SPORTMIX: ATLETIKA, FOTBAL A ŠACHY

0

Další obrovský úspěch zaznamenala turnovská atletika, která už svými svěřenci začíná významně posilovat také českou reprezentaci (ZDE). Letošní mistrovský fotbalový ročník začne nezvykle brzy, a tak není divu, že se hráči obou našich zástupců v celostátních fotbalových soutěžích řádně obuli do letní přípravy. Přepeře na Mladoboleslavsku vítězně, Turnov si doma ověřoval svou sílu s účastníkem vyšší třídy – rezervou slavné Dukly Prahy, hrající ČFL. Obrovského úspěchu dosáhli na festivalovém Czech open Pardubice 2022 šachisté ŠK Zikuda Turnov „A“.

FOTBAL

* Letní přípravy

SK Kosmonosy – FK Přepeře 1:3 (1:2). Branky Gebert, Vyčítal, Novák. Sestava: Truksa – Novotný, Tvaroha, Nesvadba, Janošík – Martan, Pavlata, Gebert, Šulc – Bulíř, Synek, střídali Prokopec, Ježek, Vyčítal Bína, Habr, Knejzlík, Houdek, Novák, a Čamrda.
Nový trenér FKP Zbyněk Houška má na čem stavět, a tak není divu, že jeho premiéra u mužstva byla vítězná. „K fotbalu by se měl vrátit Dvořák, v Liberci ukončili profi smlouvy Jan Šulc a Marek Bína. Odtud přichází též velký talent David Vyčítal, z Mladé Boleslavi rychlé křídlo Tomáš Majer a z Brozan špílmachr Vojtěch Gebert. Na zkoušku tu máme hráče z Austrálie a jednáme také o testech několika hráčů z Afriky. Přichází velká kvalita a jsem zvědav, jak si to všechno nakonec sedne. Konkurence je obrovská, ale zbrojí také naši soupeři, takže očekávám velice kvalitní ročník ČFL,“ přiblížil přerod svého mužstva za pochodu prezident Michal Kupka.
V Kosmonosích nastoupil poprvé v přepeřském dresu australský fotbalista Michael Houdek a mezi třemi zápasovými střelci byli hned dvě posily. „Už v první minutě uklouzl na překropeném trávníku Tvaroha a domácí přišli snadno k vedení. Výsledek pak jasně určil poměr dalších šancí tři ku devíti. Skvěle se uvedl zejména Honza Šulc, ale prosadily se také další posily,“ shrnul krátce vedoucí mužstva Míra Kvapil. Další nové borce máte možnost vidět v sobotu 23. července, kdy Přepeře v RTW Aréně hostí od 10.30 hodin v dalším přípravném utkání divizní Velké Hamry.

FK Turnov – Dukla Praha B 0:4 (0:1). Rozhodčí Pánek, ŽK 0:0, diváků 60. Sestava I: Franc – Provazník, Horák, Peuker, Beníšek – Landsfeld, Pham, Vencbauer, Křeš – P. Havel, Svoboda, II. poločas: Tvrdý, Myslivec, Jíra, Rozkovec – Parsi, Falkenberg, Jákl, L. Havel – Š. Havel, Marek.
První poločas byl čerstvě divizní Turnov svému třetiligovému soupeři více než vyrovnaným sparingpartnerem. Z pozorné obrany vyráželi jeho hráči do rychlých kontrů. Jeden z nich mohl ve 25. minutě gólově zakončit Svoboda, ale v samostatném úniku udělal kličku i gólmanovi Pražanů, ale pak ovšem netrefil prázdnou bránu! O pár minut později naservíroval míč do vyložené střelecké pozice na malé vápno nabíhajícímu Landsfeldovi, ale ani on nedokázal kulatinu dostat mezi tyče vojáků. Trest tak přišel po chvíli, kdy hosté svou další kombinační akci na ofsajdovém rozhraní zakončili vedoucí brankou, když nejprve mířili do tyče, aby se prosadili z následné dorážky – 0:1!
Do druhé půle poslal turnovský trenér Nosek „juniorku“, která sice dlouho odolávala sehraným mladým fotbalistům Dukly, avšak ti své přece jen větší zkušenosti a herní kvalitu postupně zúročili do dalších tří přidaných branek. Čestný úspěch modrých mohl zařídit Štěpán Havel, ale parádní akci, tzv. za beky, zakončil svou slabší – pravou – nohou křížem mimo bílý obdélník. Tomáš Nosek tak asi nebyl příliš spokojen s koncovkou svých svěřenců. Ty za týden v neděli v dalším přípravném měření sil čeká celek Dobrovice.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

* ŠACHY

Czech open 2022
V druhé půli července (14.–31. 7. 2022) probíhá v Pardubicích největší letošní šachový festival a na něm vynikajícího výsledku dosáhli turnovští šachisté. V rámci této akce totiž proběhlo také Mistrovství České republiky čtyřčlenných družstev a celkové vítězství si v neskutečné konkurenci 119 družstev z celého Česka vybojovalo právě družstvo ŠK ZIKUDA TURNOV A.

Titulem „Mistr ČR“ se tak od tohoto velkého okamžiku šachové historie Turnova mohou honosit členové družstva, které v Pardubicích hrálo v sestavě: Jan Vykouk, Tomáš Kraus, Lukáš Vlasák a Tomáš Studnička. Kapitánem vítězného týmu je Pavel Šimáček. Ovšem nutno dodat, že spokojenost panuje také s výkony dalších pěti družstev šachistů, kteří v městě perníku srdce Českého ráje reprezentovali.
František Zikuda, Šachový klub Turnov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.