SPORTMIX: BASKETBAL, FLORBAL, FUTSAL, LEDNÍ HOKEJ A ŽENSKÁ KOPANÁ

0

Na palubovky se po dlouhé koronavirové odmlce úspěšně vrátili turnovští basketbalisté. Florbalisté se v hlavním městě konečně dočkali vítězství. To futsalisté FC Dalmach měli po dlouhé době na dosah vítězství, ale ani tentokrát to podle očekávání nedopadlo. Na Zimním stadionu Ludvíka Koška se hrál extraligový i amatérský hokej, přičemž se jeho příznivci mohou těšit i na ten mezinárodně reprezentační! Fotbalistky TJ Čert Fénix bodovaly na policejním hřišti a jsou zpátky ve hře o podzimní trůn. O ten teď budou bojovat s vedoucími Čechticemi. V sobotu u nich, o týden později doma.

BASKETBAL

* Východočeská liga, muži

* TJ TURNOV – TJ SVITAVY 98:89 (26:25, 55:45, 80:66). Body (trestné hody) Vích L. 24 (11/11), Nejedlo 13 (6/3), Jeníček J. 13 (5/3), Krejčí O. 10 (3/2), Jeníček L. 10 (1/1), Klápště J. 9 (1/1), Krejčí M. 8 (1/0), Mojsl A. 5, Vích M. 4, Valšík M. 2, Špetlík O., sestava: Nejedlo J., Krejčí O., Jeníček J., Vích L., Vích M, a Jeníček J.
Po dvou zrušených covidových sezónách se basketbalisté Turnova vrátili opět do akce. V prvních kolech nové sezóny porazili postupně Přelouč, Pardubice, Novou Paku a Hořice. V sobotu 23. 10. přidali ještě domácí výhru nad Svitavami, a tak jsou v soutěži zatím neporaženi a vezou se na vítězné vlně.
Domácí celek nezačal zápas vůbec dobře a svitavští hráči šli rychle do vedení. Agresivnější obranou však basketbalisté Turnova dokázali ztrátu stáhnout, a po první čtvrtině vedli o bod. Do poločasu si již vytvořili desetibodový náskok. Po celé utkání jim dělala problém soupeřova střelba zpoza trojkového oblouku, a tak místo toho, aby odskočili na větší rozdíl, Svitavy byly pořád na dostřel. Nakonec se však žádné drama nekonalo a turnovští basketbalisté si došli pro pátou výhru v sezóně. Domácí mužstvo svými výkony na hřišti vedl Ladislav Vích. Ten byl se 24 body nejlepším střelcem celku, ale hlavně „potahal“ šestky, kdy se z jedenácti pokusů z čáry trestného hodu nemýlil ani jednou! V sobotu 13. listopadu sehrají turnovští basketbalisté zápas v Havlíčkově Brodě, a den poté v Chrudimi.
Antonín Mojsl, t.mojsl@seznam.cz

FLORBAL

* 1. liga, ženy
Crazy girls FBC Liberec – TJ Turnov 13:0 (3:0, 5:0, 5:0). Sestava: Brabcová K. (Hassová) – Koubková, Fišerová, Vacíková, Veselá Š., Štěpáková E., Bittnerová, Hančová, Brabcová L., Vlková, Kyselová.
Nedělní utkání v Liberci nedopadlo pro Turnovanky vůbec dobře. Neklid na holích, nedůraz v bránění, neschopnost v klidu rozehrát a založit útok, a v neposlední řadě hlavně neschopnost proměnit šance, to vše vyústilo ve vysokou prohru turnovského týmu. Produktivnější Liberec už po první třetině vedl o tři branky, a v těch následujících jich dokázaly domácí přidat dalších 10! Kromě neomylného zakončení disponovaly liberecké ženy také tvrdou obranou, takže hostující hráčky za celých 60 minut nedokázaly vstřelit jedinou branku!

