SPORTMIX: BASKETBAL, FOTBAL A LEDNÍ HOKEJ

0

Se střídavými úspěchy vstoupili do mistrovských soutěží sportovci Turnovska o minulém víkendu. Zatímco basketbalisté začali nový ročník vítězstvím, florbalisté vypadli v poháru s outsiderem a zabrali až v ligovém utkání. To jejich kolegyně si ve dvou utkáních víkendu připsaly plný bodový zisk na hřištích soupeřek! Fotbalisté Přepeř stále nevědí, kdy a kde se ve 3. kole českého poháru postaví slavné Viktorii Plzeň. Na Stadionu Ludvíka Koška duní mantinely v 17. ročníku amatérské Nejvyšší Pojizerské ligy.

BASKETBAL

* BASKETBAL, krajská liga, muži: TJ Turnov – TJ Jiskra Hořice 96:61 (20:18, 43:41, 71:52). Body: Jeníček 21 (6/4), Nejedlo 18 (7/4), M. Vích 11 (2/1), O. Krejčí 11 (2/1), L. Vích 8 (4/4!), Holub 7, Pospíchal 6, Mojsl 6, Kučera 4, M. Krejčí 2, Valšík 2. Základní sestava: Nejedlo, Krejčí O., Pospíchal, Kučera, Vích L.
Východočeská liga se po nucené koronapauze vrátila na palubovku haly ve Skálově ulici. Loňská sezona byla přerušena a následně anulována těsně před svým vyvrcholením, kdy tým Turnova měl šanci zaútočit na vítězství v lize. Všichni doufají, že letošní sezona proběhne dle plánu a basketbalisté Turnova budou moci znovu bojovat o první příčky. První zápas sezony jim vyšel a porazili na domácím hřišti tým z Hořic, i když jeho první polovina nebyla z jejich strany zrovna ideální. Nedokázali si pohlídat střelce Hořic a neproměnili několik jasných pozic z podkoše, tzv. šoupáků. Strany se tak v polovině měnily téměř za vyrovnaného stavu 43:41.
Po pauze trenér turnovského mužstva zavelel k vytaženému presinku, který slavil úspěch. Několika vybojovanými zisky a následnými lehčími koši překlopili ve třetí čtvrtině vývoj utkání na svoji stranu. Třetí čtvrtina tentokráte byla opravdu rozhodující a končila za stavu 71:52. V poslední čtvrtině Turnovští dali dalších 25 bodů a soupeřům povolili již jen 9, a zápas jasně ovládli. Skvělé je, že všichni hráči z rotace se zapsali na střeleckou tabuli. Trend z loňské sezony, kdy tým bodově táhli hlavně podkošoví dlouzí hráči, pokračuje. Jakub Jeníček dal 21 bodů a Jakub Nejedlo 18 bodů. „V přípravě jsme odehráli tři přátelská utkání s těžkými soupeři, ale soutěžní zápasy jsou něco jiného. První utkání sezony jsou vždycky ošemetné, a jsem rád, že jsme vykročili správným směrem,“ vyjádřil své pocity trenér Michal Valšík.
Východočeská liga se rozšířila o několik nových týmů, přibyla například Tesla Pardubice či tým z Litomyšle. I proto se zápasy budou občas hrát v rychlejším sledu. Další utkání by tak měli turnovští basketbalisté odehrát dle rozpisu již příští víkend, opět na domácím hřišti. V sobotu 3. října přijede tým Náchoda (1800, Hala TJ ve Skálově ulici) a v neděli 4. října se pak od 10.00 hodin utkají s basketbalisty Rychnova n. K.
Antonín Mojsl, t.mojsl@seznam.cz

FLORBAL

* FLORBAL, Pohár Českého florbalu, muži: V pátek muži vypadli ve 4. kole poháru na půdě outsidera – Barracudas Slaný a zopakovat účast v osmifinále z posledních dvou let se jim tak nepodaří.

