SPORTMIX: FUTSAL, HOKEJ A VOLEJBAL

0

Důležité domácí vítězství futsalistů FC Dalmach zařídili tři dvougóloví střelci. Kanonýrem zápasu byl Pařízek, který se trefil dokonce třikrát, ale z toho jednou bohužel za záda vlastního brankáře. Ve vrcholící NPL si to o titul letošního mistra rozdají zřejmě turnovští Performers s několikanásobným vítězem z Hnanic. Napilno měly o víkendu všechny věkové kategorie volejbalistek TJ Zikuda Turnov. Líbil se především „sestrovražedný“ duel kadetek, kde béčko předčilo áčko.

FUTSAL

* FUTSAL, II. liga: FC Dalmach Turnov – FK GMM Jablonec nad Nisou 7:4 (3:1). Branky 5. a 37. Novák, 9. a 23. Pařízek, 10. Krejčík, 26. a 32. Špína, ŽK 5, rozhodčí Plzák a Mollinger, diváků 110. Sestava: Prokopec – Krejčík, Bakeš, Novák, Hurt D., Fedorko, Pařízek, Špína, Bangha, Mencl J.
Pro Dalmach důležité utkání začalo velice dobře, a už v 5. minutě po hezké akci zakončoval Novák – 1:0! V 9. minutě zvýšil z rohu Pařízek a o necelou minutu později se po odrazu z přímého kopu prosadil Krejčík. Zaskočení hosté si vzali oddechový čas a v 17. minutě se jim povedlo snížit Mazánkem. Oba brankáři si ještě v první půli připsali důležité zákroky, a tak se skóre už neměnilo.
Druhý poločas začal opět lépe pro domácí tým, když Pařízek ve 23. minutě dal z brejku na 4:1. Vedení FCD po chvíli zvýšil krásnou střelou do šibenice z otočky Špína a pro Dalmach to vypadalo dobře. Jenomže Jablonec hrající v druhém poločase převážně power-play rychlými dvěma góly snížil na rozdíl dvou branek. Naději na zvrat jim však vzal opět Špína. Pak si bohužel srazil míč do vlastní branky Pařízek a drama pokračovalo. Jablonec držel míč při hře bez brankáře, ale Dalmach dobře bránil a až na dvě nastřelené břevna Prokopcovy branky nedovolil vážnější ohrožení branky. Naopak, ve 37. minutě Novák zaslouženou výhru potvrdil.
Další zápas odehraje Dalmach v Praze proti místním Wizards.
Marcel Špína, spinis10@gmail.com

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

Nejvyšší Pojizerská liga má za sebou třetí nadstavbový víkend. Utkání Raptorů s Black Hawks bylo odloženo na náhradní termín, takže se hrála pouze dvě utkání. Hnanice se po pomalém rozjezdu v tom prvním rozjely a ve druhém utkání se střetly Troskovice a Neřízený střely.

* HC SDH Hnanice – HC Modřišice 11:2 (1:0, 4:0, 6:2). Branky 8. Šourek, 22., 50. a 54. Holeček, 31., 37. a 60. Stuchlík, 33. a 60. Vágenknecht, 49. a 58. Malý L. – 43. Perger, 59. Marek T., vyloučení 4:6, využití 1:0.
Hnanice se po jednobrankové první třetině rozstřílely, když hattrick si připsali Holeček s nejlepším hráčem Stuchlíkem. O gól míň v duelu dali rovněž dva hráči.
Hnanice:Kašpar – Buchar, Groh, Hájek, Holeček, Malý J., Malý L., Stuchlík, Šourek, Vágenknecht, Volf.
Modřišice: Koubus – Holán, Jiránek, Karásek, Knížek, Krouza, Marek J., Marek T., Pecka, Pelda, Perger, Šálek, Vaníček.

* HC Troskovice -– Neřízený střely 3:8 (1:0, 1:4, 1:4). Branky: 11. a 34. Vondrák, 51. Vondráček – 22., 41., 44. a 51. Svoboda, 25. Drbohlav, 26. Fišer, 30. Budinský, 58. Petrák, vyloučení 1:2, využití 0:0.
Přestože do utkání lépe vstoupili Troskovičtí, Střely ovládly druhou a třetí třetinu a nakonec zapsaly výhru 8:3, na níž měl nejvýraznější podíl čtyřgólový Svoboda. Hvězda zápasu z Troskovic – Vondrák dal jen polovic.
Troskovice: Horáček – David, Dobrý O., Fišera, Jágl, Paldus, Procházka M., Ševčík, Varečka, Vondráček J., Vondrák.
Neřízený střely: Trkoš – Augsten, Budinský, Drbohlav, Fišer, Novák, Petrák, Pluhař, Polák, Rosek, Svoboda.