* Národní liga, muži
Florbal TJ Kobylisy – TJ Turnov 2:5 (1:3, 1:1, 0:1). Branky 10. a 58. Primásek, 14. Šmída J., 20. Ptáčník, 29. Maršík, 58. Primásek. Sestava: Suchomel (Král) – Havlín, Dědek, Šmída J., Janoušek J., Primásek – Ptáčník, Jiránek, Hejduk E., Švitorka, Maršík – Šelbický, Mellan, Pohl, Bursa, Hlavnička.
Během první třetiny se hrálo vyrovnané utkání. Hned od začátku sice hosté ztráceli jeden gól, dvěma brankami dokázali skóre překlopit. Zásluhu na tom měla šťastná teč Primáska a následně pěkná akce Dědka se Šmídou. Zároveň se sirénou se ještě povedlo za přispění Švitorky dotlačit míček do branky Ptáčníkovi na 1:3. V dalším dějství byli Turnovští jasně lepším týmem, ale bohužel selhávali v zakončení, takže Kobylisům se podařilo snížit. Dvoubrankové vedení si hosté vzali zpět díky rychlému protiútoku Maršíka, jehož střela propadla brankáři domácích pod nohou. Ve třetí třetině se utkání hodně přiostřilo a místy se měnilo spíše v boj. Díky skvěle chytajícímu Suchomelovi si však Turnov došel pro vítězství, které ještě do prázdné branky potvrdil svým druhým gólem Primásek.

* Regionální liga mužů
FBC Bílí bagři Liberec C -– TJ Turnov B 8:7 a TJ Turnov B – FBC Panthers Liberec B 10:2.
V do dopoledním utkání proti „bílým bagrům“ se turnovské béčko příliš nevytáhlo, a když se ve třetí třetině konečně probudili, nestihli již náskok soupeře dotáhnout. Ve druhém zápase už ale od začátku jasně dominovali.

* 2. liga dorostenců
FBC Panthers Liberec – TJ Turnov 14:2 a TJ Turnov – FBC Liberec B 5:4.
Družstvo dorostenců proti Panthers Liberec nezačalo špatně, poté však soupeři začali trestat jejich nedůraz a zbytečné ztráty. Po rychlém oklepání se do druhého utkání vlétli skvěle a dokázali celý zápas držet vedení, a i přes velký tlak domácích se jim výhru podařilo ubránit.
František Záleský, zaleskyfrantisek@seznam.cz

FUTSAL

* 2. liga, muži
FC Dalmach Turnov – FK Boca Chotěboř 3:3 (0:0). Branky 22. Novák, 23. a 26. Hurt, rozhodčí Čurda a Nagy, diváků 100. Sestava: Semenský – Novák, Veber, Šteffan, Krejčík, Perger, Hurt D., Špína, Randák, Bakeš, Mencl, Bangha, diváků 100.
V prvním poločase měl Dalmach více šancí, ale většina střel trefovala pouze hostujícího brankáře, a když největší šanci Hurta vyrazil na břevno, šlo se do kabin za bezbrankového stavu. Druhý poločas už góly přinesl a střílelo se na obou stranách. Hned v jeho úvodu domácího gólmana Semenského překonal Formáček. Dalmach ovšem do dvou minut zápas otočil, a to góly Nováka a D. Hurta. Nekompromisní střelec vedoucí branky svým druhým zářezem ještě dokázal zvýšit na 3:1 a vše bylo na dobré cestě. Jenomže hosté ve 28. minutě vstřelili kontaktní branku Staňkem. Když už se zdálo, že všechny body přece jenom zůstanou v Turnově, autor prvního chotěbořského gólu Formáček si vzal poslední slovo a hezkou střelou setinu před koncem (!) vyrovnal na konečných 3:3 a pro svůj tým v mistrovské tabulce udržel pozici před FCD.
Marcel Špína, spinis10@gmail.com