* Barracudas Slaný – TJ Turnov 6:4 (1:1, 2:2, 3:1). Branky 6. a 36. Vitásek, 24. Palatínus, 42. Hlavnička, rozhodčí Recht – Fišer, vyloučení 2:2, využití 0:0, zásahy brankářů 25:28, diváků 53.
Ke čtvrtému kolu pohárové soutěže putovali turnovští florbalisté do středočeského Slaného, na půdu soupeře nastupujícího v regionální lize. Papírová výhoda tak měla být jednoznačně na turnovské straně, ale vše bylo nakonec jinak. I přestože hráči turnovského TJ na hřišti z velké části určovali tempo hry, vymstila se jim ve finále špatná koncentrace a v letošní sezoně již tradičně dosti mladé, méně zkušené mužstvo. Domácí celek ve třetí třetině, hnán varem svých fanoušků, překlopil výsledek na svou stranu a svůj náskok již nepustil. Zelenočerným tak letošní tažení pohárem končí již ve čtvrtém kole, což je po účastech v osmifinále z předchozích dvou sezon velkým zklamáním. „Ze začátku jsme byli jasně lepší a ukázali jsme, že bychom měli umět něco víc. Tedy jenom část z nás. Potom někteří povolili v hlavách a to si momentálně nemůžeme dovolit. Soupeř byl od 35. minuty lepší a zaslouženě postupuje,“ řekl turnovský trenér Palatínus.
* FLORBAL, národní liga, muži: TJ Turnov – FAT PIPE Traverza Mukařov 6:1 (3:0, 2:0, 1:1). Branky 1. a 38. Palatínus, 5. Sekyra, 11. Šelbický, 38. Vitásek, 47. Hejduk, rozhodčí Brejcha Husák, vyloučení, 5:3 využití, 1:1, zásahy brankářů 37:24, diváků 56.
Zkušený tým Mukařova, držící po dvou kolech stoprocentní vítěznou bilanci, narazil na domácí, kteří byli plni odhodláni odčinit páteční vyřazení z pohárové soutěže. Začátek vyšel turnovskému týmu na jedničku, když se podařilo vstřelit tři rychlé góly. Právě ty se později ukázaly jako rozhodující. Soupeř s řadou ostřílených borců sice hrozil občasným tlakem a nebezpečnými závary u branky zelenočerných, ale většina z nich však byla zneškodněna dobře fungující turnovskou obranou anebo výborným Filipem Jirmanem v brance. Turnov naopak přidal další tři zápisy do skóre, a tak dotáhl zápas s těžkým soupeřem poměrně s klidem do vítězného konce. „Dnes rozhodl začátek, kdy byla Traverza vlažnější a nechala nás jít do vedení. Ve druhé třetině nás neskutečně podržel brankář, ale svým přístupem jsme šli štěstíčku naproti,“ byl tentokrát spokojen trenér TJT Antonín Palatínus.

* FLORBAL, I. liga, ženy: SK BIVOJKY LITVÍNOV – TJ Turnov 1:12 (0:2, 1:3, 0:7). Branky 9. Fišerová, 16., 36., 40. a 56. Klementová, 31., 46. a 56. Kyselová, 44. Vlková, 49. a 59. Brabcová, 56. Veselá, rozhodčí Mucha – Moravec, vyloučení, 1:1, využití, 0:0, zásahy brankářek 19:36, diváků 53.
Dlouhá cesta byla na první třetině znát, ale díky dodržování systému a skvělému výkonu Plačkové v brance byly oba góly dílem Turnova. To pokračovalo také ve druhé třetině a třetí už se prakticky celá odvíjela v turnovské režii. Neomylná Plačková a obranný systém nedaly domácím hráčkám příležitost přidat na své konto ani jeden gól. Naopak Turnovanky byly při chuti a než rozhodčí odpískal konec zápasu, nasázely domácím ještě sedm branek. „Pečlivě jsme dodržovaly systém a proměňovaly šance. V jednoduchosti je síla a dnes jsme to jasně potvrdily,“ shrnula sobotní výhru trenérka Lucie Veselá.

