MĚSTO PRO BYZNYS 2010: V LIBERECKÉM KRAJI NABÍZÍ NEJLEPŠÍ PODMÍNKY PRO PODNIKÁNÍ TURNOV

0

Letošní třetí ročník celorepublikového srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který pravidelně hodnotí podmínky pro podnikání v regionech České republiky, přinesl výsledky za Liberecký kraj. Nejpříznivějším místem pro podnikání se v konkurenci deseti hodnocených měst v tomto regionu stal Turnov, který si oproti předešlému roku polepšil o dvě místa. Z loňské páté pozice dosáhl na stříbrnou příčku Jablonec nad Nisou. Loňský vítěz, město Tanvald, skončil třetí.

Vítězný Turnov v letošním ročníku srovnávacího výzkumu vykázal nejlepší výsledky v oblastech pracovního trhu, přístupu veřejné správy a průzkumu mezi místními podnikateli. V porovnání s ostatními městy je zde skoro o 30 procent nižší nezaměstnanost, která vzrostla meziročně nejnižším tempem. Místní radnice disponuje nejvyšším podílem kapitálových investic a místní podnikatelé jsou v rámci kraje nejspokojenější.

„Našimi přednostmi je výborná dopravní dostupnost a oborová rozmanitost místních firem. Naše lokace v srdci Českého ráje nás předurčuje k rozvoji turismu. Avšak naší největší devízou je šikovnost místních lidí,“  řekl při vyhlášení letošního ročníku v úterý 8. června v Liberci místostarosta Turnova Jaromír Pekař.

 

Cílem celorepublikového srovnávacího výzkumu Město pro byznys, jehož vyhlašovatelem je týdeník Ekonom, je každoročně nalézt místo s nejlepšími podmínkami pro podnikání. Dle padesáti kritérií, která jsou rozdělena do šesti základních oblastí – podnikatelské prostředí, kvalita lokality, přístup veřejné správy, situace na pracovním trhu, cenové podmínky a telefonický průzkum mezi podnikateli – je hodnoceno 205 obcí s rozšířenou působností a 22 pražských správních obvodů. Celorepublikové pořadí 205 českých a moravských měst bude vyhlášeno v září. V loňském roce se celkovým vítězem stalo město Klatovy.

 

Celkové pořadí srovnávacího výzkumu Město pro byznys Libereckého kraje 2010: 1. Turnov, 2. Jablonec nad Nisou, 3. Tanvald, 4. Liberec, 5. Jilemnice, 6. Železný Brod, 7. Frýdlant, 8. Nový Bor, 9. Semily, 10. Česká Lípa.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.