PRO MISTRY SEZONA JEŠTĚ NEKONČÍ!

0

Jestliže někdo před pár lety považoval za historický úspěch turnovského volejbalu postup zdejšího týmu do 1. ligy, v pátek 24. března padl další milník. Tým TJ Zikuda Turnov ligu vyhrál a na domácí palubovce dokonce zůstal po celou sezonu neporažen! Už první dvě překvapivá vítězství na hřišti frýdecko- místeckého favorita nasvědčovala, že Turnovští na to ve finálové sérii hrané na tři zápasy mají. A před narvanou a bouřící domácí halou to dokázali hned v prvním zápase, kdy rivalovi z Moravy nedali šanci a společně s asi čtyřmi stovkami diváků si to pořádně užili. Podle jednoho z trenérů Honzy Šimůnka to byla dlouhá noc…

* TJ Zikuda Turnov – Black Volley Beskydy 3:1 (-21,21,21,20). Sestava: Fučík, Bäumelt, Starý, Vencovský, Ducháč, Čermák (L – Kunc). Střídali: Folprecht, Kovář, Bukovjan, Šén.

Domácí měli ve finálové sérii dvoubodový náskok ze zápasů na severu Moravy, před domácím publikem se v prvním setu projevila značná nervozita. Hosté se ujali vedení 1:0 na sety. Ještě počátek druhého setu patřil Slezanům, kteří vedli už 18:14, pak se ale karty otočily a bouřící hala domácí dovedla k vyrovnání na 1:1. I třetí set byl poměrně vyrovnaný, domácí ho vyhráli 25:21, ve čtvrté sadě projevili silnou touhu po vítězství – proměnili třetí mečbol za stavu 24:20 a pak už začaly oslavy turnovského volejbalu na palubovce i v hledišti. Velký zápas hráli za domácí především Starý s Bäumeltem, na servisu byl výborný Čermák, k velkému výkonu se rozehrál kapitán Vencovský.

Vítězstvím v 1. lize si domácí sezonu ještě více prodlužují, protože je čeká účast v baráži o extraligu, v níž se utkají s týmem z Ústí nad Labem. „Vyhrát chceme vždycky, ale rozdíl soutěže by měl být znát, uvidíme, jaké se sejdou sestavy u obou týmů,“ komentoval nadcházející velkou zkoušku turnovských volejbalistů Honza Šimůnek.

Zatím neoficiální termíny baráže:
1. utkání – pátek 14. 4. Ústí n. L.
2. utkání – sobota 15. 4. Ústí n. L.
3. utkání – pátek 22. 4. doma
4. utkání – sobota 23. 4. doma
5. utkání – sobota 29. 4. v Ústí n. L.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.