ŘEMESLO MÁ ZLATÉ DNO

0

Malý řemeslný jarmark na podporu tradičních řemesel v atriu Muzea Českého ráje v Turnově se uskuteční ve dvou prázdninových termínech. První v sobotu 18. července a druhý v sobotu 15. srpna. Jarmark doplní vystoupení flašinetáře a řemeslné dílny pro děti. Akce bude probíhat vždy od 9.00 do 17.00 hodin, vstup bude zdarma.

„Byla bych nerada, aby si lidé mysleli, že pořádáme něco jako malé Staročeské trhy. To ne. Reagujeme spíše na prosby a přání řemeslníků, kteří neměli možnost své zboží při vyhlášených opatřeních v souvislosti s koronavirem prodávat. Kromě našich Staročeských trhů byly letos zrušeny desítky dalších akcí,“ vysvětluje ředitelka Muzea Českého ráje Vladimíra Jakouběová.

Své stánky v rámci řemeslného jarmarku rozprostře asi dvacítka řemeslníků, většina v atriu muzea, další u Kamenářského domu a na parkovišti u muzea. „Kromě pomoci řemeslníkům musíme řešit i velký propad návštěvnosti muzea, a tak se budeme těšit, že kromě jarmarku zájemci navštíví i expozice muzea,“ dodala ředitelka.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.