* FLORBAL, I. liga, ženy: Florbal Chomutov – TJ Turnov 4:5 (2:2, 1:0, 1:3). Branky 5. a 54. Kyselová, 8. Vacíková, 58. Klementová, 60. Fišerová, rozhodčí Baloun – Trávníčková, vyloučení 0:0, využití 0:0, zásahy brankářek 35:23, diváků 55.
Po „zmatené“ první třetině se do šaten šlo za vyrovnaného stavu 2:2. V té druhé turnovské ženy skvěle bránily, když inkasovaly pouze jeden gól. Bohužel velké množství pokusů o střelu na branku soupeře šlo mimo, a tak tým hostí nevstřelil v této části žádný gól. Třetí třetina v posledních šesti minutách byla velmi napínavá. Obě družstva se snažila vstřelit rozhodující gól, což se povedlo Johaně Fišerové, ztečovanou střelou přímo do branky s asistencí Kateřiny Vacíkové. „Těžké utkání. Měly jsme spoustu šancí, ale gólmanka domácích zachytala výborně. Napětí do poslední minuty, výborný závěr. Zápas nás stál hodně, výhra byla zasloužená,“ glosovala L. Veselá.
František Záleský, zaleskyfrantisek@seznam.cz

FOTBAL

* FOTBAL, MOL Cup, 3. kolo: Zatímco celá naše země řeší nouzový stav, vedení FK Přepeře řeší zápas století. Situace je o to těžší, že na aktuální dotaz TvA nemohou jeho členové sdělit jakoukoliv konkrétní informaci ohledně termínu, času či místa měření sil s účastníkem ligy mistrů. „Kvůli povinným testům na Covid jsme kontaktovali FAČR, ale bylo nám řečeno, že hrát se nebude ani o daném náhradním termínu 7. října, protože Plzeň využila svého ligového práva nehrát v době reprezentační přestávky,“ shrnul krátce vedoucí přepeřského mužstva Míra Kvapil. Sdílnější nebyl ani prezident třetiligového FKP Michal Kupka, který sondoval situaci z hlediska hygienických a dalších opatření. „Ani po pár dnech nejsme o nic moudřejší, protože vše se mění doslova po hodinách. Je samozřejmé, že bychom tenhle pro nás opravdu prestižní zápas moc rádi sehráli na našem hřišti, ale evidentně to zatím nemůžeme nijak ovlivnit. Řešit teď jeho organizaci v náhradních variantách, ať už jde o stadion nebo diváky, je prostě zatím naprosto zbytečné a nezbývá nám nic jiného než čekat na vývoj událostí,“ zopakoval své předchozí vyjádření. Vzhledem k důležitosti tohoto historického okamžiku může sportovní veřejnost Turnovska tedy zatím jen doufat v jarní termín a k tomu držet palce plzeňské Viktorce v jejím úspěšném zahraničním tažení, které by mohlo tomuto přání nahrát…
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

Třetí kolo amatérské soutěže nabídlo celkem čtyři utkání. Hned do dvou z nich zasáhl nováček, tým HC MBQ. Všeň ani přes bodový příspěvek Lamače a Knížka nestačila na Hnanice, které zvítězily i ve svém třetím utkání. Kolo uzavřela výhra Performers proti Neřízeným střelám.

* HC MBQ – HC Raptoři Turnov 4:10 (1:2, 0:4, 3:4). Branky 5. Matoušek, 51. Lukač, 52. Čermák, 57. Hladík – 3., 27. a 35. Ulrich, 8. Medek, 31. Šašek (Koňák), 37. Špinka, 51. a 60. Kravec, 52. Buček, 54. Vavřich, 60. Kravec. Vyloučení 5:3, využití 0:2.
V premiérovém utkání nováček na svého soupeře nestačil, ač se jeho nejlepší hráč Lukač snažil, seč mu síly stačily. Na druhé straně byl nejaktivnější Medek.
MBQ: Braborec – Balatka, Čermák, Havel, Hladík, Jirman, Kubán ml., Lukač, Matoušek, Menšík, Mráz, Nosek, Pavlata, Petr.
Raptoři: Žaloudek – Buček, Hořínek, Kestner, Koňák, Kravec, Medek, Roubíček, Šašek, Špinka, Ulrich, Vavřich, Zárybnický.

