SPORTMIX: MALÁ KOPANÁ, SPORTOVNÍ DEN, TRAIL VE STRUHÁCH

0

Většina sportů si dává přes léto pauzu, nicméně příznivci pohybu si to své určitě najdou. Vedle individuálních letních aktivit jako jsou třeba jízda na kole či plavání nebo třeba jen turistická chůze jsou i tací, kteří dál vyhledávají kolektivní pojetí okořeněné sportovní rivalitou. A právě na to je ideální malá kopaná. Oproti minulosti podobných turnajů sice rapidně ubylo, ale některé z nich jsou stále existenční jistotou i v našem regionu. Je potěšitelné, že mimo pravidelné mistrovské soutěže se některé fotbalové kluby snaží o propagaci své činnosti také zábavnou a společenskou formou, která má oslovit širokou veřejnost. Takový FK Turnov do toho jde po roce už podruhé. A na závěr tady máme jednu výjimečnou pozvánku – v sobotu 22. června bude otevřen první trail v turnovských Struhách.

MALÁ KOPANÁ
* Letní turnaje

V Bosně a Hercegovině bylo právě dohráno Mistrovství Evropy v malé kopané a naši čeští reprezentanti, vedení trenérem Stanislavem Bejdou (FK Košťálov, FK Sedmihorky, FC Lomnice…) v něm bohužel tentokrát neuspěli. Po historické prohře se Slováky a remíze 2:2 v semifinále je z dalších bojů v penaltovém rozstřelu vyřadil právě tým pořadatelské země.
Nástup léta je s koncem pravidelných mistrovských soutěží spojen s malou kopanou mj. také u nás. Jenom na Turnovsku jich bývalo nepočítaně (Ploukonice, Kacanovy, Příšovice…) a léto při nich často dostávalo ty správné fotbalové grády.
Několik ročníků Cyrilo–metodějského poháru se odehrálo také na malém hřišťátku v Bukovině. „Po dobrém období, kdy u nás pravidelně hrálo i osm účastníků včetně dvou ženských týmů, také nás bohužel zasáhl covid a jednotlivá družstva se nám rozprchla na konkurenční turnaje a už jsme to nikdy nedali dohromady,“ vysvětlil za organizátory přímý účastník těchto klání Radek Hnát. Prakticky stejný osud potkal také turnaj v Loučkách, jenž vedle žen tady míval dokonce také zahraniční příchuť a nesl se ve znamení všeobjímající vůně pečeného prasete.
Vyhlášený býval Memoriál Ládi Brodského v Rovensku pod Troskami, jenž se občas termínově „tloukl“ s přepeřským pouťákem, který letos slaví své již 30. pokračování, ale účast družstev tu bývala i tak vždy velice hojná a atmosféra více než příjemná. „Bohužel covidové téměř dva roky se na naší tradici podepsaly a je pro nás složité ji opět nastartovat. Pokračovat bychom chtěli v sobotu 27. července, a to se změnou názvu, v němž přibyde ještě jméno našeho nedávno zesnulého fotbalisty a patriota Radka Mencla. Tak uvidíme, jak se to všechno sejde,“ řekl pro TvA předseda fotbalového oddílu zdejší TJ Sokol Marek Náhlovský.
V dnešní hektické době je každopádně organizace takových turnajů pro jejich pořadatele hodně náročná, ale když se chce, tak to zaplaťpánbůh stále ještě jde a můžeme být rádi za každou takovou vlaštovku, která poeticky řečeno vůbec vzlétne. Tak si – vážení vyznavači fotbalového míče – nenechte ujít třeba turnaj v Přepeřích 20. července, nebo turnaj v nádherném lesním areálu v Koberovech (10. srpna).
Sportu zdar a malé kopané zvláště!
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

SPORTOVNÍ DEN
* Společenský fotbal v srdci Českého ráje

Oba dospělé turnovské týmy o víkendu sehrají ve svých soutěžích poslední utkání mistrovského ročníku 2023/2024. Divizní áčko jede v sobotu do Ústí nad Orlicí a béčko doma v neděli 16. června přivítá v 17.00 hodin ve šlágru kola lídra I. B třídy – postupující SK Victory Jilemnice, na jehož hřišti naši mladíci na podzim vyhráli 1:4! „Je to pro nás výzva, protože v případě úspěchu bychom byli jediným celkem, který jilemnické fotbalisty porazil dvakrát,“ zaznělo z turnovského kádru.

Jenomže na Městském fotbalovém stadionu v Koškově ulici letní prázdniny ještě nezačnou. V sobotu 22. června totiž FK Turnov pořádá další ročník Sportovního dne, v němž se nejenom sportovní veřejnosti představí regionální družstva různých věkových kategorií od mladších přípravek až po staré gardy 40+. V průběhu celého dne proběhne doprovodný program a fotbalové dovednostní soutěže. Zatímco se dospělí mohou občerstvit něčím dobrým k jídlu či pití, děti se mohou mezitím vyřádit na skákacím hradu. „Loňský den měl docela dobrou odezvu, a tak děláme vše pro to, abychom založenou tradici průběžně vylepšovali. Třeba letos se od 15.00 hodin otevře FANS ZÓNA, kde budou mít návštěvníci možnost sledovat utkání české reprezentace s Gruzií na evropském šampionátu 2024. Věříme v hojnou účast a moc se na společné prožitky těšíme,“ prohlásil za pořadatele šéftrenér mládeže Jiří Šulc.

Zbývá jen dodat, že účast na akci přislíbili hosté z fotbalového prostředí. V turnaji starých gard by se měl mezi tyčemi té turnovské objevit např. odchovanec FKT a exligista Zbyněk Hauzr, ale na „naporcovaných hracích kurtech“ se budou prohánět také legendy z okolních klubů. Výtěžek z celého dne půjde na podporu centra Sluníčko Turnov. Tak se zastavte i VY!
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

POZVÁNKA

Sobota 22. června
* PRVNÍ TRAIL VE STRUHÁCH. Jménem spolku Area 51 trails, z. s., jste zváni na oficiální otevření prvního trailu v turnovských Struhách. Slavnostní zahájení proběhne od 15.00 hodin. Nejaktuálnější informace jsou vždy dostupné na FB https://www.facebook.com/events/910149724131149.

Podrobný program:
12.00-15.00 Volné ježdění
15.00 Oficiální zahájení pod trailem u kiosku
15.30 Slavnostní páska, představení trailu a první oficiální jízdy
16.00 Skupinové foto pod trailem na louce
16.20 Soutěže pro jezdce
17.20 Volné ježdění

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.