4. Troskovice 1 1 0 0 7:10 2

Příští utkání: HC Modřišice – HC Performers (SO 15. 2. v 19.30 hod.), HC Všeň Pojizeří – SDH Hnanice (NE 16. 2. v 18.15 hod.).
Jaroslav Vondrák, jar.vondrak@seznam.cz

VOLEJBAL

* VOLEJBAL, II. liga žen: TJ Sokol Česká Třebová – TJ Zikuda Turnov A 0:3 (-12, -23, -20) a TJ Sokol Česká Třebová – TJ Zikuda Turnov A 2:3 (-28, -22, 23, 20, -11).
V sobotu 8. února sehrály turnovské ligové volejbalistky svá další mistrovská utkání, když tentokrát zavítaly na palubovku České Třebové. Po dobrých výkonech si odtud i přes odpor domácích v druhém duelu odvezly dvě cenná vítězství, znamenající pět bodů do celkové tabulky.
Příští týden cestují sedmé turnovské hráčky do Liberce, následně pak do Mladé Boleslavi. V domácí hale se představí opět v sobotu 7. března, protivníkem bude tým Chabařovic, který je v tabulce druhý. Podpora fandů by přišla vhod!

* VOLEJBAL, KP I. třídy žen: TJ Turnov B – TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou B 3:0 (24, 25, 16). Sestava: Kabátová, Hyblerová, Zakouřilová, Slačíková, Němečková, Zikmundová, Svobodová, Horáková.
Hráčky turnovského B-týmu dokázaly soupeře potrápit tvrdým servisem a velmi dobře ovládaly i další herní činnosti. Kvalitní hra s minimem chyb nakonec vedla k těsnému, ale zaslouženému vítězství v prvním i druhém setu. Do třetího setu vstoupil Turnov nešťastně zraněním blokařky L. Němečkové. Nucené střídání však výborně fungující hru Turnovanek nijak negativně neovlivnilo, ba naopak.

* VOLEJBAL, KP I. třídy žen: TJ Turnov B – TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou B 1:3 (21, -23, -8, -21). Sestava: Kabátová, Hyblerová, Zakouřilová, Slačíková, Němečková, Zikmundová, Svobodová, Horáková.
V prvním setu opět dominovaly domácí hráčky a zaslouženě jej vyhrály. Ve druhém setu však hra domácích začala nenápadně upadat. Přestalo se dařit na servisu a zhoršil se příjem. Druhý set, i když nejtěsnějším rozdílem, tedy získaly naopak zlepšující se soupeřky. Ke své výborné hře z prvního zápasu se již Turnov vrátit nedokázal a „rozjeté“ protihráčky tak získaly i čtvrtý set na svou stranu.

* VOLEJBAL, KP kadetek a juniorek: V neděli 9. února pokračoval krajský přebor kadetek a juniorek svým čtvrtým kolem. Celkem 11 týmů se znovu setkalo na palubovce haly Technické univerzity v Liberci–Harcově.
TJ Turnov B (kadetky) – TJ Sokol Mnichovo Hradiště 2:1 (-21, 22, 5).
TJ Turnov A (juniorky) – USK Slavia Liberec (juniorky) 2:0 (19, 21).
TJ Turnov B (kadetky) – USK Slavia Liberec (juniorky) 0:2 (-24, -21).
TJ Turnov A (juniorky) – TJ Sokol Mnichovo Hradiště 2:0 (19, 22).
TJ Turnov A (juniorky) – TJ Turnov B (kadetky) 1:2 (22, – 14, -11).
Sestava TJT A: J. Krupařová, M. Maříková, V. Bubáková, M. Horáková, P. Černá, A. Urbánková, Z. Svobodová a K. Milkovičová.
Sestava TJT B: S. Šebková, A. Václavů, V. Volková, N. Karlová, K. Šedová, Š. Hrušková, D. Franzová, K. Stará a T. Stará

Pořadí v turnaji – 1. liga: 1. TJ Zikuda Turnov A, 2. USK Slavia Liberec, 3. TJ Zikuda Turnov B, 4. TJ Sokol Mnichovo Hradiště.