SPORTMIX: FLORBAL, SLAVNÝ FOTBALOVÝ TRENÉR V PŘEPEŘÍCH, VODÁCKÝ SPORT A VOLEJBAL

0

Turnovští ligoví florbalisté se dál výsledkově trápí, když tentokrát padli na palubovce vedoucího Hradce Králové. V mládežnické kategorii se opět nejvíc dařilo juniorkám. FK Přepeře nehledal dlouho a jejich třetiligový tým přebírá nový trenér slavného jména a exligista – internacionál Lukáš Jarolím, který už se seznamuje s prostředím v novém klubu. Turnovští vodáci o víkendu tradičním rituálem slavnostně uzamkli na zimu Jizeru. Maloskalští volejbalisté z malebného údolí mezi Turnovem a Železným Brodem se dál perou o ligové body a úspěšně reprezentují náš region.

FLORBAL

* Národní liga, muži
FBC Hradec Králové – TJ Turnov 7:4 (3:1, 1:1, 3:2). Branky a asistence 19. a 41. Š. Janoušek (J. Janoušek, Švitorka), 25. Novotný (Reczai), 44. Reczai (Vacek). Sestava: Horáček – M. Hejduk, Dědek, Švitorka, J. Janoušek, Š. Janoušek – Plíšek, Jiránek, Šmída, E. Hejduk, Iltis – Ptáčník, Maršík, Reczai, Vacek – Hanuš.
Turnov neprolomil černou sérii ani proti Hradci a k již mnohočetným porážkám přibyla další. Dlužno podotknout, že duel se hrál na hřišti vedoucího celku NL! Krok s domácími udrželi turnovští hráči pouze ve střední části hry, a až tak zlé to nebylo ani v té poslední. O výsledku tak v podstatě rozhodla už první třetina, v níž na tři branky soupeře dokázal reagovat pouze Š. Janoušek, který si jako jediný v součtu nakonec v utkání připsal dvě trefy. O body do mistrovské tabulky tohoto ročníku národní ligy budou turnovští florbalisté bojovat zase v sobotu, kdy na domácí palubovce hostí celek Primátor Náchod, který drží průběžnou 5. příčku ligového pořadí.

1. FbC Hradec Králové 11 110:62 32
2. ASK Orka Čelákovice 13 90:60 30
3. TJ Sokol Jaroměř 13 79:62 27
5. FB Primátor Náchod 13 66:53 22
10. T.B.C. Králův Dvůr 14 79:99 12
11. TJ TURNOV 13 67:87 11
12. Sokol Rudná 13 62:99 8

* Mládežnický florbal
Turnovské prvoligové juniorky narazily v sobotu na tým ACEMA Sparta Praha, a přestože neodjely v nejsilnější sestavě, dokázaly zápas nasměrovat k nastavenému cíli, kterým byl povinný tříbodový zisk za výhru 8:3. V neděli je čekal favorit soutěže – FAT PIPE Chodov, složený ze samých TOP hráček. „Zbytečnými vyloučeními jsme dostali soupeře do snadného vedení 5:1, a tento stav se proti takto silnému soupeři těžko otáčí,“ vypíchl po prohře 16:4 trenér Miloš Cidlinský.
Ve 2. lize juniorů si Turnovští připsali hned dvě porážky. Nejprve podlehli SC Podještědí Český Dub 2:10 a poté i FBC Liberec 4:13. Druholigoví dorostenci vyrazili na sobotní výlet s dalšími dvěma mistráky do Pardubic vlakem. Přes počáteční euforii a průběžné vedení s Orkou však ve finále Čelákovicím podlehli 4:5. „Po herní stránce jsme byli lepší, ale bohužel. K druhému utkání se raději nebudu vyjadřovat,“ cloumaly rozporuplné pocity ještě dlouho trenérem Tomášem Fabiánem.
František Záleský, zaleskyfrantisek@seznam.cz