LEDNÍ HOKEJ

* Extraliga, junioři
Bílí tygři Liberec – Mountfield Hradec Králové 1:3 (0:1, 0:0, 1:2). Rozhodčí Horák – Komárek a Lhotský, vyloučení 6:5, využití 0:1, zásahy gólmanů 34:28, diváků 256.
Prestižní juniorské utkání 13. kola mezi Libercem a Hradcem Králové, hraném v rámci výročí 90 let od založení turnovského hokeje, nedopadlo pro natěšené Bílé tygry tak, jak by asi chtěli. Od porážky jim nepomohl ani nejlepší střelec soutěže Adam Měchura, kterého tentokrát předčil královéhradecký Lang, který v srdci Českého ráje zaznamenal hattrick. Skóre rychle hraného zápasu otevřel v první třetině hradecký Lang. V prostřední části plný Koškův dům branku neviděl. To se změnilo až v poslední třetině. Po nahrávce Hampla nejprve vyrovnal liberecký Měchura, ale poté hradecký Lang využil přesilovku a posléze svou třetí trefou v duelu výhru hostů i potvrdil.
Na extraligové utkání dorazil též maskot Bílých tygrů a pro jejich turnovské i přespolní příznivce byl připraven tygří fanshop. Jednu z přestávek vyplnila soutěž McDonald’s Tygří Trefa, při níž se vybraný divák snažil trefit malý otvor v soutěžní desce umístěné v brance. Byť se jen těsně nepovedlo, i tak si vylosovaný šťastlivce odnesl památku. Vstup na utkání byl po dohodě libereckého klubu s HC Turnov 1931 zdarma. Všem příchozím byl navíc nachystán ještě jeden parádní bonus – bezplatná vstupenka na Tipsport extraligový duel mezi Libercem a Karlovými Vary, který se pod Ještědem hrál v úterý 26. října. Turnovské oslavy na začátku listopadu vyvrcholí dvojutkáním české reprezentace U 17 let proti jejich vrstevníkům z Ruska.

* TAH / TURNOVSKÝ AMATÉRSKÝ HOKEJ

V základní části 18. ročníku Nejvyšší Pojizerské ligy se pokračovalo dalšími duely. Vysokým počtem vyloučených hráčů na obou stranách zaujal páteční střet MBQ s Raptory tak museli dotahovat. Herní projev MBQ byl o poznání lepší, a tak zaslouženě vyhrálo. Všeň se letos trápí a dokázal to i nedělní zápas s Black Hawks.

* HC MBQ – HC Raptoři Turnov 6:3 (2:1, 1:1, 3:1). Branky: 12. Matoušek, 16., 32. a 42. Nosek P., 44. Čermák, 50. Lukač – 8. Medek, 39. Holik, 46. Kravec, střely 48:48, vyloučení 11:10, využití 1:1, nejlepší hráči Hlava – Šašek.
MBQ: Hlava – Čermák, Kubán, Kubán ml., Lukač, Matoušek, Nosek K., Nosek P., Zdeněk, Vašků.
Raptoři: Podzimek – Buček, Holik, Hořínek, Hurdálek, Kestner, Koňák, Kravec, Medek, Roubíček, Sigety, Šašek, Vavřich, Zajgler.

* HC Black Hawks – HC Všeň 7:2 (2:0, 2:0, 3:2). Branky 1. a 59. Kujan, 17. Frančík, 23. a 46. Srb, 55. Peukert – 43. Šťastný, 47. Minařík, střely 44:29, vyloučení 6:2, využití 0:0, nejlepší hráči Kujan – Mašek.
BH: Šic – Bartoň, Feštr, Frančík, Jelínek, Kujan, Nováček, Novotný, Pala, Peukert, Sedláček, Srb, Szaffner, Štěpánek, Vaníček, Vojtíšek.
VP: Procházka – Egert, Fanta, Hofman, Holas, Mašek, Minařík, Pařízek J., Pařízek Z., Svoboda, Šťastný, Šulc, Zajíček.

8. Všeň Pojizeří 4 0 0 4 10:33 0

Příští utkání: ČT 28. 10. Raptoři – Troskovice (19.45), SO 30. 10. Performers – MBQ
(19.30), NE 31. 10. Neřízený střely – Black Hawks (16.30), NE 31. 10. Všeň Pojizeří – Raptoři (21.00).

* TURNOVSKÁ NEREGI HOKEJOVÁ LIGA

V prvním utkání dalšího kola TNHL si Bousov sice přinesl náskok z první třetiny, ale v druhé části totálně selhal. Nejenže nedal ani gól, ale hned pět branek inkasoval, a ani výhra ve třetí třetině mu body nepřinesla. Zápas naopak vyšel Pěnčínu, který si hravě poradil s Vorvani a Michal Musílek si připsal první čisté konto v letošním ročníku. Ve vyrovnaném zápase Hroznu se Sokolem si sokolové výhrou upevnili vedení v tabulce.

