radnice a TZ města)

Vodní prvek místo bazénku v sídlišti u nádraží by měl fungovat už toto léto

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.