PŘEPEŘE SE ZABYDLUJÍ VE VELKÉM FOTBALE

0

Loňský nováček České fotbalové ligy se může chlubit nejenom zbrusu novou RTW Arénou vzorně udržovanou správcem Ježkem starším, ale především také dobrými výsledky. Kvalitní podmínky pro přípravu, fundovaný realizační tým a zkušený hráčský kádr, to vše spolu s vedením klubu je tím nejlepším předpokladem pro další udržitelnost přepeřského zázraku. Celý půltucet postupů v řadě vynesl hráče v černo-žlutých dresech z fotbalového pralesa až na samotné výsluní české kopané.

Po starých gardách pražských „S“, které se těšily velkému diváckému zájmu, sem s velkou oblibou začínají jezdit v rámci svých příprav mj. také ligové celky. A že jim domácí FKP jsou více než rovnocennými sparingpartnery, se teď mohl přesvědčit jak prvoligový Slovan Liberec, tak i druholigový FC Hradec Králové.

Byť měli Liberečtí v nohách sobotní dopolední utkání (1. 8.) s Chrudimí 2:1 (Rabušic, Pešek), bez ohledu na okolnosti se hrál dobrý fotbal i v tom odpoledním. Ligisté sice vedli už od 8. minuty brankou Rondiče, ale Synek zhruba po půlhodině hry z dorážky vyrovnal a jenom díky několika skvělým zákrokům liberecké jedničky Nguyena se na poločasový oddech nešlo za přepeřského vedení. To jeho náhradník Oliver Vliegen měl smůlu v 73. minutě, kdy jej zpoza vápna překonal Mário Kvesič a Přepeře se mohly vydat na noční „Turbojízdu“. „Hodně hráčů nám odešlo a potřebovali jsme prověřit fyzické síly stávajícího kádru. Přepeře mají zkušené hráče, takže kvalitní příprava. Je to tady krásný. Takhle by měl vypadat fotbal na obci. Blahopřeji zdejšímu šéfovi k tomu, co tady vybudoval pro pobavení lidí,“ vysekl pochvalu Michalu Kupkovi a spol. nadmíru spokojený liberecký trenér Pavel Hoftych.

Také ve středu 5. srpna měly asi dvě stovky diváků nač koukat, vč. trenérské legendy Ladislava Škorpila, jenž si v hledišti pochutnával na svijanském pivu. Nejprve všichni tleskali rekonvalescentovi Jaroslavu Nesvadbovi, který dvakrát za svým brankářem Truksou odvracel míč z jeho cesty do sítě do bezpečí. Radost „šerému vlkovi“ udělal ve 20. minutě Kateřiňák, který ronaldovsky vrchem exkluzivně obstřelil zeď na 0:1. Domácí dlouho nemohli slézt z bílo-černého kolotoče a po standardce inkasovali znovu, když ze skrumáže míč prorval za Truksova záda ve 25. minutě Leibl. Výborný gólman Přepeř pak vedle několika bravurních intervencí a dobře postavených tyčí ještě chytil pokutový kop hradeckému Šípkovi. Alespoň čestný úspěch měl na kopačce domácí Bulíř, jenomže tváří v tvář zkušenému Otmarovi své sólo z půlky hřiště zakončil hodně nepřesnou střelou přes ochrannou síť!? „Mohli jsme sice dát více gólů, ale na druhou stranu jsme také Přepeřím leccos dovolili, takže výhra s nulou vzadu je dobrým výsledkem,“ shrnul Ondřej Prášil, asistent kouče Zdenko Frťaly.

Také na tomto mači nechyběl přepeřský prezident Michal Kupka, a přestože jeho hoši s votroky prohráli, byl i nadále nad věcí. „V úterý 11. srpna jsme měli hrát s béčkem Sparty, a mě těší, že se takové mančafty ozývají samy. Každý takový zápas je totiž odměnou a dobrou prověrkou našich možností, ať už jde o hráče, naše příznivce či všechny ostatní v klubu,“ je spokojen jeho majitel. A především díky němu se na přepeřském pažitu v předzápase poháru s Varnsdorfem ve středu 26. srpna od 15.00 hodin má poprvé představit také ženský fotbal. Hráčky TJ Čert Fénix si to rozdají buď s regionálním exligovým výběrem žen, nebo domácí starou gardou.

A ke středeční premiéře závěrem ještě jedna perlička. „Protože se utkáme s druholigovým soupeřem, musíme všichni povinně na testy na koronavirus, takže ke starostem fotbalovým musíme řešit ještě takovéhle věci,“ nebyl po další sobotní výhře v divizní České Lípě 2:3 (Mário Kvesič, Martan a Ježek) příliš nadšen vedoucí mužstva Míra Kvapil. Ten ještě vysvětlil, že avizovanou rezervu Sparty v Přepeřích nakonec neuvítají, vzhledem k neakceptovatelnému dopolednímu začátku.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.