SPORTMIX: FOTBAL, VOLEJBAL, ORIENTAČNÍ BĚH

0

Je tu první sportovní souhrn letošního podzimu. Máme zde výsledky fotbalového týmu žen, turnovských volejbalistek a mladých orientačních běžců.

FOTBAL

* FOTBAL, jubilea: FK Dolní Kalná – TJ Čert Fénix 10:11np (6:2). Branky: Bartošová 4, Honzíková a Hroncová 2, Žižková a Třísková, rozhodčí Pavlín Jirků, ŽK 3:0, diváků 200. Sestava: Tůmová – Třísková, Ščuková, Hroncová, Fabianová – Fridrichová, Honzíková, Žižková – Bartošová, na střídání Hanušová, Šťastná a Runčíková.

Sobota 5. září patřila ve zmodernizovaném lesním areálu Dolní Kalné jednoznačně fotbalu. Domácí FK slavil hned dvoje kulatiny, a to jak 90 let od svého založení, tak i 60 let od znovuobnovení. Program začali ti nejmenší a v OP mladších přípravek se hrál mistrovský dvojzápas domácích elévů, kteří hostili Sokol Vítězná. Pak už před mistrákem místního FK v I. B třídě s Kopidlnem přišla ke slovu fotbalová krása, v níž se půvab fotbalistek mísil s umem a zkušeností staré gardy Dolní Kalné. Ženský celek TJ Čert Fénix, v němž má výrazné zastoupení naše Turnovsko, jako vždy spoléhal na nevšední talent jedenáctileté brankářky Veroniky Tůmové, střeleckou potenci Terezy Bartošové a shovívavost exligového rozhodčího a showmana Pavlína Jirků. Byť první exhibiční poločas fotbalové žínky prohrály, v tom druhém se vše v dobré obrátilo. Mohutným finišem, umocněným vynikajícím (hereckým) výkonem arbitra, který neváhal v případě potřeby využít pomocného systému VAR a stihnul i několik hráčů domácích ambulantně otestovat na koronavir, svítily po jeho závěrečném hvizdu na ukazateli skóre dvě desítky. Rozhodnout tak musely penalty, v nichž se štěstí přiklonilo k přece jen hezčím aktérkám, kterým fandila celá Dolní Kalná. „Naším krédem je bavit se fotbalem, a tady jsme si ho i s tím okolo užili do sytosti,“ shrnul manažer čertic Jan Štol.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

VOLEJBAL

* VOLEJBAL, KP I. třídy žen: TJ Zikuda Turnov B – SKP Česká Lípa 2:3 (18, -15, -15, 23, -6) a 1:3 (15, -21, -17, -16). Sestava: Markéta Horáková, Nikola Karlová, Michaela Kočová, Magdaléna Hrochová, Denisa Franzová, Kristýna Málková, Petra Černá, Vanesa Volková, Anna Václavů, Barbora Hrdinová, Karolína Šedová.

V sobotu 5. září zahájily svou mistrovskou sezonu hráčky ženského béčka. Tým je ve skutečnosti tvořen mladými hráčkami, jejichž věk je od juniorek po starší žákyně a oproti loňskému roku zaznamenal značné změny. Trojice opor – Sára Šebková, Terka a Kačka Stará – přestoupila do volejbalové Plzně, kde bude působit v kadetské nejvyšší soutěži. Pro KP2 však budou ve dnech volna k dispozici jako hostující hráčky, což ovšem nebyl tento případ. V prvním dvojutkání podzimu přivítaly Turnovanky na palubovce tělocvičny ZŠ Skálova zkušené družstvo České Lípy. Turnovské hráčky měly v obou zápasech velmi dobrý vstup a dokázaly se ujmout vedení. Poté soupeř dokázal zaškodit „zalívkami“, se kterými se mladé hráčky většinou nedokázaly vyrovnat. Lípa si šla za vítězstvím, udělala jasně méně chyb a jejich bojovnost v poli byla příkladná. Domácí hráčky zatím nedokázaly prodat, co umějí a mají natrénované. Pochvalu si ale určitě zaslouží mladé posily Míša Kočová a Barča Hrdinová, které s týmem hrály poprvé a byly rozhodně přínosem.
Pavel Starý, pavka.staroch@seznam.cz

ORIENTAČNÍ BĚH

MISTROVSKÝ TITUL PRO MLADÉ ORIENTAČNÍ BĚŽCE Z TURNOVA
Pohled do budoucnosti orientačního běhu v Turnově se zdá být velmi optimistický! V neděli 6. září se uskutečnila (odložená) mistrovství České republiky ve sprintu a sprintových štafetách. V obou závodech se dařilo turnovským dorostencům, kteří si z východních Čech odvezli dvě medaile a řadu cenných umístění v elitní desítce svých kategorií.
V dopoledním sprintu, který se odehrál v orientačně náročném centru Hradce Králové, si pro bronzovou medaili v kategorii mladších dorostenců doběhl Štěpán Waldhauser!
Odpolední závod sprintových štafet potom kladl na závodníky nároky především z hlediska atletické připravenosti. S technicky jednoduššími tratěmi v okrajové části Pardubic se nejlépe popasoval dorostenecký tým z Turnova ve složení Elin Martanová, Štěpán Waldhauser, Kryštof Hájek a Jana Pekařová, dokázal porazit všech 48 startujících štafet a získat pro turnovský orientační běh vůbec první titul mistrů republiky ve sprintových štafetách!

O světlé budoucnosti turnovského orientačního běhu ostatně svědčí i hojná účast na oddílových trénincích, které probíhají každý čtvrtek, a kde se aktuálně z celkového počtu kolem 80 sportovců schází pravidelně kolem 60 dětí, žáků a dorostenců. K trénování i závodění se lze přidat kdykoliv, stačí si na www.tur.cz najít, kde bude příští trénink a ve čtvrtek dorazit.

Výsledky turnovských závodníků (Top 10):
Sprint:
D16: 5. Lea Martanová
D18: 9. Elin Martanová
D20: 8. Rozárka Vejražková
H16: 3. Štěpán Waldhauser

Tereza Vlčková, www.tur.cz / lpu.cz/mcr20

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.