SPORTMIX: ATLETIKA, FLORBAL, FOTBAL, LEDNÍ HOKEJ, VOLEJBAL

0

Sportovní událostí číslo jedna předposledního zářijového týdne na Turnovsku byl středeční pohárový duel třetiligových Přepeř s ligovým FK Jablonec, na který se do RTW Arény přišlo podívat skoro sedm stovek lidí! Žáci AC Turnov vozí medaile a sbírají tituly. Ligoví florbalisté se dál výsledkově trápí. Koškův zimák už je v plné permanenci. Skvěle si vedou mladé turnovské volejbalistky. Fotbalové čertice jsou po dvou výhrách v řadě ve své soutěži první!

ATLETIKA
O víkendu 18. a 19. září se uskutečnila dvě mistrovství České republiky. V nedaleké Mladé Boleslavi během celého víkendu bojovaly o medaile žákovské kategorie. Zásluhou Benjamína Vaníčka si odtud odváží AC Turnov bronzovou medaili z tyče.
V neděli pak hostila Česká Třebová MČR v běhu do vrchu, kde mezi juniorkami nenašla přemožitelku turnovská Jana Pekařová (na snímku), která si na krk pověsila zlatou medaili.
V sobotu se jako první z turnovských atletů představila mladší žákyně Aneta Marková, která si v běhu na 100 m překážek mezi staršími soupeřkami nevedla špatně. Svůj rozběh dokončila na 5. místě v osobním rekordu 15,01 s. Aneta se dále představila ve skoku vysokém, kde obsadila také 13. místo za výkon 151 cm. Další závodnicí na dráze byla Veronika Marková, která v neděli zaklekla do bloků na 200 m překážek. V prvním rozběhu si dosprintovala pro 3. místo v osobním rekordu 30,34 s! V diskařského klání se Anna Zdena Mikulová díky třetímu pokusu 32,68 m probojovala do finálové osmičky, kde skončila osmá. Stejné umístění obsadila v nedělním hodu oštěpem. Svoje první mistrovství republiky zvládl výborně Lukáš Zikmund, když ve třetím rozběhu na 300 m finišoval v novém osobním rekordu 39,13 s. Pátým závodníkem hájící barvy ACT byl v sobotu Matěj Hyka na 3000 m chůze. Sedm a půl oválů v novém osobním rekordu 19:18,40 minut mu v prvním mistrovském závodě vyneslo 11. místo. Na závěr sobotního dne přišlo parádní představení Benjamína Vaníčka ve skoku o tyči. Svěřenec Miroslava Reichla a Milana Trejbala se po utrápených úvodních pokusech dostal do závodní pohody a díky lepšímu zápisu z toho byl bronz za výkon 405 cm!
V neděli si svou premiéru odbyla Kateřina Sajdlová na 200 m překážek a brala 14. místo v novém osobním rekordu 30,76 s. Následně se po dlouhých sprinterských překážkách konal závod na 1500 m překážek, tzv. „steepl“, kde se mezi žáky představil Matěj Mařas. Po rychle rozběhnutém závodě mu došly síly, a nakonec dokončil závod na 14. místě necelou vteřinu za osobním rekordem v čase 5:02,46 minut. Závěr mistrovství patřil dlouhým štafetám na 4x 300 m. Turnovská štafeta žáků byla nasazená do nejsilnějšího prvního rozběhu, kde doběhla na 6. místě v čase 2:41,31 minut. Štafetu rozběhl Vojtěch Marek, který předával Matějovi Mařasovi, na třetím úseku se představil bronzový z tyče Ben Vaníček a do cíle pak donesl kolík Lukáš Zikmund. Celkově se štafeta umístila na 9. místě.
V České Třebové se na start MČR v běhu do vrchu postavila mezi juniorkami Jana Pekařová. Ta absolvovala trať o délce 5,7 km se stoupáním a klesáním 350 m. Do vedení se dostala již v půlce závodu a nenechala se o něj již připravit, když do cíle doběhla s náskokem téměř minuty na druhou závodnici v čase 27:07 minut, což znamenalo zlato a titul mistryně ČR!
Tomáš Krištof, kristof.tomas@gmail.com

