SPORTMIX: SPORT A COVID-19, LEDNÍ HOKEJ, ORIENTAČNÍ BĚH A VOLEJBAL

0

I do aktuálního sportovního ohlédnutí zasahuje nákaza koronavirem, ale máme tu i samotné sportovní výsledky, zejména je to výtečné vystoupení turnovských orientačních běžců na mistrovství republiky, o body hrály také turnovské volejbalistky. Závěr patří novému ročníku Nejvyšší Pojizerské ligy v ledním hokeji.

* SPORT A COVID-19: Je logické, že současná situace v naší zemi se promítá také do sportovního dění. Mistrovské soutěže, a halové vůbec, se teprve rozjíždějí, a vzhledem k mediálnímu tlaku se jejich účastníci ptají, co bude dál. Odpovědi rozhodně nejsou jednoznačné.
Jak je to aktuálně u regionálního fotbalu, si můžete přečíst ZDE. Jak říká manažer Libereckého krajského fotbalového svazu Jan König, nejhůř jsou na tom mládežnické soutěže, což přímo souvisí s momentální situací na jednotlivých školských zařízeních, kam samozřejmě dochází také mladí fotbalisté. Obzvlášť v malých městech či obcích je to prý problém, který řídící svaz nemá možnost nějak ovlivnit. Jednoduše řečeno, je-li škola v karanténě, dorostenci z ní se účastnit soutěží nemohou.
Pro dospělé je tu kromě nových opatření vyhlášených ministrem zdravotnictví ještě ze 17. září tento metodický pokyn: „Testování sportovců na koronavir s označením SARS-CoV-2 nebude povinně prováděno nad rámec opatření přijímaných v obecné populaci. V případě pozitivního testu při dodržení stanovených organizačních opatření uvedených ve schváleném manuálu (forma tréninku, stravování, doprava, ubytování, společenský kontakt – volnočasová zábava, např. využití sprch po jednom či v malých skupinkách, dodržování odstupů, nošení roušek, pravidelné měření teploty apod.) bude této osobě nařízena izolace a místně příslušná KHS nařídí karanténu toliko osobám, které s ní byly v úzkém kontaktu, a nikoliv automaticky všem sportovcům a členům realizačního týmu daného klubu. Pozitivně testovaný sportovec či člen realizačního týmu bude prohlášen za neinfekčního podle celostátně platných algoritmů a poté může znovu začít se sportovní činností. V případě pozitivního testu jednoho či více sportovců nebo člena realizačního týmu se provede test celému týmu. V případě pozitivního testu místně příslušná KHS přikáže provést ohniskovou dezinfekci sportoviště. Pokud to epidemiologická situace umožní, nebude nařízeno uzavření sportoviště.“
Dlužno dodat, že situace se v Česku mění ze dne na den a mluví do ní kdekdo, a tak jenom věřme, že sportovat se, byť s jistými omezeními, bude dál.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

ORIENTAČNÍ BĚH

Medaile z klasické trati pro turnovské orientační běžce
I v dalším mistrovském závodě dokázali mladí turnovští orientační běžci, že patří do české špičky! Po mistrovském titulu ze sprintových štafet na začátku září přivezli i z mistrovství republiky na klasické trati dvě medaile, tentokrát bronzové.
Zasloužily se o ně v kategorii juniorek Barbora Matějková a mezi staršími dorostenkami Jana Pekařová. Závody proběhly v sobotu 19. září v kopcovatém, fyzicky velmi náročném terénu v okolí přehrady Vír u Bystřice pod Pernštejnem. Na tratích královské disciplíny orientačního běhu úspěšně bojovala také celá řada dalších turnovských orientačních běžců, kteří doběhli mezi nejlepšími deseti ve svých kategoriích, někteří třeba jen vteřinu za medailí.
V neděli na stejném místě proběhla i veteraniáda, kde turnovský orientační běh opět stál na stupních vítězů! V kategorii mužů do 39 let získal stříbrnou medaili Martin Váňa a v kategorii mužů do 69 let pak na stejný stupínek vystoupil Miroslav Folprecht.
Pokud se chcete proběhnout po lese a poměřit se s našimi úspěšnými závodníky, nebo si jen užít čas na čerstvém vzduchu v přírodě, sledujte web www.tur.cz a přijďte se podívat na některý z oddílových tréninků.

