MALOSKALSKÁ NOC 2018: REKORDNÍ NECKYÁDA A RODINNÁ ATMOSFÉRA

0

Největší neckyáda za poslední roky – přes padesát účastníků na různých plavidlech. Amorkové, Dědové Mrázové, fréza z filmu Slavnosti sněženek a další. Dětský den na Žluté plovárně, jehož byla neckyáda, která tradičně dopoledne zahajuje hudební festival Maloskalská noc, součástí, přilákal stovky lidí. Jen dětských účastníků připravených soutěží bylo přes dvě stě. Diváci v hojném počtu lemovali i soutěžní trať posádek plavidel neckyády a v závěru doslova obsypali maloskalský jez, aby viděli, jak si roztodivná plavidla poradí se zdejší obávanou „šlajsnou“. Jizera byla naštěstí z tropických dnů letošního jara vyhřátá, takže koupel některých posádek tolik nestudila.

Většina příchozích se po poledni přesunula do blízkého areálu hudebního festivalu, v sobotu 2. června to byl již šestý ročník. „Připravili jsme dostatečně velké zázemí, stánků s občerstvením bylo hodně, přesto už někde k večeru zásoby docházely. Přišlo přes dva a půl tisíce lidí, to je zhruba počet, aby vše ekonomicky šlapalo a ještě se z akce nevytratila rodinná atmosféra. Není naším cílem dělat v Malé Skále megafestival, ale od samého počátku tady jde o pohodu na jevišti i v hledišti. V areálu jsem viděl rodiny s dětmi v útlém věku i teenagery, některé vystupující si nenechali ujít ani senioři. Mnoho rodin si udělalo zázemí vzadu na travnaté ploše a jednotliví členové vyráželi za muzikou či za zábavou. Z toho mám opravdu velkou radost, protože tohle jsme si od počátku přáli a je vidět, že lidé na to slyší. Tuhle koncepci budeme držet i nadále,“ shrnul letošní ročník festivalu za pořadatele Pavel Mikez.

… neckyáda

Novinkou letošního festivalu byl motorový vláček Maloskalský expres, který křižoval celý den Malou Skálou a návštěvníci ho mohli využít k dopravě i k seznámení s obcí; v případě tohoto festivalu je už samozřejmostí, že se tu točí místní maloskalské pivo ze zdejšího minipivovaru.

K festivalu se ještě vrátíme v samostatném článku.

…areál

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.