FLORBAL

* Národní liga mužů: SK Bivoj Litvínov – TJ Turnov 4:3 pp (0:1, 1:1, 2:1, 1:0).
Ke druhému kolu odcestovali muži do Litvínova s vidinou zisku prvních bodů a napravení reputace po domácím debaklu s Butchis. Do zápasu vstoupili se třemi kompletními formacemi, včetně tří juniorů v sestavě. Litvínov začal utkání velice staticky a turnovští hráči se tomuto pomalému tempu bohužel přizpůsobili. Negativně se podepsal na kvalitě zápasu i místní gumový povrch, na kterém bylo k vidění velké množství technických nedokonalostí a chyb na obou stranách. Turnov držel v první třetině většinu času balónek, ale již tradičně trápila kluky koncovka, a tak v brance skončil pouze jednou, a to se štěstím, po úniku navrátilce do turnovské sestavy Radka Primáska. Těsně před koncem první třetiny se zranil Šimon Janoušek, takže do druhé části hosté nastupovali se dvěma formacemi. I nadále byli více na míčku a měli několik nadějných pokusů, ale do gólových šancí se moc nedostávali. Jediný, kdo se dokázal prosadit, byl další navrátilec do sestavy, Štěpán Matěcha. Soupeř ucítil šanci a postupem času Turnovu víc a víc zatápěl z protiútoků a jeden z nich dokázal i proměnit.
Neproměněná přesilovka i další průběh třetí části hry byl velice ovlivněn několika vyloučeními na obou stranách, ovšem žádný z týmů nedokázal početní výhodu využít. Litvínov pak dokázal využít jednu ze standardních situací a vyrovnal. Když už to vypadalo, že zápas směřuje do prodloužení, dokázal v čase 59:4 vše co stálo před ním prostřelit Jakub Janoušek a zdálo se, že je rozhodnuto. Ovšem zdání často klame a už za dalších 7 vteřin bylo po závaru před Suchomelem znovu vyrovnáno. Šlo se tedy do prodloužení 3 na 3. Poněkud krutým epilogem byla pro Turnovské situace, kdy soupeř blízko jejich branky za hranou faulu získal u mantinelu balonek a tuto výhodu dokázal přetavit ve vítěznou trefu. Teď je tedy třeba se soustředit na čtvrteční pohárové utkání v Hradci Králové a sobotní domácí duel proti Traverze Mukařov.
František Záleský, zaleskyfrantisek@seznam.cz

FOTBAL

* FK Přepeře – FK Jablonec 0:1 (0:0). Rozhodčí Michálek, ŽK 3:0, diváků 666. Sestava: Truksa – Tvaroha, Kventsar, Nesvadba, Knejzlík – Janošík, Pavlata, Novák, Dvořák – Bulíř, Hadaščok, střídali Fingerhut, Synek, Novotný a Elbl.
V dalším kole MOL Cupu přidělil los Přepeřím nedaleký FK Jablonec. A přestože je mezi kluby dvouligový rozdíl, hrál se u železniční trati poměrně vyrovnaný fotbal. Domácí se opírali především o spolehlivého Truksu v brance, kolektivní bojovný výkon podpořený pohybem a vpředu pak na rychlost Bulíře a Hadaščoka. Herně měli Jablonečtí sice po většinu hrací doby mírně navrch, ale větší šance si nedokázali proti dobře organizované defenzívě domácích vypracovat. Přepeřští tak byli z rychlých a kombinačně dobře zvládnutých protiútoků mnohem nebezpečnější, ovšem jejich koncovce přece jen chyběla větší kvalita, přesnost a někdy také kousek fotbalového štěstí, přičemž něco také zvládnul pochytat gólman Hrubý. O postupu favorita nakonec rozhodla přesná hlavička jabloneckého Martina Nešpora, který v druhém poločase využil snad jediného slabšího okamžiku v zadních řadách FKP, takže po závěrečném hvizdu si trenér jabloneckých Galacticos mohl zhluboka oddechnout. „Byly to nervy od začátku do konce. Je škoda, že jsme nedokázali dotáhnout některé naše slibné situace do zajímavějšího finále, ale určitě se nemáme za co stydět,“ glosoval těsnou prohru a vyřazení z dalších pohárových bojů prezident Michal Kupka zároveň s odkazem na příští ročník, kde se Přepeře budou chtít opět rvát o co nejlepší místo na slunci.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

LEDNÍ HOKEJ

V obnovené premiéře vedle výrazného vítězství HC Turnov 1931 v krajské lize mužů nad libereckým Slavojem na Zimním stadionu Ludvíka Koška nabídla v základní části své druhé 2. kolo také Nejvyšší Pojizerská Liga. Vzhledem k víkendovému mezinárodnímu turnaji se v něm odehrálo pouze jediné utkání, a to s velmi překvapivým výsledkem.
* HC Všeň Pojizeří – HC Troskovice 3:7 (1:0, 0:4, 2:3). Branky: 13. Šťastný, 56. Egert, 60. Minařík – 21. Hejduk, 31. Vondráček, 37. a 52. Ivanka, 39. Vondrák, 48. Procházka, 58. Jágl, střely 28:38, vyloučení 3:0, využití 0:2.
Na první a jediný gól první třetiny se čekalo dlouhých 13 minut, kdy šel papírově domácí tým do vedení. Disciplinovaná hra Troskovic a skvělý výkon hostujícího gólmana Špinky (Raptoři) měly velký podíl na výsledku, který se zrodil ve druhé třetině. Tu Troskovice vyhrály 4:0. Všeň se z tohoto šoku zmátořila až v úplném závěru třetí třetiny, ale to už bylo pozdě. Nejlepším hráčem poražených byl Egert, vítězům nejvíce pomohl zapůjčený Raptor Špinka.
* HC Všeň Pojizeří: Procházka – Egert, Fanta, Hofman, Holas, Kubánek, Malý, Mašek, Minařík, Nevlida, Patočka, Šťastný, Šulc.
* HC Troskovice: Špinka – Basík, Fišera, Hejduk, Ivanka, Jágl, Louda, Machačný, Miksa, Procházka, Štěpánek, Vondráček, Vondrák.
Milan Cerha, milancerha@seznam.cz

