VYSKEŘ ŽIJE PŘÍPRAVAMI OSLAV 700. VÝROČÍ

0

Letošní rok je plný oslav a výročí. Podobně je tomu i na Vyskři, kde 16. června oslaví již 700 let od první písemné zmínky o této krásné obci v srdci Českého ráje. „Přípravy jsme zahájili již v roce 2016, kdy jsme začali s prací na knize o zdejších domech, kterou bychom měli při oslavách pokřtít,“ říká Jan Kozák, starosta obce.

Na sklonku loňského roku byla ustanovena pracovní komise složená ze zastupitelů a členů všech spolků v obci. Postupně se přihlásila i pěkná řádka dobrovolníků, kteří jsou zapojováni do příprav. „Myslím, že se nám podařilo dát dohromady pěkný program, který by mohl přilákat nejen občany Vyskře, rodáky a jejich přátele, ale i přespolní. Všichni budou u nás srdečně vítáni,“ zdůrazňuje starosta.

V programu nebude chybět již zmíněný křest knihy, ustanovení českého rekordu nejkratšího tunelu, vystoupení Dechové hudby Český ráj, kapel Waldovy Matušky, Prorock, orchestru Škoda Auto Mladá Boleslav. Dále bude připravena spousta atrakcí pro děti, stánky s regionálními produkty a vystaveno bude i více než 30 autoveteránů. Samozřejmostí je otevření kaple sv. Anny, výstava o obci v sále obecního úřadu a v hasičské zbrojnici. Záštitu nad akcí převzal hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Oslavy začnou v sobotu 16. června ve 13.00 hodin. Návštěvníci musí počítat i s dopravními omezeními. Centrální parkoviště bude u fotbalového hřiště ve směru od Kacanov. Střed obce bude pro automobily neprůjezdný.

„Nezbývá, než si přát dobré počasí a hodně spokojených návštěvníků, kteří se na Vyskeř budou rádi vracet,“ uzavřel starosta Jan Kozák.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.