* Black Hawks – HC MBQ 2:8 (0:3, 0:1, 2:4). Branky 4., 11. Balatka, 12., 41., 45. a 58. Lukač, 40. Matoušek, 55. Havel – 45. a 49. Bartoň, vyloučení 7:3, využití 0:2.
Ve svém druhém vystoupení v NPL už MBQ zabralo naplno a odnesl to zatím poslední celek tabulky. Lídrem vítězů byl opět Lukač se čtyřmi trefami, nejlepším hráčem poražených byl vyhlášen Frančík.
Black Hawks: Péč – Bartoň, Bárta, Basík, Bříza, Frančík, Kořínek, Kujan, Majer, Novák, Peukert P., Sedláček, Vaníček.
MBQ: Hlava – Balatka, Čermák, Havel, Hladík, Jirman, Kubán ml., Lukač, Matoušek, Menšík, Pavlata, Petr.

* HC Všeň Pojizeří – HC SDH Hnanice 4:10 (1:3, 2:4, 1:3). Branky 4., 23. a 55. Knížek, 40. Lamač – 5.,14. Grus, 8., 26., 32., 37. a 49. Šimon, 33. a 42. Stuchlík, 57. Havel, vyloučení 1:1, využití 0:1.
V duelu TOP hráčů měl oproti M. Lamačovi více důvodů k radosti hnanický Šimon, který všeňského brankáře Dědečka pokořil celkem pětkrát!
Všeň Pojizeří: Dědeček – Egert, Fanta, Hofman, Knížek, Kubánek, Lamač M., Nevlida, Pařízek, Patočka, Šťastný.
Hnanice: Kašpar – Buchar, Čvančara, Grus, Hájek, Havel, Jíra, Kalferst, Stantejský, Stuchlík, Šimon, Šourek.

* Neřízený střely – HC Performers Turnov 4:7 (1:2, 1:2, 2:3). Branky 7. Johan, 36. Pluhař, 52. Drbohlav, 59. Svoboda – 5. Černohouz, 17. Adam, 23. a 50. Brož, 35. Štryncl, 54. Janata, 55. Kopecký A., vyloučení 2:0, využití 0:0.
Nejvýbušnější neřízenou střelou byl gólman Hejna, jehož nejvíc potrápil performer Brož.
Neřízený střely: Hejna – Budinský, Drbohlav, Eliáš, Fišer, Grégr, Johan, Krampera, Lariš, Maryško, Mrňák, Palič, Petrák, Pluhař, Rosek, Svoboda O.
Performers: Tyl – Adam, Brož, Cidlinský, Černohouz, Hujer, Janata, Kopecký A., Kučírek, Laurin, Lhoták, Mazánek, Roubíček, Štryncl.

Tabulka po 3. kole:
1. SDH Hnanice 3-3-0-0 29:10 6b.
2. HC Modřišice 2-2-0-0 20:9 4b.
3. Performers 2-2-0-0 11:5 4b.
4. HC Raptoři 2-1-0-1 11:6 2b.
5. HC MBQ 2-1-0-1 12:12 2b.
6. Neříz. Střely 2-0-1-1 8:11 1b.
7. Všeň Pojizeří 2-0-1-2 14:21 1b.
8. Troskovice 1-0-0-1 1:4 0b.
9. Black Hawks 3-0-0-3 10:38 0b.

Příští utkání: ČT 1. 10. Performers – Modřišice (20.30), SO 3. 10. Troskovice – Neřízený střely (19.30), NE 4. 10. Hnanice – Performers (16.30) a MBQ – Všeň Pojizeří (21.00).
Jaroslav Vondrák, jar.vondrak@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.