FOTBAL

* Trenérská výměna – II
Neuběhl ani týden a na adresu naší sportovní redakce dorazilo o tomto víkendu další tiskové prohlášení prezidenta FK Přepeře Michala Kupky, informující o tom, že hledání nového trenéra za odvolaného Zbyňka Houšku bylo úspěšné. „Došlo k dohodě o spolupráci s trenérem Lukášem Jarolímem, jenž je v Česku znám především ze svého působení ve Slávii. Profesionálně hrál např. také v Itálii a Německu. Lukášovi přejeme hodně sportovních úspěchů v našem klubu. Přípravu a mužstvo převzal v pondělí 5. prosince.“
Bývalý fotbalový záložník, pardubický rodák Lukáš Jarolím (36), je synem slavného slávisty a mj. také exreprezentačního trenéra Karla Jarolíma, který po několika štacích svou aktivní hráčskou kariéru končil v českobudějovickém Dynamu v roce 2013. V černo-bílém dresu odehrál za Budějky 10 ligových zápasů, v nichž si stačil připsat jednu trefu. V zahraničí hrál za francouzský CS Sedan Ardennes, v Německu za druholigový Fürth a italskou Sienu. „K dohodě došlo v sobotu a nový trenér se osobně seznámil s některými členy vedení klubu. Následovat bude schůzka s realizačním týmem. Hráčský kádr už měl Lukáš Jarolím obecně zmapován, protože jsme na sebe narazili, když vedl jednoho z našich soupeřů. Další technické detaily naší spolupráce postupně dolaďujeme spolu s představením tréninkových možností a prostředím klubu vůbec,“ doplnil vedoucí mužstva a místopředseda FKP Miroslav Kvapil.
Ani nový přepeřský kouč Lukáš Jarolím nevybočuje z cesty rodinného klanu. Momentálně si dodělává profi licenci, takže mu praxe v třetiligové obci Turnovska zajisté přijde vhod. Co to přinese jeho novému týmu se uvidí v průběhu, a hlavně pak po skončení jarní části ČFL.
Karel Vodrážka, vodra@centrum.cz

VODÁCKÝ SPORT

* Zamykání Jizery 2022
V sobotu 3. prosince oddíl turnovské kanoistiky slavnostně uzamkl Jizeru v úseku Malá Skála – Turnov. Přestože z pátku slušně nasněžilo a teplota se pohybovala kolem 5 °C, tak i v takovém počasí se sešla dobrá parta vodáků ze srdce Českého ráje. Hladina vody se pohybovala na letním stavu cca 4 m³, takže to byl spíše boj s kameny, nicméně i tak se podařilo řeku bez větších problémů splout a důstojně ji tak uzamknout.
Na víkendovou plavbu se vydaly tři kánoe, pět paddleboardů a jeden sjezdový kajak, takže velmi pestrá flotila plavidel. Na navazující společenskou akci v areálu loděnice v turnovské Palackého ulici přišli také členové oddílu, kteří se ze zdravotních důvodů nemohli závěrečného splutí zúčastnit, a tím ještě víc umocnili atmosféru tohoto tradičního dění.
Za CCK Jiří Válek, Valas.Jirka@seznam.cz

VOLEJBAL

* II. liga, muži

SK Malá Skála – SK Prosek Praha 3:0 (7, 18, 22). Sestava: Preisler, Chum, Mařík, Pastuch, Macháč, Kovář, libero Folprecht a Vronský, střídali Anděl, Holubec, Hořák a Melich.
V sobotu 3. prosince přivítali skalští volejbalisté na své palubovce souseda v tabulce. Vzhledem k jejímu vyrovnanému středu se jednalo o velmi důležitý dvojzápas, a tak k němu maloskalští volejbalisté také přistoupili. V prvním setu na svého soupeře doslova vlétli a než se pražský celek, zřejmě velmi zaskočen i množstvím sněhu na severu republiky, stihl rozkoukat, byl první set ukončen za jednoznačného stavu 25:7 pro domácí. Zkušený trenér Preisler své svěřence během přestávky po prvním setu nabádal: „Musíte dál hrát svoji hru, samo to nepůjde, oni už takto špatně hrát nebudou.“ V dalším průběhu zápasu se ukázalo, že měl pravdu. Tým z hlavního města v dalších setech snížil svou chybovost a svůj bodový zisk z prvního setu hravě překonal, ale na velmi dobře hrající domácí to však nestačilo, a ti si tak za burácející atmosféry naplněné haly připsali výhru 3:0 a důležité tři body do tabulky.

