KRÁSNÉ ŽENY, MÓDA A ŠPERKY – PŘÍJEMNÁ SYMBIÓZA

0

Ve čtvrtek 11. května vpodvečer proběhla v atriu turnovského muzea další z řady módních přehlídek zdejšího butiku Styl 2.0 Zdenky Štrauchové, zaměřená na trendy letošního roku. „Tentokrát se k přehlídce připojilo Družstvo umělecké výroby Granát Turnov, které letos slaví 70 let. Byla to pro nás všechny velká výzva, spojit módu s granátovými šperky. Podle prvních ohlasů to vypadá, že se nám to povedlo,“ hodnotí za pořadatele Zdenka Štrauchová.

Návštěvníci přehlídky, mezi nimiž logicky převažovaly spíš návštěvnice a zákaznice butiku, viděli v šesti různorodých řadách na padesát modelů od společenských šatů po módní oblečení pro volný čas. Většina z nich byla doplněna šperky z DUV Granát. „Na přehlídce jsme měli kolekci asi sedmdesáti šperků, a to jak klasických řad, tak i těch moderních. Naším cílem bylo ukázat, jak granátový šperk ladí se současnou módou i s trendy typu vrstvení šperků, kdy jste mohli vidět třeba společenské šaty se sadou dvou různě dlouhých náhrdelníků,“ přiblížila Iveta Beránková z marketingového oddělení družstva Granát. Módní přehlídka podle ní příjemně zapadá do celého roku oslav výročí družstva, které vyvrcholí 14. října dnem otevřených dveří.

Vraťme se ale k módním trendům letošního roku. „Po dvou letech covidu, a s ním spojené sportovní vlně oblékání v podobě pohodlných tepláčků a kecek, nastává zlom. Móda se začíná řídit zcela ženskými prvky! V kolekcích tak najdete nepřeberné množství šatů a také kostýmků – z velké části kalhotových. Elegance se dostává na první místo! A to je dobře! Ten přerod je dokonce tak rychlý, že ihned skáčeme do glamour stylu – tedy stylu, který je noblesní. V doslovném překladu glamour znamená půvab, přitažlivost, něco okouzlujícího,“ přibližuje Zdenka Štrauchová (na snímku).

Jarní a letní sezona 2023 tak bude ve znamení cargo kalhot s jejich kreativními variacemi. Trendy jsou květinové motivy ve formě 3D motivů, hitem jsou metalické efekty, například třpytky. Glamour styl s sebou přináší i průhlednost a průsvitnost – zkrátka sexy modely. Módní záležitostí jsou třásně, možná někoho překvapí, že se vrací háčkované modely. Trendy zůstávají džíny ve všech podobách, ideálně s bílou košilí. Módní barvy: ohnivě červená, broskvově růžová, zelená, šedomodré odstíny, tóny vanilkového krému, syté zářivé žluté, fialkové odstíny krokusů nebo jemné tóny hlívy ústřičné…
Líčení je postaveno na jednom silném, ale přitom minimalistickém motivu – např. velmi výrazné rty, barevná linka, nalíčené barevné řasy… Trendem je neonově výrazný oční stín, který pokryje jako jediný celý tvar oka.

Snímky z módní přehlídky butiku Styl 2.0 a DUV Granát Turnov v atriu Muzea Českého ráje

Současná kolekce z Granátu Turnov nabízí jemné a velmi ženské šperky rozmanitých designů. Skvěle spolu ladí a mohou se vzájemně doplňovat a vrstvit. Designéři družstva se při navrhování šperků často inspirují přírodními náměty. Motivy květin, lístků, elegantní vážku či vlnícího se hada a jiné najdete na náušnicích, prstenech, přívěscích, náhrdelnících, u náramků a broží. Osvědčené jsou kombinace českého granátu a vltavínu nebo perly.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.