HRAD VALDŠTEJN ZVE NA ZÁŘIJOVOU DĚTSKOU POUŤ

0

Po úspěchu jarní dětské pouti pořádá hrad Valdštejn i její zářijovou variantu, která se uskuteční v sobotu 11. září v rámci oslav Dnů evropského dědictví.

V předhradí bude pro návštěvníky připraven malý jarmark s řemeslnými a regionálními výrobky a pro děti historický kolotoč. V areálu hradu bude k dispozici výtvarná dílna pod záštitou Centra pro rodinu Náruč a dětské divadelní představení „O slepičce kropenaté“ v režii loutkářského souboru Na Židli (od 11.30 a 13.30 hodin). V kapli sv. Jana Nepomuckého si budou moci lidé poslechnout koncerty pěveckého komorního sdružení Cantus Jaroměř (od 13.00 a 14.00 hodin).

Akce proběhne v rámci celorepublikových oslav Dnů evropského dědictví (European Heritage Days – EHD), které každoročně v září otevírají veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné. Cílem akce je hledání cesty ke kořenům naší, evropské i světové civilizace, a proto jsou v rámci Dnů evropského dědictví pořádány nejrůznější doprovodné akce – přednášky, koncerty, městské slavnosti atd. Název letošního ročníku zní „Památky pro všechny“ a národní zahájení proběhne v pátek 10. září v Uherském Hradišti. Věříme, že i zářijová pouť na Valdštejně bude akcí pro všechny, a že si zde každý najde to své. Během poutě bude celý areál hradu kompletně přístupný, včetně hlavních interiérů. Otevírací doba je v září od 9.30 do 16.30 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu.
Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch, p. o.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.