ROVENSKÝ GÓLMAN HYKA NA GÓL NAHRÁL A PAK VYROVNAL!

0

Přepeře v sousedském derby s Libercem potvrdily roli favorita, k čemuž dvěma góly přispěl exliberečan Hadaščok. V krajském přeboru Sedmihorky doma nešťastně padly se Skalicí a v Rovensku řádil „obojživelník“ Hyka. V utkání kola doma Turnov v rušném nedělním utkání přehrál B-tým divizních Velkých Hamrů. V A-třídě sokolové v deseti hráčích utopili dva body v Krásné Studánce. Ve třídě o stupínek nižší doma Jenišovice nestačily na vedoucí Držkov. Přepeře B poslaly domů Plavy s „trojkou“ a Mírová i v deseti importovala bod z Jablonečku. Skala dostala nakládačku od KOVO robotů, v semilském přeboru zbořil Turnov B hlavně díky hattricku Havla Novou Ves, když se patičkou do listiny střelců zapsal i gólman dorostu Matzke, který skóroval i v dopoledním mládežnickém utkání ve Višňové! V soutěži Tatobity dál nahánějí vedoucí Zálesní Lhotu, na kterou jim chybí pouhé dva body.

ČFL

* FK Přepeře – Slovan Liberec B 3:1 (1:1). Branky 13. Nesvadba, 66. a 69. Hadaščok, rozhodčí Kolátor, ŽK 3:1, ČK 1:1, diváků 250. Sestava: Truksa – Tvaroha, Kventsar, Nesvadba, Knejzlík – Novotný, Novák (89. Fingerhut) – Martan (89. Elbl), Pavlata, Bulíř (56. Dvořák) – Hadaščok (83. Synek).
Přepeřští na svého soupeře z krajského města vlétli, jak se podle postavení v tabulce sluší a už v první čtvrthodince mohli utkání rozhodnout pro sebe. Jenomže to by Bulíř, Martan a spol. museli své slibné situace do defenzívy hostů lépe zúročit. Jak se to dělá jim ve 13. minutě předvedl kapitán Nesvadba, který si naskočil na trestný kop zahrávaný Dvořákem, a jak je u něj dobrým zvykem – hlavou překonal Pešla v brance hostů. Elán domácích však v 17. minutě zmrazili Liberečtí, kteří vyčíhli rozehrávku týmu v černém a po rychlé kombinaci byl na jejím konci Vyčítal a Truksa neměl šanci – 1:1! O všem se tak rozhodlo až po obrátce stran v rozmezí tří minut, v nichž úřadoval exliberecký mistr a vítěz poháru Vojtěch Hadaščok. Ten nejprve dostal zleva pole mičudu na střed velkého vápna, pohrál si s obráncem a přesnou střelou k tyči rozvlnil čeřen za Pešlem. Při druhé situaci díky své vynikající kopací technice Novák přetáhl rohový kop na zadní tyč, odkud balon vrátil před bránu Tvaroha a pohotový Hadaščok se proti svým bývalým spoluhráčům mohl radovat znovu. Rozhodčí Kolátor pak musel v 72. minutě řešit rozmíšku mezi domácím bekem Tvarohou a libereckým Lehoczkim, a vyřešil ji tak, že oba poslal za hrubé nesportovní chování předčasně do sprch nových kabin. „Rozhodnout jsme mohli už v začátku, ale ve střední pasáži první půle se hrál poměrně vyrovnaný fotbal. Po změně stran jsme však zcela převzali iniciativu a díky naší jednoznačné dominanci jsme si po zasloužené výhře připsali povinné tři domácí body,“ shrnul místopředseda FKP a vedoucí mužstva v jedné osobě Míra Kvapil. Za dalšími body vyráží Přepeře, které i nadále drží druhou příčku, v příštím víkendu do Prahy, aby se v Uhříněvsi postavily béčku klokanů.

Ostatní výsledky: Chlumec – Ústí 1:1, Hradec B – Velvary 1:1, Zbuzany – Brozany 3:3, Živanice – Ml. Boleslav B 3:1, Dukla B – Teplice B 3:0, Zápy – Jablonec B 0:3, Pardubice B – Bohemians B 2:1.