Výsledky (TOP 10):
Mistrovství ČR (dorost, junioři, dospělí)
D16 (49) – 4. Lea Martanová, 10. Judita Melanová
D18 (37) – 3. Jana Pekařová, 10. Elin Martanová
D20 (30) – 3. Barbora Matějková, 8. Róza Vejražková
H16 (47) – 8. Štěpán Waldhauser
H18 (43) – 8. Kryštof Hájek

Veteraniáda ČR
D35 – 4. Alena Neradová
D65 – 6. Eva Tvrdková
H35 – 2. Martin Váňa, 6. Tomáš Dlabaja
H65 – 2. Miroslav Folprecht, 6. Jiří Provazník

Stránky závodu: https://klasika2020.zabiny.club/
Tereza Vlčková, OOB TJ Turnov

VOLEJBAL

* VOLEJBAL, KP II. třídy, ženy: TJ Zikuda Turnov B – TJ Sokol Poniklá 3:2 (-22, 24, -24, 21, 16) a TJ Zikuda Turnov B – TJ Sokol Poniklá 3:1 (-14, 23, 20, 18). Sestava: Horáková, Karlová, T. Stará, Franzová, Václavů, Hrochová, Šedová, Hrdinová, střídala Šebková.
V sobotu 19. září mladé kadetsko-juniorské družstvo přivítalo na domácí palubovce ZŠ Skálova Poniklou, která přijela v poměrně silné sestavě. V prvním utkání tak byl k vidění vyrovnaný volejbal a domácí hráčky hrály v průběhu jednotlivých setů jako na houpačce. Skvělé pasáže, které byly charakterizované tvrdým útokem, velmi účinným servisem a dobrou obranou na síti, střídala hluchá místa, kdy se potýkaly s malou pozorností, obranou v poli a větším množstvím nevynucených chyb. Utkání vyvrcholilo až v dramatické a emotivně vypjaté koncovce tie-breaku, ve které byly nakonec šťastnější Turnovanky. V druhém utkání nezačaly domácí hráčky po prostřídání sestavy vůbec dobře. Nepozornost a velké množství chyb vedlo k útlumu a rychlé ztrátě prvního setu. V dalším setu se do toho postupně dostávaly a dokázaly po velkém obratu získat koncovku na svou stranu. Dál si pomohly podáním a po dlouhých sériích si vytvořily luxusní náskok, který kontrolovaly až do samého závěru obou posledních setů.

* VOLEJBAL, kvalifikace KP, kadetky a juniorky: TJ Zikuda Turnov (juniorky) – TJ Bižuterie Jablonec 2:0 (10:12) a TJ Zikuda Turnov – BV Vratislavice 2:0 (12, 22). Sestava: Horáková, Richterová, Václavů, Šedová, Karlová, Hrušková, Černá, Franzová a Hrochová.
V neděli 20. září se v turnovské sportovní hale odehrála kvalifikace KP přeboru kadetek a juniorek. Mezi 12 účastníky byla i dvě turnovská družstva v kategoriích juniorek a kadetek. Starší juniorky potvrdily svou výkonnost a bez problému po třech výhrách postoupily do první ligy.
TJ Zikuda Turnov (kadetky) – TJ Sokol Mnichovo Hradiště 0:2 (-11, -21) a TJ Turnov (kadetky) – Ještědská 2:0 (23, 16).
TJ Zikuda Turnov (juniorky) – TJ Zikuda Turnov (kadetky) 2:0 (12, 12).
Sestava kadetek: Tomešová, Wágnerová, Skalická, Pavlatová, Suchomelová, Židů, Hrdinová a Kočová.
Mladší kadetky dokázaly v klíčovém utkání zvítězit a postoupily do 2. ligy z celkových třech.

