OSM ŘIDIČEK O SVÁTCÍCH ZAPOMNĚLO NA ZAPARKOVANÁ AUTA

0

Podle velitele turnovské městské policie Luboše Trucky strážníci letos o vánočních svátcích evidují celkem osm poměrně kuriózních případů. Z vypětí kolem Vánoc totiž ženy zapomněly, kde svá auta zaparkovaly. „Na služebnu dorazila paní, která ohlásila krádež vozidla plného vánočních dárků. Nakonec se ukázalo, že je zaparkované a v pořádku o 50 metrů dál. Některé řidičky také své auto hledaly třeba na Havlíčkově náměstí a ve skutečnosti zaparkovaly na náměstí,“ přiblížil Trucka s tím, že je důležité, že ve všech osmi ohlášených případech vše dobře dopadlo.

„Co nás trápí, jsou klíčky v zapalování u odstavených vozidel. Stává se to běžně ve vilových čtvrtích, že lidé si odskočí domů a auto nechají odemčené i s klíčky. Podobné případy jsme ale zaznamenali i před supermarkety, kde mohou lidé mluvit o velkém štěstí, že o auto nepřišli,“ dodal Trucka.

V průběhu prosince došlo na území Turnovska k jednomu vloupání do vozidel a ke dvěma krádežím. „Zmizela Škoda Octavie na Vyskři a Škoda Roomster v turnovské ulici Bedřicha Smetany, což je na poměry velmi nízké číslo, ale chápu, že majitelé těchto vozidel z policejních statistik radost nemají,“ uvedl velitel turnovského policejního oddělení Milan Drahoňovský. Jak doplnil, je smutné, že v těchto případech, kdy dojde ke krádeži vozidla v obcích či ve vilových čtvrtích, mají majitelé k dispozici většinou garáž nebo oplocený pozemek. Je pro ně ale pohodlnější auto odstavit na ulici či před domem. Přitom, kdyby nebyli líní, mohou krádeži jednoduše zabránit.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.