16. Liberec B 14 2 5 7 13:16 11

* TJ Sokol Rovensko pod Troskami – TJ Desná 2:2 (0:0). Branky 59. Šimek (pk), 91. Hyka, rozhodčí Zlatník, ŽK 2:6, diváků 70. Sestava: Hyka – Šteffan, Kočí, Vítek, Perger – Mencl, Bangha (58. Krejčík), Štěpnička, Soukeník – Glod (76. Mazánek), Šimek.
Pod Troskami se mezi mančafty ze spodku tabulky víc bojovalo než hrálo a v prvním poločase oba brankáři, kteří byli ústředními postavami, udrželi čistá konta. Z toho měl určitě větší radost desenský Žanta, kterému v případech Banghovy, Šimkovy a Glodovy koncovky, stejně jako potom u střídajícího Mazánka, vypomohla tyč! Po hodině hry poslal dlouhý výkop dopředu domácí Hyka, Šimek vyhrál hlavičkový souboj, po kterém Gloda fauloval brankář Desné a zkušený Šimek úspěšnou exekucí pokutového kopu zařídil domácím hubené vedení. Rozhodnutí arbitra nelibě nesl trenér Desné Křemen a za hanlivá slova vůči pánovi na hřišti viděl červenou kartu! Radost Rovenským, kterým tohle příliš nepomohlo, vydržela jen pár minut, protože kapitán hostů Přemek Kořínek se parádně trefil z trestného kopu do šibenice a vyrovnal. Týž hráč pak z další penalty za faul Hyky obrátil skóre ve prospěch horalů. V samotném závěru utkání se dopředu vydal rovenský gólman Hyka a ve zmatku před Žantou po Vítkově rohovém kopu doklepl na brankové čáře poskakující míč do sítě a zachránil pro Rovenské alespoň bod!

* FK Sedmihorky – SK Skalice 0:1 (0:0). Rozhodčí Matějka, ŽK 3:5, diváků 100. Sestava: Martin Špína – Urbánek, Marcel Špína, Bejda, Veber – Čermák (85. Zachoval) – Hranec (81. Zachoval), Močkovský, Najman, Ložek – Randák.
Po prvním Turnovu přivítaly na svém hřišti o několik klíčových hráčů oslabené Karlovice, také druhý celek mistrovského žebříčku. I tak měli ovšem domácí více šancí, když jenom Randák šel třikrát sám na Voseckého, ale zatím mu to tam prostě nepadá. Hosté mohli vést poté, co sudí posoudil spoluhráčem nastřelenou ruku Marcela Špíny jako hraní touto končetinou a kopalo se z magického puntíku. Jenomže Martin Špína v brance domácích svého bratra i tým podržel a desítku Skalickým chytil! „Byl to velmi vyrovnaný zápas, v němž byli nakonec šťastnější hosté. Mančaft si za svůj dobrý výkon zasloužil minimálně bod, jenže se nehraje na zásluhy, ale na góly,“ smutnil jeho vedoucí Míra Kobrle. Skalice se totiž čtvrthodinu před závěrečným hvizdem dočkala rozhodující branky, když Pečenka zhruba ze dvou metrů „ušmudlaným“ způsobem zaparkoval odraženou kuličku do síťované garáže za domácí jedničkou.

* FK Turnov – FK Velké Hamry B 3:1 (2:1). Branky 21. Landfeld, 37. Jíra, 80. Beneš, rozhodčí Mizera, ŽK 4:2, diváků 200. Sestava: Kopal – Provazník, Petržilka, Bělina, Křeš – Landfeld (62. P. Havel), Svoboda (52. Beníšek), Jíra, Vencbauer (62. Ježek) – Beneš (80. Bernát), Š. Havel (80. Flesner).
Jestliže Turnovu šlo o upevnění první pozice, tak hostům vedených legendárním koučem Bryscejnem šlo minimálně o přiblížení se jim na dostřel. Bývalý hráč Turnova Syrovátko si ve 14. minutě zasekl stopera a poslal nechytatelný granát přesně pod víko Kopalovy brány. Naštěstí pro domácí Jíra záhy srovnal stav, a když se brankář Hamrů Masařík srazil se svým obráncem, obrat dokonal Jíra. Pak se během dvou minut vykartoval velkohamerský Albert. Hosté i v deseti dál zlobili, ale turnovský trenér Emil Šafář osvědčil šťastnou ruku při střídání, když poslal na hřiště Petra Havla, který se postaral o výrazné oživení hry. Nejprve vyslal průnikovkou vpřed Beneše, ale toho v sólu zastavil praporek asistenta Čurdy. Arbitr Mizera si poté nepovšiml nenápadného, ale evidentního faulu Masaříka, který si v souboji s Ježkem pomohl poté, co mu z rukavic vypadl chycený míč. V 79. minutě připravil tutovku Benešovi již zmíněný P. Havel, ale turnovský kanonýr po dlouhém čekání nemířil v pádu přesně. Po chvíli si oba spolupráci zopakovali v opačném gardu, ale Havel po ní trefil jen tyč. Pojištění vítězství s hodně nepříjemným protivníkem bylo dílem Beneše, který z prostoru desítky zamířil po zemi přesně k tyči bíle natřené brankové konstrukce hájené Masaříkem.