VK Malá Skála – SK Prosek Praha 2:3 (17, -22, 19, -26, -16). Sestava: Preisler, Holubec, Mařík, Melich, Macháč, Kovář, libero Folprecht a Vronský, střídali Anděl, Hořák, Chum a Pastuch.
Do druhého zápasu trenér Preisler udělal dvě drobné změny v sestavě a v prvním setu dopolední výhrou povzbuzení domácí navázali tam, kde skončili první zápas a v poklidu se ujali vedení. Od druhého setu však hostující tým zlepšil svůj servis a snížil počet vlastních chyb. Vyrovnaný set se tak rozhodoval v koncovce, kde se Skaláci nevyvarovali několika chyb, které se ukázaly jako klíčové. Prosek druhý set získal a srovnal skóre. Ve třetím setu se domácí hráči vrátili k dobrému výkonu z úvodu zápasu a opět jej s pohodlným náskokem vyhráli. Ve čtvrtém setu se skóre přelévalo ze strany na stranu a každý chvilku tahal pilku. To platilo i v koncovce, do které maloskalští borci vstupovali s mírným náskokem. Ten však svými nevynucenými chybami ztratili a dopřáli hostujícímu týmu několik setballů. Ovšem domácí je postupně precizní hrou odmazávali a celé to rutinérským jedno-blokem za stavu 23:24 završil matador Kovář, řečený Kovárna. Opojeni dílčím úspěchem se Maloskalští pokusili dokonat otočku a celý zápas ukončit, ale to se jim v napínavé koncovce bohužel nepodařilo. Prosek srovnal poměr setů na 2:2 a na domácí dopadla jistá míra zklamání. Ve zkráceném pátém setu byli od začátku za svým soupeřem mírně pozadu až do stavu 10:12, kdy trenér Preisler nasadil jako eso na podání mladého Anděla, který svým skákaným servisem pomohl překlopit skóre na 13:12 pro Skalu. Hostující tým se však nenechal zlomit, jeho hráči prokázali pevné nervy a skóre obrátili zpět na svou stranu. A přestože domácí dokázali několik matchballů odvrátit, na zvrat už se nezmohli a nadějně rozehrané utkání ztratili.
David Macháč, dav.mach@seznam.cz

Po víkendovém zisku čtyř bodů nyní Maloskalští zajíždějí k dalšímu utkání na palubovku rezervy extraligového Kladna.

1. TJ Lokomotiva Č. Lípa 14 10 3 0 1 39:14 1239:1014 36
2. Volejbal Domažlice 14 6 5 1 2 37:22 1322:1243 29
3. Euro Sitex Příbram B 14 8 1 2 3 32:17 1124:1024 28
4. TJ Sokol Mn. Hradiště 16 6 1 4 5 31:31 1381:1385 24
5. VK Malá Skála 14 5 1 2 6 25:28 1190:1173 19
6. TJ Netolice 1892 14 5 0 4 5 23:29 1109:1138 19
7. VK Karlovarsko B 14 5 0 3 6 24:29 1158:1217 18
8. SK Prosek Praha 14 3 3 2 6 24:32 1156:1238 17
9. Kladno volejbal.cz 14 2 2 1 9 18:34 1108:1189 11
10. Volejbal Sokolov 12 1 3 0 8 14:31 895:1061 9

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.