* HC Dolní Bousov – HC Gasservis 6:7 (4:2, 0:5, 2:0). Branky 10. Šimek, 12. Svoboda, 14. Černoušek, 16. a 56. Kollátor, 43. Keltyčka, střely 30:31, vyloučení 6:8, využití 1:0.
DB: Ráček – Antl, Černoušek, Keltyčka, Kirschner, Kollátor, Kozák, Píša, Svoboda, Svoboda D., Svoboda J., Šimek, Štros.
MH: Kadlus – Černý, Hájek, Helm, Chobot, Jarolím, Jíra, Kocourek, Mewald, Ottl, Šimon, Wolker.

* HC Pěnčín – HC Vorvani 7:0 (2:0, 1:0, 4:0). Branky 8. a 14. Zahradník, 3. a 49. Knížek, 46. Lamač L., 55. Zákoutský, 60. Kušnír, střely 51:36, vyloučení 4:9, využití 2:0.
Pěnčín: Musílek – Knížek, Kušnír, Kutěj, Lamač L., Lamač M., Menšík, Pitel, Taibr, Zahradník, Zákoutský.
HCV: Boubela – Bureš, Drbohlav, Dunka, Franc, Hakl, Harasim, Hric, Opočenský, Purm, Táborský, Váňa, Vojtěch, Wojciechowski.

* HC Modrej Hrozen – HC Sokol Turnov 4:5 (1:2, 1:2, 2:1). Branky: 8. a 50. Bobek, 24. Vrátný, 57. Žďárský – 13. Schwarzkopf, 17. Maryško, 28. a 55. Fajta, 40. Sobotka, střely 34:38, vyloučení 3:1, využití 0:1.
MH: Novák – Bobek, Macek, Pilát, Psota, Sedláček, Vlk, Vrátný, Wolf, Zídek, Žďárský.
Sokol: Kotek – Bartoš, Fajta, Herrmann, Khlebstov, Krim, Maryško, Průšek, Schwarzkopf, Sobotka.

8. HC Vorvani 2 0 0 2 3:15 0

Příští utkání: PÁ 29. 10. Modrej Hrozen – D. Bousov (21.45), SO 30. 10. Líšný – Gasservis (21.45),
NE 24. 10. Vorvani – Svijany (18.45).
Další aktuální informace a výsledky na Facebooku TAH / Turnovský Amatérský Hokej.
Milan Cerha, MilanCerha@seznam.cz

ŽENSKÁ KOPANÁ

* Holčiny CUP 2021 – 2020
FK Union Strašnice – TJ Čert Fénix 0:2 (0:2). Branky Bartošová a Pradella, rozhodčí Dobrý, ŽK 0:0, diváků 36. Sestava: Tvarohová (55. Hanušová) – Runčíková, Hroncová, Ščuková – Honzíková – Žižková, Janečková, Schmidtová – Pradella, střídaly Bartošová, Fabianová, Horáková a Třísková.
Obávaná cesta do hlavního města se nakonec změnila v radostnou událost a díky výhře ve sportovním areálu Policie ČR se čertice vrátily zpátky na vítěznou vlnu. Hráčky Fénixu si vytvořily už od začátku mírnou herní i územní převahu, ale byly to domácí soupeřky, které mohly jít po trestném kopu do vedení. Jenomže míč přes zeď zatočený do pravého horního rohu branky Tvarohové si brankářka hostů pohlídala a svůj tým, jako posléze ještě několikrát, podržela. To se odrazilo v dění na opačném pólu hřiště, kde rychle rozjetou akci Horáková protáhla až na zadní tyč k dobíhající Bartošové, a ta si úspěšnou dorážkou připsala svou první mistrovskou trefou v pekelném dresu a zajistila čerticím vedení – 0:1! Ještě před poločasem se díky své technice prosadila navrátivší se Franziska Pradella a bylo ještě veseleji. Přestože v druhém poločase mohly naše reprezentantky svůj náskok ještě zmnožit, domácí brankářka byla vždy rázně proti. Čertice však kolektivním a takticky odpovědným výkonem už domácí Union k ničemu zásadnímu nepustily a před dvojzápasem s vedoucími Čechticemi si zcela zaslouženě připsaly svou už pátou podzimní výhru!
Ostatní výsledky: Čechtice – V. Lečice 7:0.

1. Sokol Čechtice 6 4 2 0 19:4 16
2. TJ Čert Fénix 6 5 0 1 13:4 15
3. Krásná Hora nad Vltavou 6 2 1 3 9:8 7
4. FK Union Strašnice 6 2 0 4 8:14 6
5. Sokol Velká Lečice 6 0 1 5 1:20 1