Ostatní výsledky: Frýdlant – Stráž p. R. 9:2, Železný Brod – Višňová 1:3, Lomnice – Hrádek 1:2, N. Bor – Hejnice 3:1.

I. A TŘÍDA

* TJ Sokol Pěnčín – Krásná Studánka 0:0. Rozhodčí Kubálek, ŽK 5:1, ČK 1:0, diváků 100. Sestava: Semenský – Jindřich Škréta (54. D. Škréta), Stoklasa, Mendlík, Šerpán – Matějíček (75. Borovička), J. Škréta, M. Žďárský, Schmeiler – Bárta (88. M. Kratochvíl), Vít.
Před slušnou diváckou kulisou se za kultovním KáDéčkem Turnovska hrála prvních 45 minut z obou stran nepříliš pohledná kopaná. Koukatelný fotbal se začal hrát až po změně stran. Hned ve 48. minutě musel průšvih pěnčínské defenzívy hasit veterán Šerpán za cenu druhé žluté karty, a protože už jednu v ruce rozhodčího Kubálka viděl, musel se pakovat ven ze zeleného pažitu hřiště. „Vyloučení zápasu paradoxně pomohlo, protože pak jsme museli střídat a příchozí Dan Škréta hru oživil, takže přidat musel i náš soupeř. Tomu evidentně stačil bod, který nakonec opravdu také uhrál. Z hlediska našeho oslabení a opět dost improvizované sestavy, jej musíme brát také my,“ nechal se slyšet nový pěnčínský trenér – exligista Lukáš Hodan poté, co si jeho svěřenci na studáneckého brankáře Jiráka až do samého konce už nic nevymysleli.

Ostatní výsledky: Doubí – Ruprechtice 2:0, FKK / L – Semily 2:3, Rynoltice – Rychnov 2:4, Mimoň – B. Kostel 1:2, LOKO – FC Pěnčín 0:2, Bělá – Chrastava 1:5.

I. B TŘÍDA

* TJ Sokol Jenišovice – Sokol Držkov 1:5 (1:5). Branka 28. Randák (pk), rozhodčí Rympler, ŽK 2:3, diváků 40. Sestava: M. Cejnar (73. J. Cejnar) – Válek, D. Hurt, Vích, Bubák – Žák (77. Cidlinský), Bernard, Randák, Rosenbaum (46. Dvořák) – Šíp (77. Kvoch), Sucharda.
Po středeční dohrávce, v níž sokolové doma díky dvěma trefám Žáka remizovali s Albrechticemi, hostili v sobotu suverénního lídra třídy a rozdíl v žebříčkovém postavení byl více než patrný také na hřišti. Hosté byli jako uragán a exligista Benjamin Vomáčka vyzrál na Cejnara ve vratech Jenišovic už v 10. minutě. Dvě minuty na to zvýšil Šourek a na rozdíl třídy ještě v 16. minutě upravil Just. Na děsivých 0:4 se ve 26. minutě prosadil ještě Brož. Teprve pak se dočkali také místní sokolové. Po faulu na hrajícího trenéra Bernarda před držkovským čapákem Dvořákem se kopala pentle, z níž čestný úspěch Jenišovic zařídil úspěšný exekutor Marek Randák. Čtyřgólový náskok vrátil jednoznačně lepšímu Držkovu svou druhou trefou v zápase ve 31. minutě střelecky disponovaný Brož. V druhém poločase se duel naštěstí pro domácí už jenom dohrával, takže Martin Cejnar opět mohl přepustit na další čtvrthodinku své místo náhradníkovi Janu Cejnarovi.

