ELIŠKA MARTÍNKOVÁ 21. NA MS V EUGENE!

0

Velmi úspěšný vstup do dospělé kategorie zvládla chodkyně Eliška Martínková z AC Turnov, když si v Poděbradech v úvodu sezony došla pro limity na MS a ME na 20 km chůze. Nyní má za sebou svůj první vrchol v této kategorii, kdy se jako první z české atletické výpravy představila na letošním mistrovství světa v americkém Oregonu ve městě Eugene, které odstartovalo v pátek 15. července. „Akce jako taková je obrovský zážitek, je to něco úplně jiného než na mládežnických setkáních. Super atmosféra, spousta lidí, zkrátka velká atletika,“ říká Eliška Martínková.

Dvacetiletá Eliška byla v 41členném startovním poli nejmladší závodnicí, která přišla hlavně sbírat zkušenosti a ukázat, že se s ní do budoucích let musí počítat. Start závodu vycházel, jak si se svou trenérkou Kateřinou Čermákovou naplánovaly. V průběhu první poloviny závodu se držela na hranici 30. místa a druhou polovinu se postupně probíjela dopředu. Nakonec závod za velmi horkého počasí dokončila na skvělé 21. příčce, kdy za sebou nechala spoustu velkých chodeckých jmen a při své premiéře na seniorském mistrovství světa určitě nezklamala. Její výsledný čas v cíli byl 1:34:45 hodin. V srpnu bude Elišku čekat ještě mistrovství Evropy v Mnichově, kde se bude chtít jistě poprat ještě o lepší umístění.

„Byla jsem dost nervózní, okolo mě všude velká jména, zkušení atleti. Věděla jsem, že si to musím dobře rozložit a nepřepálit začátek. Ten mohl být nakonec ještě o něco volnější, ale síly jsem si rozložila dobře. Bylo tam určitě hodně rezerv, což je dobře. S trenérkou víme, že je stále co posouvat. S 21. místem jsem velmi spokojená, řekla bych, že je to super odrazový můstek do dalších závodů. Ani čas nebyl k zahození vzhledem k horkému počasí. Nyní se musím ze závodu rychle oklepat, abych mohla ještě potrénovat vzhledem k srpnovému mistrovství Evropy,“ zhodnotila svůj závod svěřenkyně Kateřiny Čermákové.

Juniorské mezistátní utkání ve Slovinsku
Reprezentační barvy o víkendu oblékl také zkušený tyčkař Jakub Šafář, který na mezistátním utkání ve slovinském Mariboru obsadil 3. místo výkonem 470 cm. V konkurenci juniorských atletů z Polska, Slovinka, Slovenska a Maďarska nestačil Jakub pouze na vítězného Maďara József Bánovics (505 cm) a na druhého českého zástupce Maria Hejzlera (500 cm). Turnovský atlet přispěl cennými body výběru České republiky k vynikajícímu druhému místu za juniory z Polska.

Filip Horký, AC Turnov
Foto: Soňa Maléterová, Český atletický svaz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.