Volejbalový blok připravil Pavel Starý, pavka.staroch@seznam.cz

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

* LEDNÍ HOKEJ, NPL: Už dvě kola má za sebou 17. ročník Nejvyšší Pojizerské ligy. V sezoně 2020 – 2021 bude v rámci tradiční regionální soutěže soupeřit již devět týmů. Loňskou osmičku doplnil tým MBQ, který do NPL přišel z druhé turnovské ligy TNHL. Systém soutěže zůstává stejný. Po šestnáctikolové základní části se týmy rozdělí na dvě nadstavbové skupiny dle pořadí v tabulce. V rámci nadstavbové skupiny budou týmy hrát dvakrát každý s každým.

* HC Raptoři Turnov – HC SDH Hnanice 1:2 (0:0, 1:1, 0:1). Branky 31. Zárybnický – 27. J. Malý, 50. L. Malý, vyloučení 2:4, využití 0:0.
Raptoři: Žaloudek – Buček, Hašek, Holik, Hořínek, Kravec, Medek, Motejlek, Sigety, Šašek, Špinka, Ulrich, Zárybnický.
Hnanice: Kašpar – Bubák, Buchar, Čvančara, Fajta, Hájek, Janovský, Jíra, Kalferst, Malý J., Malý L., Stantejský, Stuchlík, Šourek, Vágenknecht.
Ve vyrovnaném utkání byli nakonec díky fotbalovému výsledku úspěšnější hasiči z Hnanic. Nejlepšími hráči svých celků byli Buček a Buchar.

* HC Performers Turnov – HC Troskovice 4:1 (1:0, 2:0, 1:1). Branky 15. Mokrý, 24. Cidlinský, 38. Laurin, 60. Mazánek – 59. Vondráček, vyloučení 5:3, využití 0:1.
Performers: Tyl – Adam, Cidlinský, Černohouz, Hujer, Janata, Kolomazník, Kopecký A., Laurin, Mazánek, Mokrý, Roubíček, Štryncl, Zonyga.
Troskovice: Němec – Dobrý, Ivanka, Machačný, Miksa, Procházka M., Srba, Štěpánek, Varečka, M. Vondráček, J. Vondráček.
Duel měl jednoznačnější průběh a nejúspěšnější tým minulého ročníku zvítězil 4:1. U vítězů zazářil Tyl v brance, u poražených se nemusel stydět J. Vondráček.

* Black Hawks – HC Modřišice 3:13 (1:4, 2:4, 0:5). Branky: 20. Novotný, 35. Kujan, 35. Nosek – 4. Vaníček, 12. a 36. T. Lhota, 14., 15., 33., 52. a 53. Pekárek, 22. a 45. L. Lhota, 38. Jiránek, 46. Pecka, 52. Pekárek (Lhota T.), 59. Marušinec, vyloučení 1:2, využití 0:1.
Black Hawks: Péč – Bartoň, Basík, Brož, Bříza, Feštr, Kořínek, Kujan, Majer, Nosek, Nováček, Novotný, Peukert P., Pospíšil, Vaníček.
Modřišice: Sztymon – L. Holán, R. Holán, Jiránek, Krouza, L. Lhota, T. Lhota, J. Marek, M. Marek, T. Marek, Marušinec, Marcin, Pecka, Pelda, Perger, Potocký, Stefanov, Šálek, Vaníček.
Na vysoké výhře Modřišic měl největší podíl pětigólový Pekárak, z Jestřábů zaujal střelec první branky Novotný.