* Sokol Jablonec nad Jizerou – SK Mírová pod Kozákovem 3:3 (2:3). Branky 3. Hlavatý, 16. Poledne (pk), 41. Náhlovský, rozhodčí Šnýdl, ŽK 1:2, ČK 0:1, diváků 105. Sestava: T. Mach – Nosek, Dědeček, Hejduk (69. Primásek), Korček – Poledne, Iluska (69. M. Zelnický), Náhlovský, Kůtek – Žmolil, Hlavatý.
Mírovští odcestovali do podhorského Jablonečku bez zraněného kapitána Lukáše Macha a střelce Červinky, jen s dvěma náhradníky. Do utkání vstoupili skvěle, neboť už ve 3. minutě skóroval ostrostřelec Hlavatý. Bohužel domácí záhy odpověděli Pičmanem. I tak hosté měli na hrací ploše navrch, z čehož rezultovala penalta, kterou v další těsné vedení proměnil Poledne. Také na tuto skutečnost měl ale odpověď domácí Pičman, jenž Tomáše Macha mezi tyčemi Mírové pokořil svým druhým gólem! Tvrdohlavá Mírová si vzala náskok i potřetí, když pár minut před přestávkou přesně zacílil Náhlovský. V druhé části hry už tolik branek namlsaná stovka diváků neviděla, protože na střed se ukazovalo pouze jednou. V 62. minutě ještě stačil za záchrannou brzdu zatáhnout kapitán Dědeček. Početní převahu domácí využili až v 76. minutě, kdy srovnal Tomíček. „Možná bylo na víc, každopádně jde o plusový bod z venku, takže z mého pohledu jsem spokojený. Mimo jiné také proto, že na plac musel jít k veteránovi Hejdukovi také Miloš Zelnický a kluci to společně zvládli,“ okomentoval mač mírovský prezident Petr Dědeček.

* FK Přepeře B – Sokol Plavy 3:1 (2:0). Branky 15. Fingerhut (pk), 42. Prokopec, 86. Martínek (pk), rozhodčí Kutílek, ŽK 0:2, diváků 50. Sestava: Čamrda – Tesař, Baudys, Martínek, Maňhal – Elbl (46. Adam, 70. Paleček), Fingerhut, O. Horák, Trč – Císař, Prokopec.
Nevyzpytatelné Plavy načal v úvodní čtvrthodině Fingerhut z poněkud přísného pokutového kopu, kdy nebylo až tak jednoznačné, který z hráčů v souboji hrál tzv. šlapákem. Nicméně ještě do přestávkové pauzy stačil zvýšit Prokopec, takže více klidu bylo na kopačkách hráčů přepeřského Béčka. Definitivu výsledku dal pár minut před koncem úporného utkání moment, v němž hostující obrana nešťastnou malou domů zaskočila Průchu. Z druhého Penaltyho kopu za podražení se do nedávné minulosti vrátil šutér Petr Martínek, hrající nyní častěji spíše na pozici stopera. A byl to právě on, kdo svému brankáři Čamrdovi zkazil další vychytanou nulu. „Domácí zápasy umíme, ale Marťas v závěru trochu podcenil situaci v našem vápně a své zaváhání bohužel vyřešil zkosením protivníka, takže nemohlo přijít nic jiného než penda,“ přiblížil manažer Přepeř B Martin Kvapil, který vyzdvihnul též debut přepeřského odchovance Palečka, který se mezi muži rozhodně neztratil. Čestný úspěch Plavských si v 90. minutě snadno z třetí desítky duelu připsal Zajíček.

Ostatní výsledky: Mšeno – Smržovka 5:0, H. Branná – Studenec 2:3, Harrachov – Bozkov 7:1, Albrechtice – Lučany 4:1, dohrávka: Jenišovice – Albrechtice 2:2.

OKRESNÍ KOPANÁ

Jablonecko – přebor: KOVO – Malá Skála 9:4 (3:2) Kubín 2, Maňkoš, Polák, Kokonín – Mšeno B 9:4, Hodkovice B – Zásada 5:3, Jos. Důl – Žel. Brod B 3:1, Plavy B – FC Pěnčín B 3:4, Držkov B – volno.

11. Mšeno B 9 1 0 8 15:59 3

Semilsko – přebor: Turnov B – N. Ves 6:1 (3:1) T. Havel 3, Plachetka 2, Matzke, Benecko – Roztoky 1:5, Stružinec / Lomnice B – Mříčná 6:2, Jilemnice – Libštát 1:1, Martinice – Poniklá 3:1.

10. Poniklá 9 1 1 7 11:40 4

Semilsko – soutěž: Bozkov B – Tatobity 2:4 (1:1) Kunst 2, Cimbál, Mizera, Semily B – Future 3:1, Studenec B – Vysoké 5:1, Zál. Lhota – Víchová 2:2, Kruh – Horka 1:4.

1. Zál. Lhota 9 7 2 0 42:11 23
2. Tatobity 9 7 0 2 33:15 21
3. Horka 9 6 1 2 32:18 19
4. Víchová 8 4 2 2 24:18 14
5. Kruh 9 4 0 5 24:19 12
6. Vysoké 9 4 0 5 20:27 12
7. Semily B 9 3 1 5 20:42 10
8. Studenec B 9 3 0 6 22:30 9