1. HC Raptoři 1-1-0-0 13:4 2
2. HC Performers 1-1-0-0 9:3 2
3. HC MBQ 1-1-0-0 7:3 2
4. Modřišice 1-1-0-0 8:7 2
5. Troskovice 2-1-0-1 10:12 2
6. Black Hawks 1-0-0-1 7:8 0
7. Všeň Pojizeří 2-0-0-2 6:14 0
8. Neřízený střely1-0-0-1 4:13 0

VOLEJBAL

Turnovské volejbalové družstvo starších žákyň TJ Zikuda Turnov „A“ o víkendu (18. a 19. 9.) premiérově vstoupilo do celostátní soutěže Českého poháru. V úvodní kvalifikaci, která se konala v Hradci Králové, sehrály Turnovanky sedm utkání a vedly si skvěle. S celkovou bilancí šesti vítězství a pouze jedné porážky skončily v kvalifikační skupině F na 2. místě a zajistily si tak postup mezi nejlepší kluby v celé republice a budou startovat v první osmičce východní části, kde jim budou soupeřkami hráčky Havlíčkova Brodu, Hradce Králové, Lanškrounu, Zlína, Ostravy, Brna a Frýdku-Místku.

Vrcholem celého turnaje bylo utkání s pozdějším celkovým vítězem – Lanškroun „A“. Turnovanky po prohře v první setu dokázaly zabrat a po heroickém a velmi emotivním výkonu vyhrály 2:1 (-18, 11, 13).

TJ Zikuda Turnov „A“ – VK PFN Znojmo 2:0 (13, 12)
TJ Zikuda Turnov „A“ – TJ Svitavy 2:1 (-12, 20, 14)
TJ Zikuda Turnov „A“ – Kolín 2:0 (20, 15)
TJ Zikuda Turnov „A“ – VK Hronov 0:2 (-14, -16)
TJ Zikuda Turnov „A“ – VK Litomyšl 2:0 (14, 13)
TJ Zikuda Turnov „A“ – Lanškroun „A“ 2:1 (-18, 11, 13)
TJ Zikuda Turnov „A“ – Chlumec 2:0 (18, 8)

Sestava: Martina Šulcová (N), Linda Peštová (N, L), Tereza Bučková (N), Kristýna Šulcová (S), Ivana Linhartová (S), Michaela Bobišová (S), Barbora Bratršovská (B), Nikola Kučírková (B), Anna Ruckensteinerová (B), Julie Dolejšová (U), Julie Pazderská (L), trenéři Pavel Starý a Jiří Šulc.
S celkovou bilancí 6 vítězství a pouze jedné porážky skončily v kvalifikační skupině F na 2. místě a zajistily si tak postup mezi nejlepší kluby v celé republice a budou startovat v první osmičce východní části, kde jim budou soupeřkami hráčky Havlíčkova Brodu, Hradce Králové, Lanškrounu, Zlína, Ostravy, Brna a Frýdku-Místku.
Pavel Starý, pavka.staroch@seznam.cz

ŽENSKÁ KOPANÁ

* TJ Čert Fénix – FK Krásná Hora 2:0 (0:0). Branky vlastní, 51. Schmidtová, rozhodčí Šarbort, ŽK 0:1, diváků 123. Sestava: Tvarohová – Runčíková, Ščuková, Hroncová, Honzíková – Žižková, Janečková, Schmidtová – Pradella, střídaly Fabiánová, Třísková, Klabanová, Horáková, Vrbová, Bartošová a Hanušová.
Po strašnickém Unionu zvládly čertice také svůj druhý mistrovský zápas na hřišti v Židněvsi a v novém ročníku amatérské soutěže jsou zatím bez porážky. Po rozhárané první půli a poločasové domluvě se hra v té druhé přece jen maličko zlepšila a po zvýšeném tlaku Fénixu pomohla vlastní branka soupeřek. Ty poté začaly hodně zlobit, a několikrát nebezpečně ohrozily bránu pekelnic, jenomže její nová strážkyně nulu s přehledem uhájila. Hubenou, ale před odjezdem do Velké Lečice velmi důležitou výhru, potvrdila v závěru Tereza Schmidtová, která se štěstím (za pomoci tyče!) zužitkovala přesný centr Žižkové na zadní tyč. Podívat se, jak se hraje fotbal, odjely čertice v úterý do Liberce, kde prakticky celý kádr v dobrém rozmaru sledoval kvalifikační výhru Češek nad Kyprem 8:0.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

1. TJ Čert Fénix 2 2 0 0 4:1 6
2. FK Union Strašnice 3 2 0 1 6:3 6
3. Sokol Čechtice 2 0 2 0 1:1 4
4. Velká Lečice 2 0 1 1 1:2 1
5. Krásná Hora nad Vltavou 3 0 1 2 1:6 1

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.