* HC Všeň Pojizeří – Neřízený střely 4:4 (2:1, 1:2, 1:1). Branky: 2. Holas, 12. Knížek, 33. Patočka, 53. Zahradník – 6. Rosek, 30. Svoboda, 38. Polák, 54. Maryško, vyloučení 4:5, využití 0:1.
Všeň Pojizeří: Procházka – Egert, Hofman, Holas, Knížek, L. Lamač, M. Lamač, Pařízek, Patočka, Saska, Šťastný, Šulc, Zahradník.
Neřízený střely: Hejna – Budinský, Drbohlav, Eliáš, Fišer, Grégr, Krampera, Lariš, Maryško, Palič, Petrák, Pluhař, Polák, Rosek, Svoboda.
První kolo uzavřelo remízové utkání Všeně a Neřízených střel, přičemž každou branku v utkání vsítil pokaždé jiný hráč! Klíčový – devátý se však ani v jednom týmu nenašel. V týmu Všeně se nejvíc snažil Knížek, na druhé straně Hejna.

* HC SDH Hnanice – Black Hawks 17:5 (6:1, 8:1, 3:3). Branky: 1., 19., 25. a 54. Havel, 4., 22. a 53. Grus, 10. a 39. L. Malý, 14. Stuchlík, 20., 23. a 34. Buchar, 29. Šimon, 34. a 49. Kalferst, 37. Stuchlík, – 11. a 44. Kujan, 31. Zeman, 43. Bartoň, 60. Peukert, vyloučení 2:2, využití 1:1.
Hnanice: Kašpar – Bubák, Buchar, Čvančara, Grus, Havel, Janovský, Jíra, Kalferst, J. Malý, L. Malý, Stuchlík, Šimon, Šourek.
Black Hawks: Šic – Bartoň, Basík, Feštr, Kujan, Majer, Nosek, Nováček, Novák, Novotný, Pala, Peukert P., Pospíšil, Sedláček, Vaníček, Zeman.
V druhém kole Hnaničtí nenechali nic náhodě a svého soupeře deklasovali. Nejpilnějším střelcem byl se čtyřmi trefami Havel, nejlepším hráčem Šimon. Hosté měli oporu v Kujanovi.

* HC Modřišice – HC Všeň Pojizeří 7:6 (2:2, 3:1, 2:3). Branky 1., 46. a 56. Marušinec, 13., 30. a 36. Pekárek, 27. Potocký – 15. Knížek, 15. Egert, 40. a 60. Saska, 44. a 54. Patočka, vyloučení 8:3, využití 0:2.
Modřišice: Koubus – R. Holán, Jiránek, Knížek, Krouza, Marušinec, J. Marek, T. Marek, Marcin, Pekárek, Pelda, Perger, Potocký, Stefanov.
Všeň: Procházka – Egert, Hofman, Knížek, M. Lamač, J. Pařízek, Z. Pařízek, Patočka, Saska, Šťastný, Šulc.
Vyrovnaný duel rozhodly hattricky modřišických Marušince a Pekárka. Všeň měla nejlepšího hráče v Egertovi.

1. SDH Hnanice 2-0-0 19:6 4
2. HC Modřišice 2-0-0 20:9 4
3. HC Performers 1-0-0 4:1 2
4. Neříz. střely 0-1-0 4:4 1
5. Všeň Pojizeří 0-1-1 10:11 1
6. HC MBQ 0-0-0 0:0 0
7. HC Raptoři 0-0-1 1:2 0
8. Troskovice 0-0-1 1:4 0
9. Black Hawks 0-0-2 8:30 0

Příští utkání: MBQ – HC Raptoři Turnov (ČT 24. 9. / 20.30), Black Hawks – MBQ (17.15) a HC Všeň Pojizeří – HC SDH Hnanice (SO 26. 9. / 21.45), Neřízený střely – HC Performers (NE 27. 9. / 20.15).
Jaroslav Vondrák, jar.vondrak@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.